Haberler

Körfez Yerleşkesi’nde Eğitim Öğretim Başladı


Körfez Belediyesi tarafından yaptırılan yeni Körfez Yerleşkesi binası tamamlandı. 4 bin 500 öğrenci kapasiteli olan Körfez Yelkeşkesi’nde Yabancı Diller Yüksekokulu hazırlık sınıfı öğrencileri ders başı yaptı.

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü ve Körfez Belediyesi Başkanı İsmail Baran, inşaatı tamamlanan Körfez Yerleşkesi’nde dün (08.10.2018) incelemelerde bulundu. Başkan İsmail Baran ve ekibine teşekkür eden Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, “ Kocaeli Üniversitesi olarak, Üniversite-sanayi işbirliğinde gerçekleşen projelerimiz yanı sıra kent yönetimleri ile de ciddi işbirliklerini hayata geçiriyoruz. Bu işbirliklerinin güzel bir örneğini Körfez Belediyemiz ile birlikte yaptık. Yapılan yeni bina ile hazırlık sınıfı öğrencilerimiz burada eğitimlerini görecekler. Biz Kocaeli Üniversitesi olarak gençlerimizi iyi yetiştirmeyi amaçlıyoruz” dedi. Başkan İsmail Baran ise, Kocaeli Üniversitesi’nin her zaman yanında olduklarını ifade ederek, “Geleceğimizin teminatı gençlerimize her daim sahip çıkıyoruz. Eğitimin en büyük hizmet olduğu bilincindeyiz. Bölgemizin önemli eğitim, araştırma kurumlarından birisi olan Kocaeli Üniversitesi’ne böylesine önemli bir bina kazandırdığımız için mutluyuz. Bundan sonra da üniversitemize ve gençlerimize yönelik projelerimize devam edeceğiz” ifadesinde bulundu.

Nisan 2017’de temeli atılan bina, Selçuklu mimarisine uygun bir tasarımla inşa edildi. 21 bin metrekarelik alan üzerine kurulan yerleşkede 2 fakülte binası, 1 idari bina olmak üzere toplamda 3 bina yer alıyor. Fakülte binaları dersliklerden oluşurken, idari binada dekanlıklar ve öğretim üyeleri için odalar yer alıyor.Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors