Kartepe Atçılık Meslek Yüksekokulu

Kocaeli Üniversitesi Kartepe Atçılık Meslek Yüksekokulumuz 2002-2003 senesinde Önlisans Programı ile At Antrenörlüğü, Atçılık İşletmeciliği, Nalbantlık Programları ile eğitime başlamıştır. 2010 yılında Yüksek Öğretim Kurulu tarafından tüm atçılık okullarında programlar birleştirilerek “Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü” “ Atçılık ve Antrenörlüğü Programı “ ile eğitime devam etmektedir.

Haziran 2014 tarihinde TJK Kartepe Hipodromu yanında 26.000 bin m2 alanda yeni eğitim-öğretim binasına taşınan Kocaeli Üniversitesi Kartepe Atçılık Meslek Yüksekokulumuz Türkiye Jokey Kulübü tarafından talep edilmiş ve Tarım Gıda Hayvancılık Bakanlığı tarafından yapımı üstlenilmiştir. Meslek Yüksekokulumuz da 1 amfi, 3 sınıf, 1 laboratuar, 1 konferans salonu, 20 box’lık ahırlar, Nalbanthane, At giyim kuşam odası, 10 at gezdirmeliği, 1 kapalı, 1 açık manej bulunmaktadır.

Üniversite Seçme ve Yerleştirme sınavı YGS6 puan türü ile öğrenci alan meslek yüksekokulumuz da öğrenciler birebir uygulamalı eğitim görmekte ve her sabah sekizde At ve Ahır bakımı ile eğitime başlayıp atların bakım ve hijyenlerinden sonra teorik derslere geçmektedirler. Türkiye Jokey Kulübü ile yan yana olmanın vermiş olduğu avantaj ile öğrencilerimiz hem tecrübe ve iş deneyimi kazanmakta, hem de iş imkanları doğmaktadır.

Üniversitemizin almış olduğu AKTS Etiketi ile 2013-2017 yılları arasında, öğrencilerimiz eğitimleri sırasında Türkiye içinde olduğu gibi, yurtdışında da Avrupa’nın AKTS Etiketi almış olan herhangi bir üniversitesine, yatay geçiş müracaatı yapabilecek ve Avrupa’da bu üniversiteden mezun olabileceklerdir.

Yrd.Doç.Dr. Erdener BALIKÇI - MYO Müdürü

Vizyon ve Misyon

Vizyon

Ata sporumuz olan atçılığı, sağlık, spor ve ekonomik yönü ile toplumun her alanına tanıtıp, mezun öğrencilerimizin yurt dışında da hak ettikleri yere ulaşmaları için; Değişime Açık, Güçlü Bir Kültür ve Hizmet Anlayışına Sahip, Sadece Bugünün değil, Geleceğimizin de En İyileri Olarak Hazırlamaktır ”

Misyon

Evrensel standartlarda eğitim vermeyi, Avrupa Birliği uyum çalışmalarına paralel olarak dünyadaki gelişmeleri yakından izleyen, üreten, araştıran, aydın ve ulusal kimlik bilinçli vatan ve bayrak sevgisiyle yoğururmuş, gençler yetiştirmektir.

Değerlerimiz

Öğrenci merkezli, etkili bir eğitim anlayışını benimseriz. Öğrencilerimize, bilgiyi, yeni bilgi üretmek için bir araç olduğu düşüncesini kazandırmak için çalışırız. Öğrencilerimize çok yönlü, eleştirisel, yaratıcı, yapıcı, mantıklı analitik düşünme Becerisi kazandırmayı amaçlıyoruz. Öğrencilerimizde, çevre koruma bilincini geliştirmek, doğal güzelliklere ve sanat eserlerine karşı ilgi ve hayranlık uyandırmaya çalışırız. Atatürk ilke ve inkılaplarına ve Atatürk milliyetçiliğine bağlı demokratik ve laik davranışları benimseyen beceri düzeyi yüksek bir Türk vatandaşı olarak yetişmelerini sağlamayı amaçlarız. Bizler, Kartepe Meslek Yüksekokulu çalışanları, öğrenci ve velileri birbirimize karşı DÜRÜST, AÇIK VE ANLAYIŞLIYIZ.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors