Kocaeli Üniversitesi
Kocaeli Üniversitesi
 

Spor Tesislerimiz

Gazanfer Bilge Spor Salonu

Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü' ne bağlı bir anlayışla işletilmekte olan Gazanfer Bilge Spor Salonumuz 10300 m2 lik kapasitesiyle öncelikle Yüksekokulun eğitim-öğretimine destek vermektedir. Aynı zamanda üniversitemiz personeli ve öğrencilerinin mevcut salonlardan bireysel olarak faydalanmalarına imkan tanınmaktadır.

Ulusal ve uluslararası basketbol, hentbol, voleybol, korfbol v.b. müsabakalarda kullanılabilecek standartlarda 2000 kişilik seyirci kapasiteli spor salonumuzda aynı zamanda fakülte ve yüksekokullar arası müsabakalara, üniversitelerarası müsabakalara ev sahipliği yapılmaktadır. Zira Kocaeli Üniversitesi, Üniversitelerarası Sporlar Federasyonunun 2009 yılında düzenlemiş olduğu etkinliklerde en fazla ev sahipliği yapan 2. üniversite olmayı başarmıştır.

Gazanfer Bilge Spor Salonumuzun içinde Üniversitemiz personelinin çalışabileceği cardio ve kondisyon aletlerinin bulunduğu bir fitness salonu bulunmakta olup 1 yılı aşkın bir süredir hizmet vermektedir. Yine salonumuz içerisinde Üniversitemiz öğrencilerinin kullanabildiği aktif bir fitness salonu daha bulunmaktadır.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu derslerinin yürütüldüğü çok amaçlı eğitim salonlarından Üniversitemiz Personeli, Öğrencileri ve Öğrenci Kulüpleri de faydalanabilmektedir.

Salonumuzun zemin katında bulunan eğitim salonlarından cimnastik salonu mevcuttur.

Salonumuzun zemin katında bulunan Badminton ve Voleybol çizgilerinin yer aldığı çok amaçlı eğitim salonumuzun bulunmaktadır. Yine salonumuzun zemin katında bulunan bir diğer, çok amaçlı eğitim salonumuz tenis ve basketbol çizgilerine sahiptir.

Bunların dışında salonumuzda 2 adet aynalı dans salonu, masa tenisi oyun alanı ve küçük çok amaçlı çalışma alanları bulunmaktadır.

EUAMagna ChartaBatı Karadeniz Üniversiteleri Birliği L. N. Gumilyov Avrasya Ulusal Üniversitesi

© Kocaeli Üniversitesi
Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi
41380, Kocaeli
Tel: +90 (262) 303 10 00 / Belgegeçer: +90 (262) 303 10 33