Haberler

Hibrit ve Elektrikli Taşıt Üretim Personeli Yetiştirme Çalışmaları Başladı


Ticari araç kategorisinde Hibrit taşıt üretimine başlayan FORD OTOSAN’daki Hibrit ve Elektrikli Taşıt Üretim Hatları için gerekli teknik personelin yetiştirilmesi için; FORD OTOSAN ve FOMEAkademi uzmanları ile Kocaeli Üniversitesi Ford Otosan İhsaniye Otomotiv MYO öğretim üyeleri hazırlık çalışmalarına başladı.

FORD OTOSAN ve FOMEAkademi uzmanları ile üniversitemiz Ford Otosan İhsaniye Otomotiv MYO öğretim üyelerinin bir araya geldiği toplantıda, toplam dört aşamadan oluşacak yol haritası kapsamında, hat üzerinde yapılan işler (KPS) yerinde incelenerek program yeterliliklerinin belirlenmesi, otomotiv teknolojileri programında yapılabilecek içerik revizyonları, Mesleki Yeterlilik Kurumu’na yönelik ulusal meslek standartı önerilerinin sunulması gibi konular görüşüldü.

Toplantıya, Kocaeli Üniversitesi Ford Otosan İhsaniye MYO Müdürü Doç. Dr. Abdulkadir Cengiz, Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ufuk Abacı ile Dr. Öğr. Üyesi Rıza Emre Ergün, Dr. Öğr. Üyesi Murat Ayaz (Uzun Çiftlik Nuh Çimento MYO), Öğr. Gör. Kamil Karabaş olmak üzere, FORD OTOSAN’dan; FOMEAkademi Yöneticisi Hüseyin Yakup Temur, Uzman Hüseyin Aksungur, Kemal Ünlü, Test Mühendisi Umut İnce, ÜR-GE İSG Mühendisi Tuğbay Şeker, ÜR-GE Prototip Araç Geliştirme Mühendisi Levent Bozdemir, Elektrikli Araçlar Üretim Uzmanı Bora Coşkun, Test Ekibi Ekip Lideri Yasin Doğan, İnönü Fabrikası Planlama Uzmanı ve Motor Alan Eğitim Sorumlusu Ali Rıza Gündüz, Yeni Projeler Birimi Mühendis Erbil Aykurt katılım gösterdiler.

Haber: Gizem Tunçöz (RATAM,BHİ)Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors