Haberler

Gölcük Atık Yönetiminin Planlanmasında Çocuk ve Kadının Hizmet Birliği Modelindeki Rolü

Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi işbirliğinde yürütülen Gölcük Vizyon 2023 projesi kapsamında "Gölcük Atık Yönetiminin Planlanmasında Çocuk ve Kadının Hizmet Birliği Modelindeki Rolü" konulu panel düzenlendi.

Uzunçiftlik Nuh Çimento MYO'ya Teknik Gezi

Kocaeli Üniversitesi Uzunçiftlik Nuh Çimento Meslek Yüksekokulu'na İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Gölcük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ziyarette bulundu.

Minik Üniversiteliler Sağlık Kontrolünden Geçti

Kocaeli Üniversitesi bünyesinde hem personelin çocuklarını güvenle bırakabileceği bir yer olması hem de Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü öğrencilerine uygulama alanı sunan Ihlamur Anaokulundaki 110 öğrenci sağlık kontrolünden geçti.

KOÜ'den Yeni Bir Seramik Hammaddesi

Yrd. Doç. Dr. Nermin Demirkol, Seramik, Cam ve Çinicilik Programı öğrencilerinden Pakize Yavuz ve Oğuzhan Yılmaz, Kastamonu iline ait bir çamur üzerinde yaptıkları inceleme sonucu değişik hammadde katkıları ile bu çamurun seramik sektöründe kullanılabilirliğini ortaya koydular.

Kocaeli Kadın Sağlığı Eğitim Projesi Hülya Aksoy'un Katılımlarıyla Gerçekleştirildi

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde 8-12 Ocak tarihleri arasında 'Kocaeli Kadın Sağlığı Eğitim Projesi' gerçekleştiriliyor.

Halk Oyunları Ekipleri ve THM Korosu Çalışmalarına Devam Ediyor

Kocaeli Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı koordinatörlüğünde gerçekleştirilen kurslar ile üniversitemiz gençlerinin ülkemizin kültürel değerleriyle buluşturulması amaçlanıyor.

KOÜ Kurum İçi Eğitimde de Öncü

Bilimde, sanatta ve eğitimde yaptığı öncülüklerle adından her alanda söz ettiren Kocaeli Üniversitesi akademik eğitiminin yanında verilen kurum içi eğitimle de öncü olmaya devam ediyor.

Güzel Sanatlar Fakültesi KOÜ Hastanesi'nin Duvarlarını Renklendiriyor

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü, Kocaeli Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği'nde duvar resmi uygulaması gerçekleştirdi.

Yeni Poliklinik Binası Şekillenmeye Başladı

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nin sunduğu sağlık hizmetlerinde kalitenin artırılması için geliştirilen büyük projelerden biri olan yeni poliklinik binası şekillenmeye başladı.

AFAD İl Müdürü, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı İl Müdürü Salim Tekoğul ve beraberindeki heyet, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye nezaket ziyaretinde bulundular.

KOÜ'de Biyoinformatik Kursu

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Konferans Salonu'nda bugün (09.01.18) KOÜ Sağlık Bilimleri Enstitüsü tarafından Biyoinformatik Kursu düzenlendi.

KOÜ "Engel" Tanımıyor

Engelsiz üniversite olma yolunda önemli çalışmalara imza atan Üniversitemiz, bu doğrultuda engelli öğrencilerin gereksinimlerini saptamayı, eğitimde kullanılan araç gereçleri engelli öğrencilere uygun şekillerde hazırlamayı, gerek üniversite içi gerekse üniversite-şehir arası ulaşımı engelli öğrencilere uygun hale getirmeyi ve üniversitede çalışan herkeste "engellilik" kavramı hakkında farkındalık yaratmayı hedeflemektedir.

Kocaeli Kadın Sağlığı Eğitim Projesi

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde 8-11 Ocak tarihleri arasında 'Kocaeli Kadın Sağlığı Eğitim Projesi' gerçekleştiriliyor.

Kendinize Bir Sweat Çocuklara Bir Mont Alın

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi 1. sınıf öğrencileri Zeynullah Dede, Başak Yüksekdağ, Mahmut Furkan Ünlü, Emir Yorulmaz, Ecem Gökdemir, Ayşe Berrak Güvenç, Fatih Durgun, Fatih Emre Kılıç, Abdulhalim Aktuğ, Ayşe Nur Karslıoğlu, Sümeyra Erdoğan, Yeşim Berrenur Harman ve Ayşenaz Argüz'den oluşan TODUP C2 grubu ''Kendinize bir sweat çocuklara bir mont alın'' sloganıyla bir proje yaptılar.

Lisansüstü Eğitimde Danışmanlık Eğitimi Çalıştayı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans salonunda 5 Ocak'ta Sağlık Bilimleri Enstitüsü tarafından "Lisansüstü Eğitimde Danışmanlık Eğitimi Çalıştayı" gerçekleştirildi.

Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Temel Sanat Eğitimi Güz Dönemi Sergisi Açıldı

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Eğitim Bölümü tarafından koordine edilen Temel Sanat Eğitimi dersi kapsamında öğrencilerin oluşturduğu eserler, Fakülte Antre sanat galerisinde açıldı.

KOÜ Yaptığı Hizmetlerle Yine İlk Sırada

En son teknolojiye uygun olarak faaliyetini sürdüren Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi ülkemizin ve bölgemizin ihtiyaçlarını dikkate alarak, çağdaş bilimsel gelişmeler ışığında ve iyi hekimlik ilkeleri doğrultusunda nitelikli sağlık hizmeti sunmak adına çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Umuttepe'ye Orkide Bahçesi

Kurulduğu günden itibaren bölgesine ve Türkiye'ye değer katan Kocaeli Üniversitesi, bilimden sanayiye, sanattan doğaya birçok projeyle vizyonunu geliştirmeye devam ediyor. Kampüs içindeki verimli toprakları en iyi şekilde kullanan üniversitemiz, Umuttepe yerleşkesine orkide bahçesi kazandırdı.

KOÜ İlklere İmza Atmaya Devam Ediyor

Özellikle ilaç ya da klasik psikoterapi ile düzelmeyen ruhsal hastalıkları tedavi etme amacıyla "Ruhsal İyileştirim Programı" kullanılıyor. Bu kapsamda Türkiye'de ilk defa Kocaeli Üniversitesi'nde Ruhsal İyileştirim yüksek lisans programı açıldı.

KOÜ'de Yeni Yıl Kutlaması

Üniversitemizde bugün (28.12.2017) Umuttepe Yerleşkesi Sosyal Tesisler Kardelen Salon'da "Yeni Yıl Kutlaması" yapıldı.

Rektörümüz, Tıp Fakültesi Akademik Kurulu'na Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi 2017 Akademik Kurul Toplantısı'na katıldı.

Ak Parti İzmit İlçe Başkanlığından Rektörümüze Ziyaret

Adalet ve Kalkınma Partisi İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundular.

İlk Hadis Okumaları Dersi İlahiyat Fakültesi Dekanından

Kocaeli Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu'nda üniversitemizin de destekleriyle dün (02.01.2018) Hadis okumaları sohbetlerinin ilki düzenlendi. İl protokolünün katılım gösterdiği sohbeti İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Kahraman gerçekleştirdi.

Mühendislik Fakültesi'nde Devir Teslim Töreni

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde bugün (26.12.2017) Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün katılımlarıyla 'Dekanlık Devir Teslim Töreni' yapıldı.

Rektörümüz Elektronik ve Haberleşme Mühendisliğini Ziyaret Etti

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü Mühendislik Fakültesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünü gezerek incelemelerde bulundu.

Ziraat Bankası Bölge Başkanı, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Ziraat Bankası Bölge Başkanı Menderes Cihaner ve beraberindeki heyet, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye nezaket ziyaretinde bulundular.

Kocaeli Türk Ocağı'ndan Rektörümüze Ziyaret

Kocaeli Türk Ocağı Başkanı Yücel Alpay Demir ve beraberindeki heyet, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundular.

Nikomedia Gençlik Oda Orkestrası İlk Konserini Verdi

Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ve Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası işbirliğinde ilimizde bir ilk olarak "Nikomedia Gençlik Oda Orkestrası" kuruldu. TAT ÇELİK ana sponsorluğunda kurulan "Nikomedia Gençlik Oda Orkestrası" ilk konserini 23 Aralık'ta verdi.

Ağız, Diş ve Çene Bölgesi Spor Yaralanmaları Konferansı

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde Gelişim ve Öğrenme Dersi kapsamında; Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Özel "Ağız, Diş ve Çene Bölgesi Spor Yaralanmaları" başlıklı bir konferans verdi.

Sahne Sanatlarında ‘Yağmur Sıkıntısı’ Prömiyeri

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü 4. sınıf öğrencileri “Yağmur Sıkıntısı” oyunuyla mezuniyet oyunlarının prömiyerini yaptı.

Fen Edebiyat Fakültesi Akredite Oldu

Eğitimdeki kalitesini her geçen gün arttırmaya devam eden üniversitemiz, bölüm ve fakültelerini akredite ederek uluslararası standartlarda kabul görmeye devam ediyor.

KOÜ Öğrencileri Köy İlkokulunu Yeniledi

Kocaeli Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu Grup Badana "Eğitimi Renklendirelim" projesi kapsamında Hakkaniye Köyü İlkokulu'nu yeniledi.

Flüt Ensemble Konseri

Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü Flüt Sanat Dalı Tam Zamanlı (Ortaokul-Lise) ve Lisans öğrencileri 19 Aralık'ta Flüt Ensemble Konseri verdi.

D Gurubu Bitirme Projeleri Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi "D Gurubu Bitirme Projeleri Sergisi" bugün (19.12.2017) Seka Kağıt Müzesi'nde yapılan açılış töreniyle sergilenmeye başladı.

Üstün Başarı İçin Takım Olmak

Kocaeli Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı Hizmet İçi Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Üstün Başarı İçin Takım Olmak' adlı seminer bugün (19.12.2017) Kartepe Park Otel'de gerçekleştirildi.

KOÜ'lü Sporculardan Üstün Başarı

Kocaeli Üniversitesi spor branşlarında başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor.

Radyasyon ve Sağlığımız Konferansı

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde Gelişim ve Öğrenme Dersi kapsamında; Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı ve aynı zamanda Tıp Fakültesi Nükleer tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hakan Demir "Radyasyon ve sağlığımız" başlıklı konferans verdi.

Eğitim Yöneticilerine Kuşaklararası Farklılıkların Yönetimi Semineri

Üniversite-kent işbirliğini sürdürmek amacı ile Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Öğretim Üyesi Doç. Dr. Soner Polat tarafından Kocaeli Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda görev yapan okul yöneticilerine "Okulun Sosyal Sermayesi Olarak Farklı Öğretmen Kuşaklarına Bakmak: Kuşaklararası Farklılıkların Yönetimi" isimli bir seminer düzenlendi.

Değirmendere Ali Özbay MYO Bilecik'e Teknik Gezi Düzenledi

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Seramik, Cam ve Çinicilik programı öğrencileri Seramik, Cam ve Çinicilik Program Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Nermin Demirkol ile birlikte Seramik ve Çini Teknolojisi, Seramik Proses Teknikleri dersleri kapsamında organizasyonunu Bilecik Valiliği İl Kültür Turizm Müdürlüğü'nün yaptığı Bilecik'e teknik gezi düzenledi.

KOÜ Öğrencileri Huzurevi Sakinleri ile Bir Araya Geldi

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi bünyesinde Doç. Dr. Elif Karagün tarafından yürütülen Toplumsal Sorumluluk Dersini alan öğrenciler; "Nesiller Gülümsesin" isimli proje ile Kocaeli Huzurevi sakinlerine eğlenceli bir gün yaşattı.

Endüstriyel İşgücü ve İstihdam Çalıştayı

Kocaeli bölgesinde ihtiyaç duyulan Ulusal Meslek Standartları'nda (UMS) tanımlı endüstriyel iş gücünün yetiştirilmesinde önemli role sahip olan Kocaeli Üniversitesi, sanayinin işgücü ve istihdam ihtiyaçlarına yönelik çalışmalara bir yenisini ekledi.

10. Çocuk Sağlığı Toplantısı Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi konferans salonunda bugün (15.12.2017), Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı tarafından "10. Çocuk Sağlığı Toplantısı" gerçekleştirildi. Kocaeli Üniversitesi'nin yanı sıra farklı şehirlerden çok sayıda akademisyenin konuşma yaptığı toplantıya ilgi yoğun oldu.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors