Haberler

Üniversitemizden İstihdama ve Tarıma Destek Projesi


İstihdamı artırıp, kırsaldan kente göçü engelleyerek, dezavantajlı grupların işsizlik, mesleki eğitim düzeyi düşüklüğü, ekonomik ve sosyal eşitsizlik gibi ortak sorunlarına sürdürülebilir bir tarım uygulaması ile kırsal kalkınma modeli oluşturup çözüm sağlamak amacıyla, üniversitemiz öncülüğünde protokol imzalandı.

Kocaeli Üniversitesi, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, Kandıra Kaymakamlığı, Kandıra Belediyesi, İŞ-KUR, Kandıra Ziraat Odası, Kandıra İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Nar Eğitim ve Danışmanlık Merkezi Ltd. Şti. ve Ahmet Emir Drahşan işbirliğiyle hazırlanan “2020 Yılı SOGEP Başarılı Proje Başvuruları Kandıra Kırsal Kalkınma Platformu – 3K İlk Tarım” konulu protokolün imza töreni Kocaeli Valiliği’nde gerçekleştirildi.

Kocaeli Valiliği Makam Toplantı Salonunda gerçekleşen törene; Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu katıldı. İmza töreninde konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, “İstihdamı artırıp, kırsaldan kente göçü engelleyerek, sürdürülebilir bir tarım uygulaması ile kırsal kalkınma modeli oluşturmanın amaçlandığı böylesine önemli bir protokolün bir paydaşı olmaktan mutluluk duyuyoruz.” Dedi.

Vali Seddar Yavuz ise; “Toplumun dezavantajlı gruplarına yönelik ve dünyanın en büyük sorunlarından bir tanesi olan gıda ve tarımla ilgili bu projenin yapılmasına katkı sunanlara şükranlarımı sunuyorum. Tarıma, tarıma dayalı sanayiye ve aromatik tıbbi bitkiler dahil olmak üzere ithal ettiğimiz bir çok ham maddeyi üretebilecek potansiyele sahibiz.” diyerek projenin hayırlı olması temennisinde bulundu.

“2020 Yılı SOGEP Başarılı Proje Başvuruları Kandıra Kırsal Kalkınma Platformu - 3K İlk Tarım” konulu proje ile; Kandıra Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı'ndan sosyal yardım alan ve Kandıra da ikamet edip İŞKUR'a kayıtlı aktif iş arayan işsizler arasından, proje kapsamında verilecek olan eğitim ve sertifikasyon programlarını tamamlamış olmak koşuluyla 28 kadın, 15 Erkek, 2 engelli vatandaşımız çeşitli alanlarda istihdam edilecek.Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors