Haberler

Vatan Nöbetimiz Beşinci Yılında


15 Temmuz hain kalkışmasının seneyi devriyesinde, ilimizde düzenlenen "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü"ne Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü de katıldı.

251 şehit verdiğimiz hain kalkışmanın yıl dönümünde düzenlenen etkinlikler kapsamında bugün (15 Temmuz 2021) 15 Temmuz Milli İrade Meydanı'nda anma programı düzenlendi. Ülkemizin birlik, bütünlük ve beraberliğini ortadan kaldırmaya yönelik beş yıl önce gerçekleşen hain kalkışma sonrası milletimizin destansı kahramanlık zaferi sergilediği 15 Temmuz'un seneyi devriyesinde ülkemizin dört bir tarafında anma programları düzenlendi.

İlimizde 15 Temmuz Milli İrade Meydanı'nda gerçekleşen törene Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü yanı sıra; Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Donanma Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Adalet Komisyonu Başkanı Muhittin Paça, Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, Deniz Hava Üs Komutanı Tuğamiral Alper Yeniel, İl Jandarma Komutanı Albay Ümit İlbayı, il protokolü, şehit yakınları, gaziler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın hitapları sonrası saygı duşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. 15 Temmuz günü yaşanılan sürecin anlatıldığı video gösterimi ardından protokol konuşmalarını Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın yaptı. Bir kez daha demokrasi vurgusu yapılan konuşmalarda aziz milletimizin hainler karşısında asla boyun eğmediği ve eğmeyeceği aktarıldı.

Protokol konuşmalarının ardından milli sporcular 15 Temmuz Sancağı'nı, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz'a takdim ettiler. Kuran-ı Kerim Tilaveti de gerçekleştirilen programda, "Şehitlerimiz için bir Yasin de sen oku" etkinliği kapsamında okunan binlerce Yasin-i Şerif'in duası yapıldı. Ahmet Özhan'ın da katılımıyla Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından sahnelenen “İstiklalden İstikbale Benim Sesim” sahne performansı ise vatandaşlardan büyük beğeni topladı. Program, Mevlid-i Şerif ve Kocaeli’deki camilerde eş zamanlı olarak Sala okunmasıyla sona erdi.Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors