News

Eğitim Fakültesinde Online Mezuniyet Töreni Düzenlendi

22.07.2020 Çarşamba günü Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesinde birincisi saat 11:00 ve ikincisi saat 13:00 da olmak üzere iki oturum şeklinde online mezuniyet töreni yapıldı.

Kocaeli Üniversitesi 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri

Kocaeli Üniversitesi 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinliklerini online olarak zoom üzerinden gerçekleştirdi.

Kocaeli Üniversitesi Personel Yemekhanesi Hizmete Açıldı

Covid-19 önlemlerine ilişkin gerekli düzenlemeler yapılarak Kocaeli Üniversitesi Personel Yemekhanesi hizmete açıldı.

Tıp Fakültesi Koronavirüs Nedeniyle ‘Online Mezuniyet’ Töreni Düzenledi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi 2019-2020 Akademik Yılı mezuniyet töreni 1 Temmuz 2020 tarihinde KOÜ Tıp Fakültesi Konferans Salonunda ZOOM üzerinden gerçekleştirildi.

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz'dan, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye İade-i Ziyaret

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye iade-i ziyarette bulundu.

Sosyal ve Fen Bilimleri Kongresi Körfez Belediyesi Ev Sahipliğinde Yapıldı

Uluslararası Marmara Sosyal ve Fen Bilimleri Kongresi Körfez Belediyesi Ev Sahipliğinde Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Hastanesi Başhekimliği'nden Rektörümüze Teşekkür Ziyareti

Kocaeli Üniversitesi Hastanesi mayıs ayı sonunda yeni poliklinik binasına taşındı. Zor şartlarda Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün girişimleri ile temin edilen proje, kalkınma bakanlığı desteği ile gerçekleştirildi.

2020 Nature Indeks Sıralamasında Kocaeli Üniversitesi'nin Başarısı

Bağımsız uzmanların hakemliğinde seçilen doğa bilimleri alanında 82 adet bilimsel dergi yer alan, Dünyanın prestijli bilim indekslerinden Nature İndeks doğa bilimleri alanında (PhysicalSciences, Life Sciences, Earth and Environmental Sciences, Chemistry) en üst düzey bilimsel dergilerde yayınlanan makale sayılarını ve yazarların çalıştığı kurumları göz önüne alarak 2020 yılı ülke ve üniversite sıralamalarını açıkladı.

COVİD 19 Enfksiyonu ve Ebelik Hizmetleri Paneli

Kocaeli Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü tarafından 15.05.2020 15:00-16:00 saatleri arasında "COVİD 19 Enfksiyonu ve Ebelik Hizmetleri" adlı bir online panel gerçekleştirildi. Akademisyenler, ebeler ve ebe öğrenciler katıldığı panel, Kocaeli Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ayla Ergin'in moderatörlüğünde gerçekleştirildi.

Türk Kızılayı Kocaeli Şubesi’nden Üniversitemize Destek

Türk Kızılayı Kocaeli Şubesi, Üniversitemize 2000 koruyucu tulum, 265 koruyucu gözlük, 4000 cerrahi maske, 2075 FFP2 maske, 2325 FFP2 ventilsiz maske, 25.000 vinil eldiven, 1500 önlük ve 2000 adet bone medikal malzeme bağışında bulundu.

KOÜ Biyomedikal Mühendisliği Bölümü'nde Koronavirüs Süreci İçin Maske Üretimi

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü tüm dünya ve ülkemiz olarak içinden geçtiğimiz Koronavirüs'le mücadele sürecinde, sağlık personelinin ihtiyaç duyduğu maskeleri 3D yazıcılar ile üretti.

14 Mart Tıp Bayramı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan bugün (13.03.2020), Buse Karakulak ve Dilan Kaya’nın sunduğu Güne Bakış programına konuk olarak, 14 Mart Tıp Bayramı’na ilişkin açıklamalarda bulundu.

Mevzu Kadınsa

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde, bugün Kocaeli Üniversitesi Genç Girişimciler Kulübü tarafından “Mevzu Kadınsa” adlı bir etkinlik düzenlendi.

Kariyer Günleri

Kocaeli Üniversitesi Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde Kocaeli Üniversitesi İşletme Kulübü tarafından "Kariyer Günleri" adlı bir etkinlik düzenlendi.

2020 Olimpiyat Oyunları

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü Başkan Yardımcısı ve Öğretim Görevlisi Rıza Erdal, dün (11.03.2020) Buse Karakulak ve Dilan Kaya’nın sunduğu Güne Bakış programına konuk olarak, Uluslararası Olimpiyat Komitesi ve 2020 Tokyo Olimpiyatları konusu kapsamında konuştu.

Deprem Haftasında "Zelzele" Konulu Heykel Sergisi

1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında 02 Mart Pazartesi günü İzmit Deprem Müzesi’nde, İzmit Belediyesi ile İzmit Kent Konseyi’nin ortaklaşa düzenlediği "Deprem Gerçeği ile Yaşamak" konulu panel ve Zekeriya ERDİNÇ'in "Zelzele" temalı heykel sergisi İzmitlilerin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Bir Milletin Bağımsızlık Sembolü: İstiklal Marşı

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Türkiye Cumhuriyet Tarihi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Esma Torun Çelik, bugün (12.03.2020) Buse Karakulak ve Dilan Kaya’nın sunduğu Güne Bakış programına konuk olarak 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü kapsamında konuştu.

Kocaeli Üniversitesi ve İlaç Sektörü Türkiye Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi Senato Salonu’nda bugün Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (TÜBİTAK MAM), Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Sanayi Odası ve KOÜ Teknoloji Transfer Ofisi iş birliğiyle Kocaeli Üniversitesi ve İlaç Sektörü Türkiye Toplantısı gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Yabancı Diller Yüksekokulu’nu Ziyaret Etti

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Yabancı Diller Yüksekokulu’nu ziyaret etti.

Siber Güvenlik Semineri

BGA Bilgi Güvenliği A.Ş. Kurucu ortaklarından Huzeyfe ÖNAL, Teknoloji Fakültesi Farabi Konferans Salonunda 09 Mart 2020 tarihinde Siber Güvenlik konusunda seminer gerçekleştirdi. Bilişim Sistemleri Mühendisliği tarafından organize edilen seminere çok sayıda öğretim elemanı ve öğrenci katıldı.

KOÜ Tıp Fakültesi Türk Sanat Müziği Korosu’ndan Tıp Bayramı Konseri

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda, bugün Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından, 14 Mart Tıp Bayramı Haftası kapsamında 14 Mart Tıp Bayramı Konseri düzenlendi.

III. Ulusal Kavramdan Biçime Yolculuk Çalıştayı

Bu yıl Üçüncüsü düzenlenen III. Ulusal Kavramdan Biçime Yolculuk Çalıştayı 5 Mart 2020'de Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi İç Mİmarlık Bölümünün ev sahipliğinde, İstanbul Esenyurt Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü ve Akdeniz Üniversitesi İç Mİmarlık Bölümünün paydaşlığında gerçekleştirildi.

“Radyasyondan Uzak” Sağlığa Yakın

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik ve Haberleşme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alp Oral Salman, bugün (10.03.2020) Buse Karakulak ve Dilan Kaya’nın sunduğu Güne Bakış programına konuk olarak, yaşamımızdaki elektronik haberleşme cihazlarının yaydığı radyasyon konusu hakkında konuştu.

Bağımlılıklarla Mücadelenin Asırlık Adı: Yeşilay

Kocaeli Yeşilay Şube Müdürü Salih Işık, bugün Buse Karakulak ve Dilan Kaya’nın sunduğu Güne Bakış programına konuk olarak, her yıl mart ayının ilk haftası bağımlılıklarla mücadele ve bu konuda toplumu bilgilendirmek amacıyla kutlanan “Yeşilay Haftası” hakkında konuştu.