Haberler

Rektörlüğümüzden Barış Pınarı Harekatı'na Yönelik Açıklama


Bölgede yaşanan yönetsel boşluğu fırsat bilerek, başta ülkemiz olmak üzere tüm coğrafyanın barış, huzur ve güvenliğine kastedecek biçimde yuvalanan terör örgütleri ve onların destekçilerine karşı başlatılan “Barış Pınarı” operasyonunda Peygamber Ocağı şanlı ordumuza ve kahraman Mehmetçiğimize başarı diliyoruz. Terör örgütlerinin bölgede uyguladığı baskıya son vermek, sivil halka; güven ve huzur getirerek, bölgenin güvenliğini sağlamak amacıyla operasyonu yürüten askerimiz inanıyoruz ki şanlı tarihine yeni bir kahramanlık ekleyerek muzaffer olacaktır.

Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin Suriye Milli Ordusu’yla birlikte Suriye’nin kuzeyinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı başlattığı operasyon ülkemizin güvenliğini tehdit ederek oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmeye yöneliktir. Tarih boyu mazlumların yanında, zalimin karşısında olan Aziz Milletimiz ve onun çelik iradesinin temsili olan şanlı Türk Ordusu görevini başarıyla tamamlayarak bölgeyi bir “barış koridoruna” çevirecek, tarih boyunca olduğu gibi yine gittiği yere barış götürecektir.

Tüm personeli, öğrencileri, her ferdi ile; milletimiz, devletimiz ve askerimizin daima yanında olan Kocaeli Üniversitesi, ülkemizin bölünmez bütünlüğü, milletimizin birlik ve beraberliğine kastedenlere karşı yine tüm mevcudiyetiyle kahraman Mehmetçiğimizin yanındadır. Operasyona katılan askerlerimiz ve sivil halkın en ufak bir zarar görmemesini temenni ediyor, Mehmetçiğimize terörle mücadelesinde, Allah'tan başarı ve zafer niyaz ediyoruz.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors