Haberler

Ağız ve Diş Sağlığının Önemi


Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Özel, “Sağlık ordumuzun vazgeçilmez bir parçası olan tüm diş hekimlerimizin, 22 Kasım Dünya Diş Hekimliği Gününü kutluyorum.” Diyerek, Ağız ve Diş Sağlığının korunması noktasında tavsiyelerde bulundu.

Ağız ve diş sağlığını korumak için günde 2 kere dişlerin fırçalanması, diş ipi kullanılması ve düzenli aralıklarla diş hekimi kontrolüne gidilmesi gerekiyor. “Dişler sadece çiğnemek için gerekli değildir, fonasyona ve estetiğe de yardım eder” diyen Prof. Dr. Emre Özel, “Ağız ve diş sağlığı bireyin vücut sağlığını doğrudan etkilemektedir. Ağız ve diş sağlığı korunmadığında birçok hastalığı beraberinde getirmektedir. Tüm sağlık konularında olduğu gibi ağız ve diş sağlığı ile ilgili hastalıklarda da tedaviden çok koruyucu önlemlere ağırlık verecek çalışmalar yürütüyoruz.” dedi.

Ağız ve Diş Sağlığının korunması noktasında tavsiyelerde de bulunan Prof. Dr. Emre Özel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kişilerin dişlerine iyi bakmasını, dişlerini fırçalamalarını, bir problem olmasa bile 6 ayda bir diş hekimine kontrole gitmelerini, ağız ve diş sağlığının öneminin farkına varmalarını öneriyorum.” İfadelerini kullandı.Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors