Ford Otosan İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksekokulu

Ülkemiz ve özellikle bölgemiz itibariyle Otomotiv devi şirketlerin üretim fabrikalarını içinde barındırmaktadır. Bu anlamda Kocaeli Üniversitemizin bölgedeki misyonu gereği önemli bir rol oynamaktadır. Bu anlamda, Ford Otosan İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksek Okulumuz, sektör talebi öncelikli ölçüt alınarak ve otomotiv alanında Mesleki Yeterlikler Kurumu’nun belirlediği Seviye 5 yeterliliklerini hedefleyen, uzmanlaşmış eğitimin sunulduğu programlardan oluşmaktadır. ilk olarak, Kocaeli Üniversitesi, Ford Otomotiv Sanayi A.Ş., Vehbi Koç Vakfı ve Gölcük Belediyesi işbirlikleriyle düzenlenen ve bir çok sektör temsilcisinin de bulunduğu 06.11.2011 tarihli geniş katılımlı bir çalıştay ile okulumuzun temelleri atılmış ve 14.05.2012 tarihli işbirliği protokolü ile hayata geçirilmiştir. Yoğun ve kararlı çalışmalarla Ağustos 2013’de inşaatı tamamlanan okulumuz ilk öğrencilerini 2013/2014 Güz yarı yılında alarak eğitim öğretim faaliyetlerine başlamıştır. 08.01.2014 tarihli açılış töreni ileSanayi-Üniversite-Yerel Yönetim ortaklığının kararlı ve güzel bir örneği olarak sergilenmiştir.


Makina Ve Metal Teknolojileri Bölümü

Makina ve Metal Teknolojileri bölümü dünyada az sayıda örneği bulunan ülkemizde ise yeni hayata geçirilen endüstri ile bütünleşik mesleki eğitimin verildiği Ford Otosan İhsaniye Otomotiv MYO bünyesinde ilk faaliyete geçen bölümdür. Bölüme bağlı programlarda öğrenim süresi 2 yıldır. İmalat sektörü için geniş bir istihdam olanağı sağlayan Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü sektör aktörleri ile beraber geliştirilmiştir.

Motorlu Araçlar Ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü

Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü; Otomotiv Teknolojileri ve Oto Boya Karoseri programları ile Otomotiv sektörünün gerek üretim ve gerekse satış sonrası hizmet kademelerinde ihtiyaç duyduğu nitelikli ara insan gücünün çağın beklentilerini karşılayacak kalite ve hizmet felsefesine uygun olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla iki yıllık eğitim veren bir Yükseköğretim Programıdır.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors