News

GSF Resim Bölümü Öğrencilerin Eserlerine Ödül

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri, yaptıkları resimlerle 9. Ponart Geleneksel Resim Yarışmasında sergileme ödülü kazandı.

GSF Müzik Bölümü Korosu’na 2 ödül

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Korosu 16 Haziran 2019 tarihinde 24. Türkiye Korolar Şenliği’ne katıldı.

Gölmek Kursları Resim Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Gölcük Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile gerçekleştirilen kurs kapsamında açılan sergi sanatseverlerden büyük ilgi gördü.

Japonya Ashinaga Vakfından Üniversitemize Ziyaret

Japonya Ashinaga Vakfından Hiroshi Lizuka çeşitli temaslarda bulunmak üzere üniversitemizi ziyaret etti.

Değirmendere Ali Özbay MYO'dan Mezuniyet Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Mezuniyet Sergisi açılışı 12 Haziran'da Seka Kağıt Müzesi'nde yoğun katılımla gerçekleşti.

KOÜ Kültür Evi "II. İslam Sanatları Sergisi"

Kocaeli ile üniversitemizi bütünleştirme çalışmalarının bir ayağı konumunda olan Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü Kültür Evi, bugüne kadar düzenlediği kurslarla adından sıkça söz ettiriyor.

26. KÖGEM Kursu Başladı

Kocaeli Üniversitesi Kök Hücre ve Gen Tedavileri Araştırma ve Uygulama Merkezi (KÖGEM) tarafından 26'ncısı düzenlenen "Kök Hücre ve Doku Mühendisliği Kursu: Temel Kök Hücre Teknikleri ve Moleküler Biyoloji Uygulamaları" bugün (10.06.2019), Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde başladı. Bir hafta sürecek kursa, 18 kursiyer katılım gösteriyor.

Spor Bilimlerinde "Temel Afet Bilinci" Eğitimi Verildi

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde Gelişim Öğrenme Dersi kapsamında, Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürlüğünce "Temel Afet Bilinci" eğitimi verildi.

Temel Sanat Eğitimi Yıl Sonu Sergisi

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde dün (30.05.2019) Temel Sanat Eğitimi Yıl Sonu Sergisi düzenlendi. Etkinliğe konuşmacı olarak İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nigar Pösteki, Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Dr. Öğr. Üyesi İsmail Keskin katıldı.

KOÜ Değirmendere Ali Özbay MYO Bir İlke İmza Attı

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO ve Değirmendere Müfit Saner İlkokulu işbirliğinde gerçekleştirilen "Seramik ve Cam Atıklar ile Müfit Saner İlkokulu'nun Güzelleştirilmesi" projesinin proje sunumu ve proje etkinlikleri Müfit Saner İlkokulu'nda yoğun bir katılımla gerçekleşti.

KOÜ’den Çocuklara Yönelik Önemli Proje

Kocaeli Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından yürütülen programlamanın ilkokul düzeyi çocukların 21.yy becerilerine ve sayısal düşünme becerilerine etkilerinin araştırıldığı projenin 1. fazı tamamlandı.

"Töre" Oyununun İlk Gösterimi Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin sahnelediği ‘Töre’ adlı oyunun ilk gösterimi, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Güzel Sanatlar Fakültesi Prof. Dr. Nigar Pösteki, dekan yardımcıları, akademisyenler ve öğrencilerin katılımıyla bugün (30.05.2019) gerçekleştirildi.

Üniversitemizde Bayramlaşma

Üniversitemizde Umuttepe Yerleşkesi Sosyal Tesisler Kardelen Salonu'nda bugün (30.05.2019) "Bayramlaşma Töreni" yapıldı.

Soframızı Açıyoruz Aşımızı Paylaşıyoruz Projesi Hayata Geçirildi

Kocaeli Üniversitesi Engelliler Araştırma ve Uygulama Birimi yürütücülüğnde; Spor Bilimleri Fakültesi, Turizm İşletmecilik ve Otelcilik Yüksekokulu ile Gastronomi Kulübü öğrencileri ortaklığında ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü'nün desteği ile “Soframızı açıyoruz Aşımızı Paylaşıyoruz” isimli proje gerçekleştirildi.

Körfez Belediye Başkanı, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

Okullarımızın Mezuniyet Törenleri

2019 yılında okullarımızda yapılan mezuniyet törenleri...

KOÜ’lü Miniklerden Bale Resitali

Kocaeli Üniversitesi Ihlamur Anaokulu tarafından, Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde bugün (27.05.2019) yılsonu gösterisi düzenlendi.

Kandıra’da Geleneksel Fener Şenliği ve Gençlik Şöleni

Kocaeli Üniversitesi Kandıra Meslek Yüksekokulu, Kandıra Belediyesi ve Türk Hava Kurumu iş birliği ile düzenlenen 10. Geleneksel Fener Şenliği Kandıra Namazgah Mesire Alanında 21 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleşti.

Hereke MYO’dan Hexagon Studio Firmasına Teknik Gezi

Kocaeli Üniversitesi Hereke Meslek Yüksekokulu Mekatronik Programı öğretim elemanları ve öğrencileri 23 Mayıs’ta TAYSAD Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Hexagon Studio firmasına teknik gezi düzenledi. Geziye Elektronik ve Otomasyon Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Ümmühan Altıntop, Elektronik Program Koordinatörü Öğr. Gör. Şener Deniz, Mekatronik Program Koordinatörü Öğr. Gör. Uğur Yücel ve öğrenciler katıldı.

Küresel İklim Değişikliği ve Vektör Kaynaklı Zoonozlara Tek Sağlık Yaklaşımı

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda, Küresel İklim Değişikliği ve Vektör Kaynaklı Zoonozlara Tek Sağlık Yaklaşımı adlı bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğe konuşmacı olarak Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Rüştü Taştan katıldı.

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde "Şiir ve Delilik" Etkinliği Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonu’nda dün (23.05.2019) "Şiir ve Delilik" etkinliği düzenlendi. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Yıldız’ın konuşmacı olarak yer aldığı etkinliğe, çok sayıda öğrenci katıldı. Prof. Dr. Mustafa Yıldız, Şiir ve Delilik konulu sunumunu gerçekleştirdi.

‘KOÜ’de Sinema Söyleşileri-2’

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Kocaeli Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü tarafından Sinema Söyleşileri-2 adlı bir etkinlik düzenlendi.

KOÜ’den Farkındalık Projesi: “Satranç Arkadaşım”

Spor Bilimleri Fakültesi bünyesinde Doç. Dr. Elif Karagün tarafından yürütülen "Toplumsal Sorumluluk Projesi" dersi kapsamında Üniversitemiz Engelliler Araştırma ve Uygulama Birimi Koordinatörlüğü ile birlikte "Satranç Arkadaşım" konulu bir proje çalışması hazırlanmıştır.

KOÜ'lü Öğrenciye En İyi Bildiri Ödülü

Ege Üniversitesi 22. Uluslararası İktisat Öğrencileri Kongresi’nde Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü 4. sınıf öğrencisi Gamze Rona Sever, ödül aldı.