Haberler

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nden, Üniversitemiz Hastanesine Önemli Destek


Kocaeli Üniversitesi Hastanesi Poliklinik ve Tıp Eğitimi Uygulama Merkezi’nin yan tarafında bulunan merdiven bölümüne, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan engelli asansör ile yürüyen merdiven hizmete girdi.

Hasta ve yaşlı vatandaşlar için büyük kolaylık sağlayan engelli asansörü ve yürüyen merdiven ile ilgili incelemelerde bulunmak üzere Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın üniversitemizi ziyaret etti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Kocaeli Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Ak Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney ile KOÜ Hastanesi yöneticileri eşlik etti.

Vatandaşlar İçin Büyük Kolaylık Sağlayacak
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını gerçekleştirdiği Kocaeli Üniversitesi Hastanesi Poliklinik ve Tıp Eğitimi Uygulama Merkezi adına önemli bir eksikliğin giderildiğini ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, içimizden biri dediği Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a desteklerinden dolayı teşekkür etti. Engelli asansörü ile yürüyen merdivenin üniversitemiz hastanesine tedavi olmak üzere gelen hasta vatandaşlar için büyük kolaylık sağlayacağını belirten Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, “Çok güzel bir hizmet olmuş. Üniversitemiz adına Tahir Büyükakın ve ekibine teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyesi her zaman üniversitemiz yanında olmuştur. Bundan sonra da işbirliklerimiz devam edecek” dedi.

“KOÜ, Ülkemize Değer Katan Bir Marka”
Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün durumu iletmesi ile birlikte hemen etüt çalışmalarına başladıklarını söyleyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın “Vatandaşlarımızla konuştuğumuzda hepsi Allah Razı Olsun diyorlar, zaten bütün gayemizde bu.” dedi. Meslek hayatına Kocaeli Üniversitesi’nde başladığını belirten Doç. Dr. Büyükakın, “Üniversitemize destek olmak her zaman gurur verici. Kocaeli Üniversitesi Hastanesi, sadece bölge için değil ülkemize de değer katan bir kurum ve markadır. Üniversitemizin böyle önemli bir hizmet vermesini sağlayan Rektörümüze ve üniversitemiz yönetimine teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

Vatandaşlar ile bir araya gelerek sohbet eden ve dertlerini dinleyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü ve beraberindeki heyet, Kocaeli Üniversitesi Hastanesi Polikliniği’nde de çeşitli incelemelerde bulundular.Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors