Haberler

Kocaeli Üniversitesi İle Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı Arasında Eğitim Protokolü İmzalandı


Hakim, Cumhuriyet Savcısı ve Hakim-Savcı adaylarının mesleki ve akademik gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla Kocaeli Üniversitesi ile Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı arasında Eğitim Protokolü İmzalandı.

Kocaeli Üniversitesi Rektörlük binasında gerçekleştirilen protokolü üniversitemiz adına Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Başsavcılık adına ise Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz imzaladı. Protokol ile Hakim, Cumhuriyet Savcısı ve Hakim-Savcı adaylarının, Kocaeli Üniversitesi bünyesinde yürütülmekte olan eğitim-öğretim programlarından faydalanmaları sağlanacak.

Kocaeli Üniversitesi olarak, gerek sanayi kuruluşları olsun gerek yerel yönetimler olsun çok sayıda işbirliği yürüttüğümüzü ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, kamu kurumlarıyla yürütülen işbirliklerinin de ayrı bir önemi olduğuna vurgu yaparak, “Hakimlerimiz ve savcılarımızın mesleki ve akademik gelişimlerine katkıda bulunmak memnuniyet verici” dedi. Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz da, Kocaeli Üniversitesi ile bu protokolü yapmaktan mutluluk duyduklarını aktardı.

Protokol ile birlikte Kocaeli Adliyesi Hakim, Cumhuriyet Savcıları ve Hakim-Savcı adayları, Kocaeli Üniversitesi bünyesinde yürütülecek olan lisansüstü programlardan yararlanabilecek, yabancı dil eğitimi alabilecek ve kişisel gelişim seminerlerine katılabilecekler. Üniversitemiz bünyesinde lisansüstü eğitim alabilecek olan hakim ve savcılara, üniversite katkı payında da %30 indirim uygulanacak. Bununla birlikte kişisel gelişim programları, yabancı dil eğitim programları, uzaktan eğitim programları ile mesleki eğitim programları da KOÜSEM aracılığıyla yapılacak. Her yıl Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı ve Kocaeli Üniversitesi arasında mutabakat sağlanan kontenjanlar dahilinde yabancı dil eğitimi alabilecek olan Hakim, Cumhuriyet Savcıları ve Hakim-Savcı adaylarına; duygusal zeka, liderlik, etkili iletişim, diksiyon, etkili dinleme, kurumsal iletişim, stresle başa çıkma yöntemleri, öfke kontrolü gibi Kocaeli Üniversitesi’nce belirlenen eğitim alanlarında kişisel gelişim seminerleri de verilebilecek.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors