Haberler

Mücadelenin Tarihi: 8 Mart

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde dün (11.03.2019), Dünya Kadınlar Günü kapsamında bir etkinlik düzenlendi.

Türk Halkının Vazgeçilmez Şiiri: İstiklal Marşı

Kendisini vatanına ve milletine adayan vatan şairi Mehmet Akif Ersoy'un kaleme aldığı İstiklal Marşı'nın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün üzerinden bu zamana 98 yıl geçti.

Değirmendere Ali Özbay MYO Rheinland Pfalz İÖO öğrencilerini ağırladı

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Müdür Yardımcısı ve El Sanatları Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Nermin Demirkol koordinatörlüğünde yürütülen Seramik-Cam sıfır atık projeleri kapsamında okulları ağırlamaya devam ediyor.

KOÜ’de Kadınlar Günü Etkinliği Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında tarafından "Missmutlu Kadınlar" etkinliği düzenlendi.

KOÜ Spor Bilimleri Fakültesi, Yeşilay Haftası’nda Liselilerle Buluştu

Yeşilay Haftası kapsamında Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Elif Karagün, Tevfik Seno Arda Lisesi’nde seminer verdi.

KOÜ Kültür Evi’nde “Osmanlı Saray Mutfağı” Ele Alındı

Tarihi, kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapan, yaşam boyu eğitim anlayışı ile her yaştan insanları kadim sanatlarla buluşturan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi'nde, çeşitli konularda seminerler, konferanslar ve söyleşiler gerçekleştiriliyor.

Uluslararası Milli Mücadelede Servetiye Cephesi ve Kocaeli Tarihi – Kültürü Sempozyumu

Kocaeli Tarihi araştırmalarına ve kültürüne katkı sağlamak, Kocaeli’nin Milli Mücadele dönemindeki kahramanlarını anmak ve milli-manevi değerlere dayalı tarih şuuru oluşturmak ana teması ile gerçekleştirilen "Kocaeli Tarihi ve Araştırmaları Sempozyumları"nın altıncısı 8-10 Mart tarihleri arasında düzenlendi.

Türkiye’de Tarih Yazımı Paneli

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü tarafından bugün (07.03.2019) “Türkiye’de Tarih Yazımı” adlı panel düzenlendi. Panele, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elşen Veli, akademisyenler ve öğrenciler ilgi gösterdi.

KOÜ’de Sualtı Eğitimi Verildi

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Farabi Konferans Salonu'nda Kocaeli Üniversitesi Sualtı Topluluğu tarafından “Sualtı Eğitimi” adlı bir konferans düzenlendi.

Seramik Sanatı ile Kuşaklararası Köprü Kuruldu

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Güzel Sanatlar Fakültesi ile birlikte yürütülen “Kuşaklararası Etkileşim İçin Sanat: Bebek Patlaması ve Z Kuşağı’nın Seramik Sanatı ile Buluşması” isimli proje kapsamında anasınıfı öğrencileri ile dede-ninelerin birlikte yaptıkları seramik sanatı eserleri sergilendi.

KOÜ’de Reklamcılık Eğitimi

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde dün (06.03.2019) Kocaeli Üniversitesi Reklam Ajansı tarafından “Reklam Kampanyası Nasıl Olur?” adlı bir etkinlik düzenlendi. Bearshark Kurucu ve Kreatif Direktörü Mert Bitmez’in konuşmacı olarak katıldığı etkinliğe öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Aşırı Tuz Hipertansiyona Yol Açar

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda, Nefroloji Derneği tarafından bir etkinlik düzenlendi.

“Kadın Emeği” Karma Sergisi Açıldı

Sergi küratörlüğünü Kocaeli Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Mine Can, Öğr. Gör. Pelin Güleda Karadeniz, Öğr. Gör. Yıldırım Karadeniz ve Kocaeli KADEM Yönetim Kurulu Üyesi Semra Çavuş yapmış oldukları “Kadın Emeği” Geleneksel Türk Sanatları sergisi açıldı.

Rektörlük Konferanslarının Konuğu Sayıştay Başkanı Oldu

Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü Konferansları kapsamında Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş’ın katılımlarıyla “Muhasebe -Denetim Mesleği Geçmişi, Bugünü, Geleceği, “Kariyer Planlaması” konulu konferans düzenlendi.

Rektörümüz, Adım Adım Ekonomi Kocaeli Programına Katıldı

Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak'ın teşrifleriyle Kocaeli Ticaret Odası'nda gerçekleştirilen Adım Adım Ekonomi Kocaeli programına Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü de katıldı.

Rektörümüz, Şehit Esma Kız Yurdu Öğrencileriyle Buluştu

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Şehit Esma Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu’ndaki öğrencilerle bir araya gelerek söyleşi gerçekleştirdi.

Geleceğin İletişimcileri Yarışması Başlıyor

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Genel Müdürlüğü Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından bu yıl 5. si düzenlenecek olan TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması kapsamında bugün (05.03.2018) Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde TRT Eğitim Dairesi Başkanlığı, TRT Medya Eğitim Koordinatörlüğü tarafından yarışma tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya TRT Eğitim Dairesi Başkanlığı Müdürü Ekrem Özdemir, TRT Medya Eğitim Koordinatörü Kutalmış Yiğit, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Önemli Bir Sorun: Kronik Hepatitler

Kronik hepatit 6 aydan uzun süren karaciğer iltihabıdır. En büyük sebebi Hepatit B, Hepatit C ve Hepatit D‘dir. Uzun süre sinsi ve bariz bir belirti vermeden seyredebilir. Karaciğer yetmezliğiyle, sirozla ve karaciğer kanseri ile sonuçlanabilir.

KOÜ Kültür Evi’nde Drama Öğretimi Konuşuldu

Kocaeli'nin bilimden eğitime, kültürden sanata birçok alanda gelişmesine katkı sağlayan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi'nde üniversite-kent kaynaşmasına öncülük eden söyleşiler hız kesmeden devam ediyor.

KOÜ, Kandıra'da Muhteşem Bir Konser Verdi

Üniversitemiz personel ve öğrencilerinden oluşan "Gençleşen Türküler" T.H.M. Uygulama Topluluğu Korosu, Şef İsmet Ünsal yönetiminde Kandıra Prof. Dr. Turan Güneş Kültür ve Kongre Merkezi'nde muhteşem bir halk konseri verdi.

Rektörümüz, Lise Öğrencileriyle Buluştu

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Fen Lisesi’nde öğrencilerle bir araya gelerek söyleşide bulundu.

5. USKAF Gerçekleştirildi

Kocaeli Üniversitesi’nin destekleriyle bu yıl beşincisi yapılan USKAF (Ulusal Sağlık Kalite Formu), İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve İTÜ Kariyer Merkezi’nin ev sahipliğinde, 18-19 Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

ROTE’19 Çalıştayı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Ford Otosan İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksekokulu tarafından yürütülen “İmalat Sanayisi Mesleki Eğitimine Robotik Üretim Teknolojilerinin Entegrasyonu Projesi” kapsamında bugün (20.02.2019) “Robotik Teknolojilerin Eğitime Entegrasyonu Ufuk Tarama Çalıştayı (ROTE’19)” gerçekleştirildi.

Karamürsel Alp Çalıştayı

Kocaeli Üniversitesi, Karamürsel Kaymakamlığı ve Karamürsel Belediyesi ortaklığında Karamürsel Alp Çalıştayı düzenlendi. Kararmürsel Kültür Merkezi’nde düzenlenen çalıştaya Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Karamürsel Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özcan Gündoğdu, akademisyenler ve çok sayıda davetli katıldı.

KOÜDAK Batı Torosların En Yüksek Zirvelerinde

Kocaeli Üniversitesi Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (KOÜDAK) yarıyıl tatilinde batı torosların en yüksek zirvelerinde tırmanışlar gerçekleştirdi.

KOÜ’de “Dijital Çağda Yönetişim ve E-Belediyecilik” Çalıştayı

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü tarafından Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde dün (27.02.2019) TÜBİTAK-SOBAG destekli 117K012 no’lu “E - Yönetişim Bağlamında Yeni Medya Ortamlarında Belediye – Yurttaş Etkileşimi: Kocaeli İli Örneği” başlıklı projenin çalıştayı gerçekleştirildi. Körfez Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Aslı Kuş ile İzmit Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Server Yıldırım’ın katılımı ile gerçekleştirilen çalıştaya, akademisyenler ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

KOÜ’nün Bileğini Kimse Bükemedi

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası’nda, Kocaeli Üniversitesi, Türkiye Şampiyonu oldu.

Fen Edebiyat Fakültesi Akademik Kurulu

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Akademik Kurulu, bugün (27.02.2019) Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nilgün Fığlalı ve Prof. Dr. Ahmet Küçük’ün katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Koreli Heyet Üniversitemizi Ziyaret Etti

Kore Üniversitesi’nden Choonglai Cho ve beraberindeki heyet üniversitemizi ziyaret etti.

Gölcük Vizyon 2023 Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi işbirliği ile yıllardır başarıyla yürütülen Gölcük Vizyon 2023 Projesi kapsamında, bugüne kadar projeye katılım sağlayan öğretim üyeleriyle toplantı gerçekleştirildi.

ABD Öğrenci Vizeleri ve Summer Work and Travel Programı

ABD İstanbul Başkonsolosu Jennifer Davis, üniversitemizdeki öğrencilerle buluşarak, "ABD Öğrenci Vizeleri ve Summer Work and Travel Programı"nı tanıttı.

Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Anlamlı Bir Proje Daha

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü, İl Emniyet Müdürlüğü’nün “Mesajım Var” projesi için üzerinde kamu spotu içerikli mesaj olan afiş ve broşürler tasarladı.

En Yaratıcı Ödül KOÜ'ye

Kocaeli Üniversitesi ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 'Beyaz Kalpler' yılın en yaratıcı etkinliği seçildi.

KOÜ’de İş Sağlığı ve Güvenliği Anlatıldı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda Sağlık Bilimleri Toplantısı düzenlendi. Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ercan Arpaz İş sağlığı ve güvenliği hakkında bilgiler verdi.

MÜDEK Değerlendirme Dönemi Yapıldı

2018-2019 MÜDEK değerlendirme dönemi, Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde gerçekleştirildi.

Küçük Yaştaki Çocuklar Dijital Medyadan Uzak Durmalı

Dijital dünya günümüzde çocukların yaşamlarının bir parçası haline gelmiş durumda. Sosyal medya ve dijital ortamda olması gerektiğinden fazla ve çok yoğun zaman geçirmek çocukların sosyal çevrelerindeki etkileşime zarar verebilir. Gerçek sosyal etkileşim, başkalarının duygularını anlamada beceriler geliştirmek için gereklidir.

Her Zaman Depreme Hazırlıklı Olmalıyız

Çanakkale’de meydana gelen deprem İstanbul başta olmak üzere Bursa ve İzmir’de de hissedildi. Herkes Büyük Marmara Depreminin habercisi olabileceğini düşünüyor Prof. Dr. Bülent Oruç, deprem ile ilgili merak edilenleri yanıtladı.

Bireyler Sanatın İçinde Olmalılar

Heykel, sanatsal bakış açısıyla meydana getirilmiş üç boyutlu formlara denir. Heykel temelde mekânın kapsanması, kavranması ve mekân ile ilişki kurulması ile ilgilenir. Heykel, taş ve ahşap gibi malzemelerden yontularak yapılabileceği gibi, kil, balmumu gibi ara malzemelerden modellenerek, bronz ve tunç gibi metallerden dökülebilir.

IWW2019 Komite Toplantısı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan 10. International Conference On Image Processing, Wavelet and Applications (IWW2019)” ile ilgili olarak organizasyon komite toplantısı gerçekleştirildi.

İnşaat Mühendisi Olmak Hayatı Görebilmektir

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda dün (21.02.2019), Kocaeli Genç İnşaat Mühendisliği Odası tarafından bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğe konuşmacı olarak İnşaat Mühendisi Cem Kafadar ve Mert Sezer katıldı.

Rektörümüz, Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi’ni İnceledi

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi’nde inşaatı tamamlanan ve yakın zamanda hizmete başlayacak olan Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

KOÜ Devlet Konservatuvarından Sakarya’da Söyleşi ve Dinleti

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Erol Parlak ve Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Enver Mete Aslan Sakarya’da söyleşi ve dinleti programında aynı sahneyi paylaştılar.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors