Haberler

Lastik-İş'den KOÜ'ye Önemli Destek


Lastik-İş Sendikası tarafından Kocaeli Üniversitesi'ne pandemi döneminde önemi oldukça artan PCR cihazı hibe edildi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 ile mücadele maske, mesafe ve hijyen kadar güvenilir testler de önemli bir yer tutuyor. Koronavirüs (Covid-19) salgının ülkemizde görülmesi ile birlikte üniversitemizde PCR testleri yapılmaya başlanmıştı. Bu kapsamda yürütülen çalışmalar ile birlikte Lastik-İş Sendikası tarafından üniversitemizde kullanılmak üzere yeni bir PCR cihazı hibe edildi.

Lastik-İş Sendikası Başkanı Alaaddin Sarı ile birlikte sendika yönetimi üniversitemizi ziyaret etti. Araştırma Laboratuvarları Merkezi Antikor Üretim Birimi tarafından kullanılmak üzere hibe edilen cihazı yerinde gören heyete KOÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan ve KOÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk eşlik etti. Ziyaret kapsamında, hem laboratuvarda yürütülen çalışmalar hem de PCR cihazı ve Covid-19 test sonuçlarının nasıl elde edildiği ile ilgili KOÜ Araştırma Laboratuvarları Merkezi Antikor Üretim Birimi Sorumlusu Prof. Dr. Aynur Karadenizli ve ekibi tarafından bilgilendirmede bulunuldu.

Lastik-İş Sendikası Başkanı Alaaddin Sarı ve beraberindeki heyete ziyaretleri ve üniversitemize hediye ettikleri PCR cihazı ile verdikleri destekten ötürü teşekkür eden Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, Araştırma Laboratuvarları Merkezi’nin yapımı ve kuruluşu ile ilgili bilgi verdi. Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün öncülüğünde; devlet güvencesiyle ve mevcut altyapıların daha da genişletilerek merkezin kurulduğunu ifade eden Dekan Prof. Dr. Utkan, “Kocaeli Üniversitesi’nin, araştırma üniversitesi olması yolunda Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü öncülüğünde bir hedef belirledik. Bu anlamda da önemli atılımlar, çalışmalar ve araştırmalar yapıyor ve araştırma üniversitesi olmak adına önemli adımlar atıyoruz. Sizler gibi değerli iş insanlarını üniversitemizde ağırlamaktan onur duyuyoruz. Ülkemizdeki sanayinin kalbi olan bir kentte, sizlerin destekleri bizler için çok kıymetli, bu desteklerin daha da artmasını temenni ediyoruz” dedi.

Lastik-İş Sendikası Başkanı Alaaddin Sarı ise, ülkemizin önemli üniversitelerinden bir tanesi olan Kocaeli Üniversitesi’ne destek vermekten dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, üniversite-sanayi işbirliğinin güzel bir örneğini bugün burada gördüklerini aktardı. Kocaeli Üniversitesine destek vermeye her zaman hazır olduklarını belirten Alaaddin Sarı, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü başta olmak üzere Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan’a, KOÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk’e, Araştırma Laboratuvarları Merkezi Antikor Üretim Birimi Sorumlusu Prof. Dr. Aynur Karadenizli’ye, sendika yetkililerine ve emeği bulunanlara teşekkür etti.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors