Haberler

İlahiyat Fakültesi'nde Mevlit Kandili Programı

Alemlere rahmet olarak gönderilen, yaratılmışların en hayırlısı ve güzel ahlakın tamamlayıcısı Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)in dünyaya teşrif ettiği gün vesilesiyle İlahiyat Fakültesi'nde Mevlit Kandili programı düzenlendi.

TRT, KOÜ İletişim Öğrencilerini Sektöre Hazırlıyor

Kocaeli Üniversitesi geleceğin iletişimcilerini TRT ile buluşturuyor. Sanayi kentinde yer almanın avantajını en iyi şekilde kullanan üniversitemiz aynı zamanda iletişim alanında işbirliklerini arttırıyor.

Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, "Sevinci ve Hüznü Paylaşan Kocaman Bir Aileyiz"

Üniversitemiz çeyrek asrı geride bıraktı. 1992 yılında 6 fakülte, 1 meslek yüksekokulu, 3 enstitü ile eğitim-öğretim hayatına başlayan üniversitemiz, bugün 18 Fakülte, 2 Yüksekokul, 21 Meslek Yüksekokulu, 1 Devlet Konservatuvarı ve 81.000'in üzerinde öğrencisi ile yoluna devam ediyor. 25 yılda çok sayıda başarılara imza atan, 1999 depremi sonrası adeta küllerinden yeniden doğan üniversitemiz, hem ulusal hem de uluslararası alanda adını her geçen gün daha fazla duyuruyor.

Rektörümüz Uluslararası Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Kocaeli Üniversitesi Sosyal Tesisler Kardelen Salonunda dün (29.11.2017) Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü uluslararası öğrencilerle bir araya geldi.

Kadınlara Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitim Programı

Kocaeli Üniversitesi Kadın Sorunlarını Araştırma ve Uygulama Merkezi (KASAUM) tarafından düzenlenen "Kadınlara Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitim Programı"nın açılışı Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi Akdeniz Salon'da dün (29.11.2017) gerçekleşti.

KOÜ Değirmendere Ali Özbay MYO Karma Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu öğretim elemanları tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında Gölcük Sanat Galerisi'nde karma sergi yapıldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü’ye Nezaket Ziyareti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başdanışmanı Ömer Polat ve beraberlerindeki heyet dün (29.11.2017) Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye nezaket ziyaretinden bulundu.

"Estetik, İnsanın Olduğu Her Yerde"

Tarihi, kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi, çeşitli konularda her kesime yönelik ücretsiz seminerler gerçekleştirmeye devam ediyor.

Donanma Komutanından Üniversitemize Ziyaret

Kocaeli Donanma Komutanı Koramiral Ercüment Tatlıoğlu, bugün (28.11.2017) Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'yü ziyaret ederek üniversitemizi gezdi.

Rektörümüz Bilgisayar Mühendisliğini Ziyaret Etti

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünü gezerek incelemelerde bulundu.

Doç. Dr. Ayşe Kutlu: "Uykusuzluk 3 Haftadan Fazla Sürüyorsa Dikkat Edilmeli"

Günlük yaşamın önemli bir parçası olan uyku, sosyal yaşantımızı sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmek için oldukça önemlidir. Uyku bozuklukları ile mücadele eden kişilerin gündelik hayatı ise olumsuz yönde etkilenmektedir.

KOÜ Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu'nda 'İnşaat Sektörü' Söyleşisi

Kocaeli Üniversitesi Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda İnşaat Bölümü tarafından 21.11.2017 tarihinde Haldız İnşaat Genel Müdürü Tacettin Gür'ün katılımıyla söyleşi gerçekleştirildi.

Doç. Dr. Ali Poyraz Gürson'dan 'Büyük Güçlerin Suriye Planı' Konferansı

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ali Poyraz Gürson 23 Kasım'da, Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi Toplantı Salonunda, 6. baskısını yapan "Büyük Güçlerin Suriye Planı" isimli kitabının imza günü ile birlikte bir konferans gerçekleştirdi.

Stressiz Zaman Yönetimi Semineri

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde bugün (28.11.2017) İzgören Akademi tarafından "Stressiz Zaman Yönetimi" adlı etkinlik düzenlendi.

KOÜ Teknopark'ta Ön Prototip Hazırlama ve Ürün Geliştirme Test Merkezi Açıldı

Kocaeli Üniversitesi Teknopark A.Ş. bünyesinde kurulan "Ön Prototip Hazırlama ve Ürün Geliştirme Test Merkezi'nin" açılışı, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün katılımlarıyla gerçekleştirildi.

KOÜ’de Öğretmenler Günü Kutlandı

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından bugün (24.10.2017) Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliği düzenlendi.

Kocaeli Üniversitesi 25. Yılını Kutluyor

1992 yılında 6 fakülte, 1 meslek yüksekokulu, 3 enstitü ile kurulan Kocaeli Üniversitesi 25 yılda ülkemizin önde gelen bilim ve eğitim merkezlerinden biri oldu. Üniversitemizin kuruluşunun 25. yılını kutladığımız bu günlerde ülkemizin gelişimine ve bilime yaptığımız katkının haklı gururunu yaşıyoruz.

Kültür Evi Sohbetleri Devam Ediyor

Yaşam boyu eğitim anlayışı ile her yaştan insanları kadim sanatlarla buluşturma amacıyla Seka Park'ta faaliyetlerini sürdüren Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi'nde kültürel sohbetler kaldığı yerden devam ediyor.

Rektörümüz, EDOK Komutanını Ziyaret Etti

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kara Kuvvetleri Komutanlığı (K.K.K) EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kazım Dalkıran'a nezaket ziyaretinde bulundu.

Eğitim Fakültesi'nde TÜBİTAK 4004-4005 Destek Programları Sunumu Gerçekleştirildi

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde, TÜBİTAK Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı bünyesindeki Bilim ve Toplum Müdürlüğü tarafından yürütülen 4005 - Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları çağrılı program ve 4004 - Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları çağrılı program için 4004-4005 Çağrı Destek Programlarının sunumu gerçekleştirildi.

Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi'nin Kurul Toplantısına Katıldı

Anıtpark Yerleşkesi'nde düzenlenen, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi'nin Kurul Toplantısı Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün katılımlarıyla bugün (23.11.2017) gerçekleştirildi.

AÖF Güz Dönemi Ara Sınavı Güvenlik ve Koordinasyon Kurulu Toplantısı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü başkanlığında, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Programları Kocaeli Sınav Koordinasyon Kurulu dün (22.11.2017) toplantı yaptı.

Kültür Evi'nde Çini Konferansları

Kadim sanatlara ev sahipliği yapan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi, sanatsal kurslarını sürdürürken bir yandan da vermeye devam ettiği konferanslarla öğrencileri ve halkı bilgilendirmeye devam ediyor.

Diş Hekimliği Fakültesi Marmara Bölgesi’nin Öncüsü Konumunda

Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Türk Diş Hekimliğini ileri ülkelerin oluşturduğu uluslararası platformlarda en saygın konumlara eriştirmek ve bilimsel gelişmeler ışığında bölgenin, çevre il ve ilçelerin ihtiyaçlarını dikkate alarak kaliteli sağlık hizmeti sunmak için faaliyetlerini sürdürüyor.

EBYS Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde bugün (22.11.2017) Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından "EBYS Bilgilendirme Toplantısı" düzenlendi.

GSF 27. İstanbul Sanat Fuarı'nda Sergi Açtı

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü öğrencileri "Kısa Kenar" adı altında 27. İstanbul Sanat Fuarı'nda sergi açtı.

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, 26. Kalite Kongresi'ne Katıldı

21-22 Kasım tarihlerinde Zorlu Performans Sanatları Merkez'inde Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından düzenlenen 26. Kalite Kongresi'nde davetli konuşmacı olarak yer alan Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, 'Değerlenen İnsani Yetenekler' oturumunda Yaratıcılık üzerine konuşma gerçekleştirdi.

KOÜ’de Geleceğin Diş Hekimleri Önlük Giydi

Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2017-2018 Akademik Yılı 3.sınıf öğrencilerinin önlük giyme töreni bugün (21.11.2017) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Kıran: "Mevsim Geçişine Değil Günlük Yaşama Dikkat"

Kızarıklık, kabarıklık ve kaşıntı gibi belirtilerle kendini gösteren ürtikerle ilgili doğru bilinen yanlışları Prof. Dr. Rebiay Kıran açıkladı. Kıran, "Bilinenin aksine mevsim geçişleri hastalığı tetiklemiyor" dedi.

USKAF III 2 Aralık'ta Gerçekleştirilecek

İlki Kocaeli Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Ulusal Sağlıkta Kalite Formu'nun (USKAF) üçüncüsü 2 Aralık 2017 Cumartesi günü gerçekleştirilecek.

MANOSMED KOÜ Desteğiyle Yapılacak

Kocaeli Üniversitesi'nin destekleriyle MANOSMED (Mediterranean Mobile University of Mastology) toplantısı 13-15 Aralık 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

KOÜ'de ''Ben de Varım'' Dediler

Kocaeli Üniversitesi'nde oyuncuları şizofreni tedavisi gören hastalardan oluşan 'Ben de Varım' tiyatro gösterisi sahnelendi.

Yeni Poliklinik Binasının İnşaat Çalışmaları Hızla Devam Ediyor

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nin sunduğu sağlık hizmetlerinde kalitenin artırılması için geliştirilen büyük projelerden biri olan yeni poliklinik binasının temel kazma çalışmaları hızla devam ediyor.

23. Ulusal Sosyal Psikiyatri Kongresi ve 1. Ruhsal İyileştirim Kongresi

Kocaeli Üniversitesi ve Sosyal Psikiyatri Derneği ortaklığında gerçekleştirilen 23. Ulusal Sosyal Psikiyatri Kongresi ve 1. Ruhsal İyileştirim Kongresi yapılan açılış töreni ile bugün (17.11.2017) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde başladı.

Rektörümüze Ziyaretler

Kocaeli Erzurumlular Federasyonu ile Ensar Vakfı Başkanı, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye ziyarette bulundular.

KOÜ'de Mikser Genç Liderler Projesi Çalıştayı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından, iş dünyasına yenilikçi liderler kazandırmak için yola çıkan Mikser Genç Liderler Projesi'nin, ikinci çalıştayı 13-15 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirildi.

II. Avrupa Ekonomi Kongresi

Kocaeli Üniversitesi ve Kartepe Belediyesi ortaklığında gerçekleştirilen II. Avrupa Ekonomi Kongresi yapılan açılış töreni ile bugün (16.11.2017) Kartepe Park Otel'de başladı.

Prof. Dr. Ali İhya Karaman Emekli Oldu

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonunda dün (14.11.2017) Diş Hekimliği Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Ali İhya Karaman için emeklilik töreni düzenlendi.

Diyabet Farkındalık Toplantısı: "Kadın ve Diyabet"

14 Kasım Dünya Diyabet Günü kapsamında Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde dün (14.11.2017) diyabet hastalarına yönelik bilgilendirme ve farkındalık toplantısı yapıldı. Her yıl farklı bir tema ve sloganla farkındalık yaratılan diyabetin bu yıl ki teması "Sağlıklı Bir Gelecek", sloganı ise "Kadın ve Diyabet" olarak belirlendi.

Erişkin Aşılama ve Pnömokok Aşılamasında Güncel Bilgiler

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda Dünya Pnömoni Günü dolayısıyla dün (14.11.2017) "Erişkin Aşılama ve Pnömokok Aşılamasında Güncel Bilgiler" konferansı düzenlendi.

Rektörümüz'den Arslanbey Yerleşkesi'ne Ziyaret

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Arslanbey Yerleşkesi'nde bulunan Ziraat Bilimleri ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Arslanbey MYO, İzmit MYO, Gıda ve Tarım MYO ile Ali Rıza Veziroğlu MYO'yu ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

3. Ar-Ge Proje Pazarı Sonuçlandı

SANTEK 2017 4. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı kapsamında Kocaeli Üniversitesi ile Kocaeli Sanayi Odası ortaklığında düzenlenen 3. Ar-Ge Proje Pazarı'nda ödüller sahibini buldu.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors