Haberler

KOÜ Kültür Evi’nde Hava Kirliliği Ele Alındı

Üniversite-kent kaynaşmasının en önemli ayaklarından birini oluşturan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi'nde alanında uzman öğretim üyeleri öğrencilerle buluşmaya devam ediyor.

KOÜ GSF’den Duvar Resmi Projesi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Sevgi Tomurcukları Çocuk Gelişim Merkezi ile ortak bir proje için işbirliği yapıyor.

Mağaracılığın Merak Edilen Yönleri Anlatıldı

Doğa sporları arasında en yeni ve en ilginç seçeneklerden biri de mağaracılıktır. Türkiye’de yeni yeni keşfedilen bu spor, dünyada bile ancak 2000’ler sonrasında gerçek anlamda popülerlik kazanmış ve ilgi görmeye başlamış bir branştır.

Üniversitemizde “Aşıklık” Konuşuldu

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda Aşık Nuri Cihan Karataş tarafından “Halk Hikayeleri ve Hikayeli Türküleriyle Aşık Nuri Çırağı” adlı bir etkinlik gerçekleştirildi. KOÜ Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Işıl Altun koordinatörlüğünde, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencileri tarafından düzenlenen etkinliğe çok sayıda öğrenci katıldı.

Üniversitemiz Dış Değerlendirme Süreci Tamamlandı

Kocaeli Üniversitesi’nin 2018 yılı dış değerlendirme programı, bugün (19.12.2018) YÖK Kalite Kurulu Kurumsal Dış Değerlendirme Takımı’nın sunduğu çıkış bildirgesi ile son buldu.

11. Çocuk Sağlığı Toplantısı

Çocuk yoğun bakımı, kritik hastalığı olan çocukların tedavisinde önemli rol oynamaktadır. Bu kapsamda Kocaeli Üniversitesi'nde 11. Çocuk Sağlığı Toplantısı gerçekleştirildi. B12 Vitamini Eksikliğine Bağlı Nörolojik Sorunlar ve İlaç Alerjilerinde Pratik Yaklaşım gibi konuların konuşulduğu toplantı yoğun ilgi gördü.

KOÜ Türk Halk Müziği Korosu Çalışmalarını Sürdürüyor

Kocaeli Üniversitesi Sağlık ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren, öğrenci ve üniversite personelinin üyesi olduğu Türk Halk Müziği Korosu, yeni dönem için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Devlet Resim Heykel Yarışması'nda Gururlandıran Ödül

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Öğr. Gör. Dr. Zekeriya Erdinç, bu yıl Erzurum'da Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından, Mihri Müşfik anısına, düzenlenmiş olan 74. Devlet Resim Heykel Yarışmasında "Esinti" adlı eseri ile başarı ödülünü kazandı.

Güzel Sanatlar Fakültesi'nden Önemli Başarı

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden Arş. Gör. Dr. Serpil Şahin, Öğr. Gör. Büşra Göksu ve Resim Bölümü öğrencisi Sevinç Çiçek, katıldıkları "XII. Uluslararası Ex Libris Yarışması"nda önemli bir başarıya imza attılar.

Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Fotoğraf Sergisi Açıldı

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Elemanları Sergisi açılışı, 10 Aralık Pazartesi günü, Güzel Sanatlar Fakültesi Antre Sanat Galerisi'nde Dekan Prof. Dr. Nigar Pösteki'nin katılımıyla gerçekleşti.

Kadına Yönelik Şiddete Hayır

Kadına yönelik şiddet yaygın bir toplumsal sorundur. Dünyada kadına yönelik şiddet üzerine yapılan araştırmalara baktığımızda, kadına yönelik şiddetin yaygınlığını, kadının şiddet karşısındaki çaresiz kalışını görmekteyiz.

Üniversitemizde 'Akademik Yazım Birimi' Kuruldu

Kocaeli Üniversitesi'nde araştırmacılara makale yazımında, nitelikli yayın hazırlamasında destek olmayı amaçlayan "Akademik Yazım Birimi" kuruldu.

Alametifarika ve Reklam

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde “Alametifarika ve Reklam’’ adlı etkinlik düzenlendi. Metin yazarı Dilan Bayar’ın konuşmacı olarak yer aldığı etkinliğe çok sayıda öğrenci katıldı.

Hobiyi İş Haline Getirmek Gerekiyor

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi B Blok Konferans Salonu’nda, Kocaeli Üniversitesi Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü tarafından Dağ Rehberliği adlı bir etkinlik düzenlendi. Çok sayıda öğrencilerin katılım gösterdiği konferansta konuşmacı olarak Kadın Dağ Rehberi İsmet İnan yer aldı.

Harita Mühendisliği Teknik Gezi Düzenledi

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Harita Mühendisliği Bölümü ve Harita Mühendisliği Kulübü, 07 Aralık’ta İTÜ Geomatik Mühendisliği Bölümü’ne teknik gezi düzenledi.

Spor Savaş Değildir

Fiziksel aktivite azlığı çocuklarımız için de çağımızın en büyük problemlerinden biri. Avrupa Konseyi, sağlıklı bir nesil için çocukların 30 dakikadan az olmamak şartıyla haftada 3 - 4 kez düzenli spor yapmasını istiyor.

Biz Başardık Sıra Sizde

Lösemi hastası olan çocuklara yardım etmek amacıyla 1998 yılında kurulan Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV), 20'nci yılını özel bir projeyle kutladı.

Asım Kocabıyık MYO Mükemmellikte Üç Yıldız Kalite Ödülü Aldı

Kocaeli Üniversitesi Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu EFQM mükemmellikte üç yıldız kalite ödülü aldı.

Rektörümüz Kocaeli Üniversitesi'nin 2023 Vizyonunu Açıkladı

Üniversitemizin geçmiş dönemini değerlendirmek ve gelecekteki vizyonunu ortaya koymak maksadıyla Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün sunumuyla gerçekleştirilen “KOÜ Vizyon 2023” toplantısı bugün (13.12.2018) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Mekrezi’nde gerçekleştirildi.

KOÜ’de Geri Dönüşüm Çamurları İle Sıfır Atık Projesi

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO ve Değirmendere Müfit Saner İlkokulu işbirliğinde devam eden sıfır atık projesinin üçüncü etkinliği geri dönüşüm seramik çamurları kullanılarak seramik pano yapımı ile devam ediyor.

KSHMYO’dan Anlamlı Proje

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri MYO öğrencileri, “Seni Unutmadık Başöğretmenim!” Toplumsal Sorumluluk Projesi kapsamında 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Aday Öğrenciler KOÜ ile Tanıştı

Kocaeli Üniversitesi'nde 10-13 Aralık tarihleri arasında, üniversite sınavına girecek adayların, hem üniversitemizi yakından tanıması hem de doğru tercih yapabilmeleri konusunda yardımcı olmak amacıyla "Aday Öğrenci Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı" yapıldı.

Üniversitemizde Kimyasal Ölçümlerde Kalite Eğitimi Verildi

Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü ile TÜBİTAK UME (Ulusal Metroloji Enstitüsü)'nin ortaklaşa düzenlediği "Kimyasal Ölçümlerde Kalite " başlıklı eğitim programı Baki Komsuoğlu Kültür Merkezi Körfez Salonu'nda gerçekleştirildi.

Yeni Nesil Gazetecilik Programı Sertifika Töreni Yapıldı

Basında nitelikli eleman gücü yetiştirmek amacıyla Kocaeli Üniversitesi, İŞKUR ve Basın İlan Kurumu işbirliğinde düzenlenen 'Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim Programı Sertifika Töreni’ dün (06.12.2018) Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Doğanın Enerjisi KOÜ'de

Hayatın her alanına ışık tutmak için yola çıkan Sepaş Enerji, insanın doğayla ilişkisini hatırlatmak için "Doğanın Enerjisi" temalı fotoğraf yarışması düzenledi.

KOÜSEM'e Bir Yetki de Mesleki Yeterlilik Kurumu'ndan

TÜRKAK tarafından akredite olan Kocaeli Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi (KOÜSEM), Sınav ve Belgelendirme faaliyetleri için MYK yetkisini de aldı.

KOÜ'den Liselerde Diş Sağlığı Eğitimi

Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından, Tevfik Seno Arda Lisesi'nde diş sağlığı ve bakımı üzerine eğitim verildi.

Diş Hekimliği Fakültesi Önlük Giyme Töreni Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2018-2019 Akademik Yılı 3.sınıf öğrencilerinin önlük giyme töreni 4 Aralık 2018 Salı günü Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Rektörümüz, Yemekhanede İncelemelerde Bulundu

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Sosyal Tesislerde bulunan öğrenci yemekhanesi, mutfağı ve Spor Bilimleri Fakültesinde yeni açılan yemekhaneyi teftiş etti.

KOÜ Kurumsal Dış Değerlendirme Programı Başladı

Kocaeli Üniversitesi’nin 2018 yılı dış değerlendirme programı, bugün (01.12.2018) YÖK Kalite Kurulu Kurumsal Dış Değerlendirme Takımı’nın ön ziyareti ile başladı.

KOÜ’lü Akademisyenin Kısa Filmi Branson Film Festivali’nde Yarı Finale Kaldı

KOÜ’lü akademisyenin kısa filmi Branson Film Festivali’nde yarı finale kaldı.

Gölcük Takı Tasarım Yarışması Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi’nin işbirliğiyle Gölcük Vizyon 2023 projesi kapsamında yapılan Gölcük Takı Tasarım Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri, Gölcük Sanat Galerisi’nde yapılan törenle verildi.

KOÜ’lü Öğrenciden Büyük Başarı

TÜBİTAK tarafından düzenlenen “2241 Özel Sektöre Yönelik Lisans Tezleri Yarışması”nda Kocaeli Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği öğrencilerinden Nurhak Altın’ın projesi Türkiye ikincisi oldu.

Kültür Evi’nde “Hacivat – Karagöz” Gölge Oyunu Sahnelendi

Kocaeli kentinin bilim, eğitim ve sanat alanında üniversite-kent arasında bir köprü görevi gören Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi’nde; Türk-Osmanlı tiyatro tarihinin en popüler iki karakteri “Hacivat – Karagöz” canlandırıldı.

POSCO ASSAN’dan KOÜ Öğrencilerine Burs İmkanı

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde bugün (28.11.2018) “Posco Assan TST Burs Töreni” düzenlendi. Konuşmacı olarak Posco Assan CEO’su Hae-Ik Jeong’un yer aldığı etkinliğe, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Tekin Öztürk, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selman Aziz Erden, İş Destek Birimleri Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Özdemir, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

KOÜ’de Norm Kadro Toplantısı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde, 21-22-23 Kasım 2018 tarihlerinde, Rektör yardımcıları, dekanlar, müdürler, fakülte sekreterleri, anabilim dalı başkanları ve öğretim üyelerinin katılımlarıyla norm kadrolara ilişkin toplantı gerçekleştirildi.

Kültür Evi'nde Türk Halk Müziği Konferansı

Tarihi, kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapan, yaşam boyu eğitim anlayışı ile her yaştan insanları kadim sanatlarla buluşturan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi'nde, çeşitli konularda seminerler, konferanslar ve söyleşiler gerçekleştiriliyor.

24 Kasım Öğretmenler Günü Eğitim Fakültesi’nde Kutlandı

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında “Öğretmen Eğitiminde Toplumsal Sorumluluk” konferansı düzenlendi. Middlebury Uluslararası Çalışmalar Enstitüsü’nden Doç. Dr. Deniz Ortaçtepe’nin konuşmacı olarak yer aldığı konferansa Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elşen Veli, Eğitim Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Servettin Bilir ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Uluslararası Marmara Fen ve Sosyal Bilimler Kongresi

Kocaeli Üniversitesi ile TÜBİTAK-MAM ortaklığında düzenlenen “Uluslararası Marmara Fen ve Sosyal Bilimler Kongresi” bugün (23.11.2018) yapılan açılış töreni ile başladı.

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'den Rektörlük Atamasına Yönelik Açıklama

Ülkemizin en önemli ve güçlü kurumlarından biri olan Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü’ne atandığım 18 Kasım 2014 tarihinden bugüne geçen 4 yıllık süre içerisinde, kentiyle bütünleşen, kurum içi barışı ön plana çıkartan, öğrenci odaklı bir yönetim sürdürmeyi ilke olarak benimseyerek ilk dönemimizi tamamlamış bulunuyoruz.

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Bir Dönem Daha Rektör Olarak Atandı

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü'ne bir dönem daha Prof. Dr. Sadettin Hülagü atandı.

Kültür Evi’nde Ağız ve Diş Sağlığı Konuşuldu

Kocaeli kentinin bilim, eğitim ve sanat alanında üniversite-kent arasında bir köprü görevi gören Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi, açıldığı günden bugüne çeşitli konularda seminerler, konferanslar ve söyleşiler gerçekleştiriyor.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors