Haberler

4. Uluslararası Ar-Ge Proje Pazarı Sonuçlandı


Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, üniversitelerden sanayiye bilgi birikiminin ve lisanslanmış ürünlerin aktarılması, hem ekonomiye hem de ulusal ve uluslararası iş gücüne olumlu katkılar sağlanması için ara yüz olma hedefini sürdürmektedir.

Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Sanayi İl Müdürlüğü, Kocaeli Sanayi Odası, Kocaeli Ticaret Odası, KOÜ Teknopark, KOÜ Teknoloji Transfer Ofisi işbirliği ile 4. Uluslararası Ar-Ge Proje Pazarı’nın son aşaması Kocaeli Uluslararası Fuat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene, KOÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fığlalı’nın yanı sıra çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.

Elektrik, Elektronik, Haberleşme, Enerji, Bilişim ve Savunma Sanayi Teknolojileri, Malzeme ve Metalürji, Fizik, Kimya, Makine, Otomotiv, Havacılık ve Uzay, Mimarlık ve Tasarım, Tıp, Sağlık ve Biyomedikal alanlarında 44 adet projenin değerlendirildiği ödül töreninin Jüri Başkanlığını KOÜ Mühendislik Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Ertunç yaptı.

Ödüller Sahiplerini Buldu
Akademisyen grubunda, Birincilik ödülünü Aksiyel Lamine Relüktans ve Mıknatıs Rotorlu Hibrit Makinenin Tasarımı ve Uygulaması ile Esra Kandemir Beşer, Sabri Çamur, Birol Arifoğlu, Ersoy Beşer, İkincilik ödülünü Akıllı Telefonlar ile İleri Sürüş Sistemleri konusundaki projesi ile Ayhan Küçükmanisa, Üçüncülük ödülünü Grafik Video Görüntüler Üzerinden Araç ve Tanıma ve Tarama Sistemi adı altında Süleyman Eken, Seda Kul, Ahmet Sayar ve Yaşar Becerikli aldı. Sanayici/Serbest Katılım gösteren kategoride ise Birincilik ödülünü CNS Makinelerinde Takımların Kullanım Ömrünün Optimizasyonun adı altında Nida Karayel, İkincilik ödülünü Ledli Armatör projesi ile İlker Çetinel ve Erkan Kocakaya, Üçüncülük ödülünü Akıllı Biyonik Kuş ile Emre Gürbüz ve Tahacan kazandı. Öğrenci kategorisinde ise, Birincilik ödülünü Planperest ile Kuzey Kalkan, İkincilik ödülünü Eğik Eksenli Güneş Takip Platformuyla İlker Kunduz, Üçüncülük ödülünü Çocuklu Mikrofonlar ile Ses Kaydı, Yön Tespiti Uğur Koyun aldı.

Haber: Melis Nur Dalar (Radyo K.İ.)Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors