Haberler

DETAB, Yeni Binasında Gelişmiş Teknolojiyle Hizmet Veriyor


Kocaeli Üniversitesi bünyesinde bulunan Deneysel Tıp Araştırma ve Uygulama Birimi (DETAB), gelişmiş bir teknolojiyle hizmet vermeye devam ediyor.

Kocaeli Üniversitesi Deneysel Tıp Araştırma ve Uygulama Birimi Başkanı Prof. Dr. Tijen Utkan, yeni yapılan Kocaeli Üniversitesi Deneysel Tıp Araştırma ve Uygulama Birimi binası hakkında soruları yanıtladı.

"Diğer Üniversitelere Örnek Oluyoruz"
Deneysel Tıp Araştırma ve Uygulama Birimi'nin Kocaeli Üniversitesi'nde deneylerin yapıldığı bir birim olduğuna değinerek, yeni yapılan DETAB binası hakkında şunları söyledi:
"Eski bina fiziksel olarak çok küçük olduğu için randevu sistemiyle çalışıyorduk. Aynı anda birkaç çalışma yürütebileceğimiz fiziksel bir mekanımız yoktu. Bundan dolayı zaman zaman kargaşalar yaşıyorduk. Yeni yapılan binamız eski binamıza göre çok modern ve büyüktür. Bizlere aynı anda 6-7 çalışma yapabileceğimiz bir ortam sağlıyor. Aynı zamanda modern ameliyathaneler ve laboratuvarlar ile hizmet vermektedir. Türkiye'nin önemli binaları arasında olan Deneysel Tıp Araştırma ve Uygulama Birimi binamız, bizim gibi hedefleri olan üniversitelere de örnek oluyor."

"Çalışmalarımız Üniversitemize Artılar Sağlıyor"
Deneysel Tıp Araştırma ve Uygulama Birimi binasının üniversitemize olan katkılarına ilişkin de konuşan Prof. Dr. Utkan, "Bilimsel çalışmalar, üniversiteyi üniversite yapan şeylerden biridir. Tıp Fakültesi'nin hastane olmasını sağlayan şey verdiği eğitim ve bilimsel araştırmalarıdır. Eğer böyle olmasaydı normal bir hastaneden farkı kalmazdı. Buna dayanarak bilimsel araştırmaların fakülteler için önemli olduğunu görüyoruz. Bu kapsamda Tıp Fakültesi ile yürütmüş olduğumuz çalışmalar üniversitemize büyük artılar sağlıyor. Yeni yapılan binamız çoğu yerde bulunmayan kapasitesiyle başka üniversitede okuyan öğrencilere de çalışma ortamı sağlıyor." ifadelerini kullandı.

Haber: Buse Karakulak (Radyo K.İ.)



Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors