News

24. KÖGEM Kursu Başladı

Kocaeli Üniversitesi Kök Hücre ve Gen Tedavileri Araştırma ve Uygulama Merkezi (KÖGEM) tarafından 24'üncüsü düzenlenen "Kök Hücre ve Doku Mühendisliği Kursu: Temel Kök Hücre Teknikleri ve Moleküler Biyoloji Uygulamaları" bugün (19.02.2018), Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde başladı.

Bitcoin'in Geleceği Nasıl Olacak?

Değişen ve gelişen teknolojinin beraberinde getirdiği kripto paralar, günümüzde popüler hale geldi. İnternet aracılığıyla kullanılan bağımsız para birimi kriptoların en bilineni olan Bitcoin'in beklenen kazançları sağlamayacağı öngörülüyor.

Asım Kocabıyık MYO'da Hedef 5 Yıldız

Eğitimdeki kalitesini her geçen gün arttıran Kocaeli Üniversitesi Asım Kocabıyık MYO, uluslararası alanda da yapmış olduğu çalışmalarla Üniversitemizin adını duyuruyor.

Kocaeli Üniversitesi Lise Öğrencilerini Ağırladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi ortaklığında devam eden Gez-Gör Projesi kapsamında lise öğrencileri, üniversitemizi ziyaret etti.

Göz Nezlesi Olan Hastalar, Kalabalık Ortamlardan Uzak Durmalı

Göz kapağının iç yüzeyi ile gözün beyaz yüzeyinin bir kısmını örten konjonktiva adlı ince zarın iltihaplanması ya da enfeksiyon kapması sonucu oluşan göz nezlesi, doktor kontrolünde 1 ay içerisinde %95 oranında geçiyor. Prof. Dr. Nurşen Yüksel, "Göz nezlesi, en bulaşıcı ve en sık görülen halk sağlığı sorunlarından biridir." dedi.

Derince Eğitim Merkezi Komutanlığı'ndan Rektörümüze Ziyaret

Derince Eğitim Merkezi Komutanlığı'ndan Albay Halil Bağlan, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

Bilnet Okulları Yönetimi Rektörümüzü Ziyaret Etti

Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz ve yönetim kurulu üyeleri, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nden Rektörümüze Ziyaret

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alan Daire Başkanı Cenan Turan, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü ile birlikte üniversitemizde teknik incelemelerde bulundu.

Başkan Karaosmanoğlu, Üniversitemizi Ziyaret Etti

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu dün (13.02.2017) Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye ziyarette bulunurken üniversitemizde yapımı devam eden yapıları inceledi.

KOÜ'den Trafik Kazalarının Önlenmesi Adına Önemli Proje

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde yapılan "Sürücü Yorgunluğu Sezme Sistemi Geliştirilmesi" projesiyle sürücünün yorgunluğundan veya ani durum değişikliğinden kaynaklanan kazaların en aza indirilmesi hedefleniyor.

Ceyhun Konak, Japonya'dan Ödülle Döndü

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Müdür Yrd. ve Heykel Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Ceyhun Konak, 7-10 Şubat 2018 tarihlerinde, Japonya'nın Nayoro şehrinde düzenlenen 18. Uluslararası Nayoro Kar Heykel Yarışması'na katıldı. Konak, katıldığı yarışmada "Nayoro Belediyesi Özel Ödülü" aldı.

Kadınların Varlığı Her Alana Yayılıyor

Hipodromlardaki kadın iş gücünü arttırmak ve kadınların atçılık sektöründe yer almasını sağlamak amacıyla Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından başlatılan "Kırsalda Kadın Seyisler Yetişiyor" projesinin ilk üniversite ayağını Kocaeli Üniversitesi Kartepe Atçılık Meslek Yüksekokulu oluşturdu.

KOÜ Kültür Evi'nde "Gördüğümüzü Göremediğimiz" Söyleşisi

Kocaeli kentinin bilime, eğitime ve sanata bağlılığında üniversite-kent arasında bir köprü görevi gören Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi'nde yapılan söyleşiler hız kesmeden devam ediyor.

Incites Eğitim Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından dün (07.02.2018) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde "Incites Eğitim Toplantısı" düzenlendi.

Mesleki Eğitime Simülatör Desteği

Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Sanayi Odası (KOSANO) ve Türkiye Liman İşletmecileri Derneği (TÜRKLİM) arasında üniversitemiz öğrencilerinin eğitimini desteklemeye yönelik protokol oluşturuldu.

Tütün Ürünleri İnsan Sağlığını Tehdit Ediyor

Tütün ürünleri olan sigara, nargile vb. kullanımı dünyada çok önemli bir halk sağlığı sorunu olup her yıl yedi milyondan fazla kişi, tütün kullanımında dolayı hayatını kaybediyor. Prof. Dr. Ahmet Hamdi Ilgazlı, "2030 yılına gelindiğinde, dünyada 8 milyon kişinin sigara ve tütün kullanımından dolayı yaşamını yitireceği öngörülüyor." dedi.

KOÜ Sharks Çeyrek Finalde

Kocaeli Üniversitesi Korumalı Futbol Takımı 'Sharks', Ünilig 1. Lig B Grubu'ndaki tüm maçlarını kazanarak çeyrek finale yükseldi.

Türkiye'deki İlk Kadavra Kursları KOÜ'de Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Konferans Salonu'nda, 3-4 Şubat tarihlerinde, Türk Cerrahi Derneği tarafından Türkiye'de ilk defa kadavra kursları düzenlendi.

Uluslararası Öğrencilerin Doğru Adresi: KOÜ

Kocaeli Üniversitesi, 1500’ün üzerinde uluslararası öğrenciye hizmet vererek onların uluslararası kalitede eğitim almasını sağlıyor.

KOÜ, İstanbul'un Bilinmeyen Tarihine Işık Tutuyor

Kocaeli Üniversitesi öncülüğünde gerçekleştirilen Bathonea Kazıları ile Anadolu'da yaşayan Hititlerin Batı ile kurduğu ilişkilerin sınırları yeniden çizilmiş oldu. Milattan önce 2 bin yılına ait izlere rastlanan kazı, İstanbul'un bilinmeyen tarihine ışık tutuyor.

Kocaeli'nin Kültürü Konuşuldu

Kocaeli'nin kültürel mirasının korunması ve tanıtılmasına yönelik görüşlerin paylaşıldığı "Kocaeli İl Kültür Konseyi Toplantısı", Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyelerinin de katılımıyla gerçekleştirildi.

"Kocaeli'ye Kadın Eli Değecek, Kadının Sesi Kocaeli" Paneli

Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Kaymakamlığı, Gölcük Belediyesi ve Körfez Ticaret Odası'nın katkılarıyla "Kocaeli'ye Kadın Eli Değecek, Kadının Sesi Kocaeli Paneli"nin ilk oturumu 26 Ocak'ta Gölcük Belediyesi Kongre Sarayı'nda gerçekleştirildi.

ABD'deki Kar Heykel Festivali'nde İstiklal Marşı Gururu

Kocaeli üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Müdür Yrd. ve Heykel Bölümü öğretim üyesi Dr. Ceyhun Konak bu yıl 21 - 28 Ocak tarihlerinde ABD'nin Colorado eyaletinde düzenlenen 28. Breckenridge Kar Heykel Festivaline sanatçı olarak davet edildi. Festivalin son gününde İstiklal Marşımızın okunmasının gururunu yaşadık.

Bebeklerin Beslenmesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeklerin ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmesi büyüme ve gelişmeleri açısından son derece önemlidir. Kocaeli Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nazan Sarper de anne sütünün yararları ve anne sütü sonrası beslenme alışkanlıkları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sarper, "Çocuklara et suyu yedirince etin kendisini yedirmiş olmuyoruz" dedi.