News

Doğanın Enerjisi KOÜ'de

Hayatın her alanına ışık tutmak için yola çıkan Sepaş Enerji, insanın doğayla ilişkisini hatırlatmak için "Doğanın Enerjisi" temalı fotoğraf yarışması düzenledi.

SEPAŞ enerjinin hazırlamış olduğu fotoğraf yarışmasında dereceye giren fotoğraflar Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Fuaye Alanı'nda dün (05.12.2018) sergilendi.

Yarışmanın jürisinde Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emel Şerife Akca, Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Öğr. Gör. Samih Burak Savçın, SEPAŞ Genel Müdürü Hakan Çağrı Poyraz, ünlü fotoğraf sanatçıları İzzet Keribar ve Coşkun Aral yer aldı.

Serginin açılışına Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nigar Pösteki, Reklamcılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cem Pekman, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkanı Prof. Dr. İdil Sayımer, Görsel İletişim Tasarımı Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Yusuf Budak, SEPAŞ Enerji Pazarlama Müdürü Oya Seçkinler, çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Prof. Dr. Nigar Pösteki, İletişim Fakültesi ve Güzel Sanatlar Fakültesi olarak bu tarz yarışmaları her zaman desteklediklerini söyleyerek "SEPAŞ gibi kuruluşların sanat ve iletişim adına bu tarz yarışmaları desteklemeleri hem sanatçılar için hem de akademi ile sahanın bir araya gelmesi açısından çok önemlidir. Doğanın enerjisi içerisinde kendi kurumunu tanıtmak amacıyla yapmış olduğu bu çalışmayı İletişim Fakültesi öğrencileri ile bir araya getirdiği için SEPAŞ enerjiye teşekkür ediyorum ve bu tarz işbirliklerinin artarak devam etmesini diliyorum. "ifadelerini kullandı.

Sergi hakkında açıklamalarda bulunan Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarım Bölümü Dr. Öğretim Üyesi İsmail Keskin, serginin dört şehirde gösterilerek yaklaşık 5000 kişiye ulaştığını belirtti. Keskin, "Sergimiz, SEPAŞ enerjinin düzenlediği Doğanın Enerjisi adlı bir fotoğraf yarışmasıdır. Yaklaşık 2000 fotoğraf yarışmaya katıldı ve bunların arasından 24 tanesi seçilerek sergilendi. "dedi.

Doğanın Enerjisi adlı sergi İletişim Fakültesi Fuaye Alanı'nda 12 Aralık'a kadar sergilenmeye devam edecek.

Haber: Aslı Adıgüzel (Radyo K.İ.)