Haberler

DK Oda Orkestrası Konseri

Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oda Orkestrası, Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde konser verdi.

Gençleşen Türküler Konseri

Kocaeli Üniversitesi Türk Halk Müziği Korosu, ‘Gençleşen Türküler’ konseri ile Kocaeli Üniversitesi Bahar Şenliklerine renk kattı.

Rektörümüz, Kariyer Zirvesi’nde gençlerle buluştu

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Başiskele Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Kariyer Zirvesi’ne katılarak gençlere tavsiyelerde bulundu.

İtalyan profesörlerden KOÜ Kültür Evi’ne ziyaret

Marmara Denizi’nde araştırma yapmak üzere ülkemize gelen İtalyan profesörler, KOÜ Kültür Evi’ni de ziyaret ederek kadim sanatlarımız hakkında bilgi aldı.

Kandıra MYO’dan Teknik Gezi

Kocaeli Üniversitesi Kandıra MYO, Bankacılık ve Sigortacılık programı ikinci sınıf öğrencileri için, Okul müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nilay Karasakal, Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Dr. Ezgi Kelebek ve bölüm hocası Öğr. Gör. Emre Özkan'ın da katılımıyla, AEGON Emeklilik ve Hayat A.Ş'ye teknik gezi düzenlendi.

Robotik Teknolojilerin Eğitime Entegrasyonu

Kocaeli Üniversitesi Ford Otosan İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Abdülkadir Cengiz, Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Ki’de Merve Koçak’ın sunduğu Güne Bakış programına konuk olarak “İmalat Sanayisi Mesleki Eğitimine Robotik Üretim Teknolojilerinin Entegrasyonu Projesi” hakkında konuştu.

KOÜ’de Şenlik Rüzgarı

Kocaeli Üniversitesi 2022 yılı Bahar Şenlikleri 16-17-18 Mayıs 2022 tarihlerinde "KoüFest'22" adıyla başladı. Şenlik kapsamında çok sayıda etkinlik düzenleniyor.

Liderlik Kulübünden Rektörümüze ödül

Kocaeli Üniversitesi Bahar Şenliği kapsamında, Kocaeli Üniversitesi Liderlik Kulübü tarafından düzenlenen Face To Fest Ödül Töreni'nde, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Yılın En İyi Rektörü seçildi.

Gastronomi öğrencileri kupalarını Rektörümüze takdim ettiler

Kocaeli Üniversitesi Turizm Fakültesi öğrencileri, Anadolu’nun Mirası Soframda adlı yarışmada aldıkları kupayı, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye takdim etti.

Sağlık sisteminin bel kemiği: Hemşireler

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Yardımcısı Öğretim Görevlisi İlknur Ovalı Uran Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi radyosu Radyo Kİ’de Ebru Zeytun’un sunduğu Güne Bakış programına konuk olarak, hemşirelik mesleği hakkında bilgiler verdi.

Gastronomide KOÜ damgası

Kocaeli Üniversitesi Turizm Fakültesi öğrencileri, katıldıkları Anadolu’nun Mirası Soframda isimli yemek yarışmasında birinci aldı.

KOÜ’lü sporcular kan bağış kampanyası düzenledi

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde görev yapan personel ile öğrenciler, Türk Kızılay’ının düzenlenmiş olduğu kan bağışı kampanyasına katıldılar.

Sağlıklı beslenmenin anahtarı: Fonksiyonel gıda ürünleri

Kocaeli Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Dilek Dülger Altıner Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi radyosu Radyo Kİ’de Ebru Zeytun’un sunduğu Güne Bakış programına konuk olarak, günümüzde sağlıklı beslenmenin anahtarı olarak kabul edilen fonksiyonel gıda ürünleri hakkında konuştu.

11. Ulusal Lojistik ve Tedarik Zinciri Kongresi

Kocaeli Üniversitesi ve Lojistik Derneği (LODER) işbirliği ile 11. Ulusal Lojistik ve Tedarik Zinciri Kongresi (ULTZK 2022) gerçekleştiriliyor.

Tarihin En Eski ve Kutsal Mesleklerinden Biri: Eczacılık

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Tuğçe Demirtaş Şahin Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi radyosu Radyo Kİ’de Ebru Zeytun’un sunduğu Güne Bakış programına konuk olarak eczacılık mesleğine ilişkin konuştu.

Üniversitemizde Sanat Şenliği

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından Sanat Şenliği düzenlendi.

Üniversitemizde Robotik Eğitim Alanları Açılış Töreni yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Ford Ot0san İhsaniye Otomotiv MYO tarafından yürütülen, MARKA destekli, Kocaeli Sanayi Odası ortaklığında, iştirakçiler arasında FORD OTOSAN, BOYSİS, KUKA ve HKTM’nin bulunduğu “İmalat Sanayisi Mesleki Eğitimine Robotik Üretim Teknolojilerinin Entegrasyonu Projesi” kapsamında oluşturulan laboratuvarlar için açılış ve tanıtım programı gerçekleştirildi.

İletişim Festivali Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Festivali 1.gün açılış etkinliği ile İletişim Fakültesi Fuaye alanında başladı.

Üniversitemize Ziyaretler

Üniversitemize ve rektörlüğümüze yapılan ziyaretler;

14. Geleneksel Bahar Konseri

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Müziği Topluluğu tarafından bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Geleneksel Bahar Konseri, bugün (10.05.2022) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Türkiye’nin ilk ve tek “Gündüz Kliniği” KOÜ’de hizmet veriyor

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Nursu Çakın Memik, Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Ki’de Merve Koçak’ın sunduğu Güne Bakış programına konuk olarak fakültede yer alan ve Türkiye'de tek olan Kocaeli Üniversitesi Gündüz Kliniği ile ilgili konuştu.

KOÜ’lü Öğretim Üyesi, karstik su kaynakların korunması konusunda eğitim semineri verdi

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Nihat Hakan AKYOL, Çekya Prag Charles Üniversitesi Hidrojeoloji, Mühendislik Jeolojisi ve Uygulamalı Jeofizik Enstitüsü ev sahipliğinde düzenlenen çevrimiçi ‘‘Uygulamalı Jeoloji’’ eğitim seminerinde karstik jeolojik sistemlerde depolanan likit faz trikloroetilen kaynak zonların potasyum permanganatlı oksidasyon yöntemi ile ıslahı konusunda bilgiler verdi.

KOÜ ile İPAR arasında protokol imzalandı

Kocaeli Üniversitesi ile İPAR - Macera ve Oyun Parkları Derneği arasında, iş birliği protokolü imzalandı. Protokolü üniversitemiz adına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, İPAR adına ise Dernek Başkanı Yusuf Daştan imzaladı.

“İnsan doğanın bir parçası olduğunu bilerek yaşamalı”

SEPAŞ Enerji Kurumsal İletişim Yöneticisi Muhsine Küçük, Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Ki’de Merve Koçak’ın sunduğu Güne Bakış programına konuk olarak enerji ve sürdürülebilirlik hakkında konuştu.

İznik’te Mısır Pastası Çalıştayı düzenlendi

Bursa Uludağ Üniversitesi İznik Meslek Yüksekokulu’nda 25-27 Nisan 2022 tarihleri arasında “Mısır Pastası Çalıştayı” düzenlendi.

TÜBİTAK Başkanı öğrencilerimizle buluştu

Fakültemiz IEEE Öğrenci Kulübü tarafından Mühendislik Fakültesi Savaş AYBERK Toplantı Salonunda düzenlenen 10.PİTEK (Personel İş ve Teknoloji) Günleri etkinliğine konuşmacı olarak TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal katıldı.

KOÜ’de Lisans Sponsorluğu Anlaşması imzalandı

Kocaeli Üniversitesi ile Hexagon-Msc Software Gmbh (MSC) ve Bias Mühendislik LTD. ŞTİ. (BİAS) arasında Lisans sponsorluğu anlaşması yapıldı.

Kaygı Geleceği Belirler

Kocaeli Üniversitesi'nde (KOÜ) “Gelecek Kaygısı” konulu seminer düzenlendi.

Kurumsal İletişimin Halkla İlişkiler Boyutu

'Kurumsal İletişim Ve Kariyer Yolculuğu' isimli etkinlik, İletişim Fakültesi'nde öğrencilerle buluştu.

Bisiklet ile Sağlıklı Yaşam

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından, bisiklet sporunun yaşamımıza ve sağlığımıza olan etkilerini anlatmak, katılımcılara hem bilgiler verirken hem de eğlendirmek amacıyla “Bisiklet İle Sağlıklı Yaşam” etkinliğini düzenlediler.

KOÜ öğretim elemanlarından modern tarıma katkı

Kocaeli Üniversitesi İzmit Meslek Yüksekokulu öğretim elemanları Tıbbi ve Aromatik Bitkiler alanında yayınlanan “Moderm Tarım Uygulamaları” adlı kitaba katkı sundular.

“Üniversitemizin projelerine iş birliği sağlıyoruz”

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Proje ve İş Geliştirme Girişimcilik ve Şirketleşme Takım Lideri Dr. Ahmet Şen Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Ki’de İnan Mert Gökgöz’ün sunduğu Güne Bakış programına konuk olarak Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ve gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında konuştu.

“Aşı, tüm ülkelere ulaştırılmalı”

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Sıla Akhan Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi radyosu Radyo Kİ’de Ebru Zeytun’un sunduğu Güne Bakış programına konuk olarak aşı ve aşının önemi hakkında konuştu.

“Öğrencilerimizi KOÜKAGEM’in etkinliklerine bekliyoruz”

Kocaeli Üniversitesi KOUKAGEM Müdürü Doç. Dr. Bilsen Bilgili, Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi radyosu Radyo Kİ’ de Merve Koçak’ın sunduğu Güne Bakış programına konuk oldu.

“Kariyer Planlama Dersi Söyleşisi” gerçekleştirildi

Kocaeli Üniversitesi Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (KOÜKAGEM) tarafından üniversite öğrencilerinde kariyer farkındalığı yaratmak, onlara kariyer yolculuklarında destek sunmak amacıyla “Kariyer Planlama Dersi Söyleşisi” gerçekleştirildi.

MİTAB’2 KOÜ’de düzenlendi

Kocaeli, Düzce ve Karabük Üniversitesinin Mimarlık Kulübü öğrencilerinin ortak çalışmaları sonucunda oluşan, ilki 2020 yılında düzenlenen MİTAB’2 bu yıl 19-20 Mart tarihlerinde Kocaeli Üniversitesi Mimarlıkta Sayısal Tasarım Kulübü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Yönetimi iftar yemeğinde bir araya geldi

Üniversitemiz yönetimi dün akşam Kartepe Park Otel'de düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.

İzmit MYO'da Kariyer Planlama Konferansı düzenlendi

Üniversitemiz İzmit Meslek Yüksekokulu Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü “Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Programı” 1. ve 2. Sınıf öğrencilerine, Kariyer Planlama Dersi ile Bölüm Eğitim-Öğretim Faaliyetleri kapsamında Ziraat Mühendisleri Odası’ndan ve aynı zamanda Zirai İlaç Bayi sahibi Zir. Müh. Pınar ATABAY tarafından “Kariyer Planlamada Sivil Toplum Kuruluşlarının Önemi” konulu bir konferans verildi.

“Bebekten topluma uzanan eller”

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ayla Ergin, Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Ki’de Merve Koçak’ın sunduğu Güne Bakış programına konuk olarak Ebeler haftası kapsamında ebelik mesleği ve ebelik eğitimi hakkında konuştu.

Kocaeli Üniversitesi Meclis Simülasyonu, Meclisimizin 102. Açılış Yıldönümü ile birlikte başladı!

Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanlığı’nın destek ve himayeleriyle Kocaeli Ombudsman Kulübü tarafından düzenlenen ve dört gün boyunca çeşitli üniversite ve bölümden yüzün üzerinde öğrencinin bir araya geldiği etkinlikte katılımcılar, onlar için hazırlanmış özel bir işleyiş dahilinde meclisin yasama görevini nasıl yere getirdiğini bizzat deneyimliyor.

KOÜ Hukuk Fakültesi ögrencileri, Ulusal Anayasa Çalıştayı’na katıldı

27-29 Mart tarihleri arasında Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Akademisi kulübü tarafından düzenlenen Ulusal Anayasa Çalıştayı’na Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanlığı'nın destek ve teşvikleriyle Hukuk Fakültesi 3. sınıf öğrencilerinden Sudehan Akkaya ve Çağrı Çağan Çavdar katılım göstermişlerdir.

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi 23 Nisan’ı Solaklar İlkokulu ve Ortaokulu ile Birlikte Kutladı

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Covid 19 Pandemisi nedeniyle iki yıldır kutlanamayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını, 22 Nisan 2022 Cuma günü Solaklar İlkokulu ve Ortaokulu ile birlikte Solaklar Köyünde kutladı.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors