Haberler

KOÜ ile ESAN AKÜ Arasında Protokol İmzalandı


Üniversite-Sanayi işbirliğine büyük önem veren Kocaeli Üniversitesi, yaptığı protokollerle ülkemize katma değer katacak projelerin öncülüğünü yapıyor. Bu kapsamda, Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi'nin girişimleriyle gerçekleştirilen Üniversite-Sanayi işbirliğine bir yenisi daha eklendi.

Kocaeli Üniversitesi ile ESAN Akümülatör ve Malzemeleri San. Tic. A.Ş. arasında bugün (05.10.2018) "İşbirliği İyi Niyet Anlaşması" protokolü imzalandı. Protokolü üniversitemiz adına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, ESAN AKÜ adına Genel Müdür C. Atilla Birmiş imzaladı. İmza törenine Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Tekin Öztürk, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ayşen Basa Arsoy, Mühendislik, Teknoloji, Havacılık ve Uzay Bilimleri fakülteleri öğretim üyeleri, ESAN AKÜ ile TTO temsilcileri katıldı.

Üniversite-İşbirliğine bir yenisini eklediklerini ve üniversite olarak işbirliklerine oldukça önem verdiklerini ifade eden Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, "Firmalarımızla ortak çalışmalar, projeler, eğitimler konusunda işbirlikleri yapıyoruz. Üniversite olarak her türlü işbirliğine açığız. Bu kapsamda firmaların ihtiyaç tanımlaması yapması da oldukça önemli. Ne kadar iyi ihtiyaç tanımlaması olursa, bizler de o kadar iyi reçete yazabiliriz" dedi. ESAN AKÜ adına Genel Müdür C. Atilla Birmiş ise, "Kocaeli Üniversitesi Elektrik Mühendisliği'nden mezunuyum. Burada olmak, mezunu olduğum üniversite ile protokol imzalamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Birlikte güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum" ifadesinde bulundu.

İşbirliği iyi niyet anlaşmasının başlıca maddeleri;
* Tarafların birlikte yürüteceği bilimsel ve/veya teknolojik araştırmalara yönelik proje çalışmaları
* İşbirliği kapsamında yapılacak projelerin (Tübitak, TEYDEB ve AB projeleri) ulusal ve uluslararası proje destek programları ve fonlarından faydalandırılması hizmetleri,
* Sanayici-proje-akademisyen eşleştirilmesi vb. faaliyetler
* Tarafların birlikte gerçekleştirecekleri ortak proje ve tezlerin çıktılarından oluşan makale ve bildiri çalışmaları,
* Taraflar arasında rutin deneylerin yapılmasına yönelik çalışmalar
* Öğretim üyelerinin Firma 'ya yapacakları danışmanlık çalışmaları
* Üniversitenin lisans öğrencilerinin stajlarını Firma'yla işbirliği içinde yapmalarına yönelik çalışmalar
* Taraflar arasında karşılıklı seminer, konferans, tanıtım etkinliklerine yönelik çalışmalarDemo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors