Haberler

Ağız ve Diş Sağlığına Dikkat


Ağız ve diş sağlığını korumak için günde 2 kere dişlerin fırçalanması, diş ipi kullanılması ve düzenli aralıklarla diş hekimi kontrolüne gidilmesi gerekiyor. “Dişler sadece çiğnemek için gerekli değildir, fonasyona ve estetiğe de yardım eder” diyen Prof. Dr. Emre Özel, tavsiyelerde bulundu.

“Sağlık ordumuzun vazgeçilmez bir parçası olan tüm diş hekimlerimizin, 22 Kasım Dünya Diş Hekimliği Gününü kutluyorum.” diyerek sözlerine başlayan Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Özel, “Ağız ve diş sağlığı bireyin vücut sağlığını doğrudan etkilemektedir. Ağız ve diş sağlığı korunmadığında birçok hastalığı beraberinde getirmektedir. Tüm sağlık konularında olduğu gibi ağız ve diş sağlığı ile ilgili hastalıklarda da tedaviden çok koruyucu önlemlere ağırlık verecek çalışmalar yürütüyoruz.” dedi.

Ağız ve Diş Sağlığının korunması noktasında tavsiyelerde de bulunan Prof. Dr. Emre Özel, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kişilerin dişlerine iyi bakmasını, dişlerini fırçalamalarını, bir problem olmasa bile 6 ayda bir diş hekimine kontrole gitmelerini, ağız ve diş sağlığının öneminin farkına varmalarını öneriyorum. Unutmayalım ki dişler sadece çiğnemek için gerekli değildir, fonasyona ve estetiğe de yardım eder. Etkili bir diş fırçalama işlemi dişlerin görünen yüzeylerinin temizliğini sağlamakla birlikte, bakteri plağının diş aralarından uzaklaştırılmasını sağlamaz. Bu nedenle etkili bir bakım için diş ipi günlük ağız bakımının ayrılmaz bir parçası olmalıdır.”Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors