Haberler

Parti İl Başkanları, Üniversitemizi Ziyaret Etti

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Ak Parti, MHP, BBP, DP, SP, DSP il başkanlarını ağırladı.

Kocaeli Üniversitesi, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki 2017-2018 Akademik Yılı Açılış Törenine Katıldı

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan himayelerinde, Beştepe Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen 2017-2018 Akademik Yılı Açılış Törenine, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Rektör yardımcıları, dekanlar, müdürler ve akademisyenler katıldı.

23'üncü KÖGEM Kursu Başladı

Kocaeli Üniversitesi Kök Hücre ve Gen Tedavileri Araştırma ve Uygulama Merkezi (KÖGEM) tarafından 23'üncüsü düzenlenen "Kök Hücre ve Doku Mühendisliği Kursu: Temel Teknikler ve Moleküler Biyoloji Uygulamaları" bugün (02.10.2017) başladı.

14. Üniversite Yaşamına Uyum ve Tanıtım Programı

Kocaeli Üniversitesi Kocaeli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (KSHMYO) tarafından her yıl birinci sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen "Yönlendirme ve Tanıtım Toplantı"larının 14'üncüsü 26 Eylül'de KSHMYO amfi salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya okul yöneticileri, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Rektörümüz, KOUSTECH Takımını Ağırladı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, KOUSTECH Otonom Sistemleri Teknoloji Takımını makamında ağırladı. Mühendislik Fakültesi Makine, Elektronik Haberleşme ve Bilgisayar mühendisliği öğrencilerinden oluşan KOUSTECH, ziyaret kapsamında kendilerini ve hedeflerini tanıtarak, Rektörümüzden destek istediler.

Kocaeli Üniversitesi Karadağ'da Tanıtıldı

Karadağ'ın Başkenti Podgorica'da Kocaeli Üniversitesi'nin tanıtımı yapıldı. Tanıtım, dünyanın farklı ülkelerinde açtığı 50'yi aşkın merkezde yabancılara Türk dilinin öğretimi ve kültürünün tanıtımı faaliyetlerini sürdüren Yunus Emre Enstitüsü'ne bağlı Podgorica Yunus Emre Türk Kültür Merkezi (YETKM)'inde gerçekleştirildi.

KOÜSEM, Birçok Farklı Alanda Sertifika Vermeye Devam Ediyor

İlk olarak 2009 yılında 516 kişiye sertifika vererek çalışmalarına başlayan, 2017 yılında 9 aylık süre içerisinde ise 1544 kişiye sertifikalarını dağıtan Kocaeli Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (KOÜSEM), ülkemizin layık olduğu gelişmiş toplumların bilgi seviyesine çıkması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Öğrenci Kulüpleri Toplantısı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük, spor, kültür, sanat ve spor alanlarında faaliyetlerini sürdüren öğrenci kulüplerinin başkanlarıyla Uluslararası İlişkiler Birimi'nde bir araya geldi. Öğrenci İşleri Daire Başkanı Prof. Dr. Mehmet Yıldırım, Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Hayriye Özpınar'ın da hazır bulunduğu toplantıda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük, öğrenci kulüplerine her türlü desteği verdiklerini ve kulüplerin kapatılmadığını sadece denetlendiğini vurguladı.

KOÜ Kültür Evi Yeni Eğitim Dönemine Hazır

Kocaeli kenti ile üniversitemizi bütünleştirme çalışmalarının bir ayağı konumunda Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi, bugüne kadar düzenlediği kurslarla adından söz ettirirken, ekim ayı itibariyle yeni dönem eğitim faaliyetlerine başlıyor.

Yeni Poliklinik Binasında Temel Kazma Çalışmaları Devam Ediyor

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde her gün yüzlerce hastaya hizmet veren mevcut poliklinik binasındaki modern sağlık hizmetlerinin daha da geliştirilmesi amacıyla inşaatına başlanan yeni poliklinik binasının temel kazma çalışmaları devam ediyor.

Kartepe Zirvesi "ULUSLARARASI 15 TEMMUZ ve DARBELER SEMPOZYUMU"

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Kocaeli Üniversitesi paydaşlığında, Türkiye ve dünyayı yakından ilgilendiren sosyal ve siyasal konuları ele alması hedeflenen Kartepe Zirve'si düzenlenecek. 26-28 Ekim tarihlerinde ilki gerçekleşecek olan zirveye, Türkiye ve dünyadan çok sayıda bilim insanı, entelektüel, siyasetçi ve medya mensubu katılacak.

KOÜ Akademisyenleri Mavi Balina Oyunuyla İlgili Açıklama Yaptı

Yüzlerce çocuğu ağına düşürüp intiharına sebep olan Mavi Balina oyunu hakkında KOÜ akademisyenlerinden açıklama “Mavi Balina buz dağının görünen kısmı”…

Özenti Kelimeler, Dil Kullanımını Yozlaştırıyor Emel Esentürk: "Dilimizde Yabancı Sözcüklerin Etkisi Çok Fazla"

Dünyanın en çok konuşulan altıncı dili, yayıldığı alan bakımından ise dünyanın üç büyük dili arasında yer alan Türkçe, günümüzde resmi dil, devlet dili, azınlık dili ve göçmen dili olarak 12 milyon kilometrekarelik bir coğrafyada kullanılmaktadır.

Başkan Ellibeş, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Koordinatör Nihat Habiş ve Dr. Metin Şentürk, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundular.

Prof. Dr. Kurtuluş Gök Olayları ile Depremin Bağlantılı Olmadığını Söyledi

21 Ağustos 2017 tarihinde Amerika Kıtası'ndan çıplak gözle gözlemlenen Güneş tutulmasının milyonlarca kişi tarafından büyük ilgiyle izlenmesinin ardından Irma Kasırgası'nın yaşanması akıllara "Güneş tutulması doğal afetleri etkiliyor mu?" sorusunu getirdi.

KOU ile Harvard Arasında İşbirliği

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Harvard T.H. Chan School Of Public Health işbirliğinde düzenlenen "Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Değişim Programı Sunumları 2017" 19-21 Eylül tarihlerinde Tıp Fakültesi eğitim bloğu konferans salonunda gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Z. Mine Solak Emeklilik Töreni

Üniversitemiz Tıp Fakültesi emektar ve değerli öğretim üyelerimizden Prof. Dr. Z. Mine Solak için bugün (20.09.2017) emeklilik töreni düzenlendi.

"TM-BİLGE" En İyi Tasarım Ödülüyle Döndü

Bilgi çağına hâkim, bilinir, saygın, öncü, uluslararası kabul görmüş, görünür bir üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Kocaeli Üniversitesi, geliştirdiği projelerle her geçen gün adından söz ettirmeyi başarıyor. Bilim ve teknolojiye verdiği önemle bilinen Kocaeli Üniversitesi, öğrencisine verdiği destekle başarı seviyesini de arttırıyor.

Balıkesir Valisi Yazıcı, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye nezaket ziyaretinde bulundu.

İlahiyat Fakültesindeki İlk Ders İstanbul Müftüsünden

Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı ilk dersi bugün(19.09.2017) İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz tarafından verildi.

İstanbul Müftüsü Rektörümüzü Ziyaret Etti

İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’yü ziyaret etti.

Meslek Yüksekokulları Kurulu Toplantısı Yapıldı

2017-2018 akademik yılı ilk MYOK (Meslek Yüksekokulları Kurulu) toplantısı bugün (14.09.2017) Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük ve Meslek Yüksekokulları Müdürlerinin katılımı ile Senato Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.

Yabancı Diller Yüksekokulu Oryantasyon Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Temel İngilizce Bölümü tarafından hazırlık sınıfı öğrencilerine yönelik bugün(14.09.2017) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezinde Oryantasyon Toplantısı düzenlendi.

YÖK Başkanı ve Rektörlerden Sağlık Bakanına Ziyaret

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, YÖK Üyeleri ve aralarında Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün de yer aldığı üniversite rektörleri, dün (12.09.2017) Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'ı ziyaret etti.

Yatay Geçişler Hakkında

Ek Madde 1'e göre 1 - 15 Ağustos 2017 tarihleri arasında yatay geçiş için müracaat etmiş ve Üniversitemize kayıt hakkı kazanmış öğrencilerin kayıt süresi 15 Eylül 2017 tarihine kadar uzatılmıştır.

TÜBİTAK Alternatif Enerjili Araç Yarışlarında Üniversitemiz Takımı Tasarım Ödülünü Kazandı

İlki 2005 yılında TÜBİTAK Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı tarafından güneş enerjisi kategorisinde gerçekleştirilen Alternatif Enerjili Araç Yarışları - "Efficiency Challenge Electric Vehicle" etkinliğinin 13.sü batarya ve hidrojen yakıt pilli araçlara yönelik olarak 21-27 Ağustos 2017 tarihlerinde Kocaeli Körfez yarış Pistinde düzenlendi.

Resmi Yazışma Protokolü ve Resmi Hitap Biçimleri Eğitimi

Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı tarafından üniversitemiz birimlerinde resmi yazışma işlemleri ile ilgilenen personellerin mesleki faaliyetlerini geliştirmek amacıyla "Resmi Yazışma Protokolü ve Resmi Hitap Biçimleri" eğitimi gerçekleştirildi.

Geleceğin Hekimleri Önlüklerini Giydi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin dönem 1 öğrencileri için düzenlediği "Tanışma ve Uyum Programı" bugün (11.09.2017) Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Prof. Dr. Şerife Tuba Liman konferans salonunda gerçekleştirildi.

Yrd. Doç. Dr. Nermin Demirkol'dan Sırbistan'da "Türkiye'de Seramik" Fotoğraf Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Seramik, Cam ve Çinicilik Program Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Nermin Demirkol 26-27 Ağustos 2017 tarihlerinde Sırbistan Sancak Bölgesinde bulunan Novi Pazar şehrinde Kartepe Belediyesi "Unutulmuş Değerler Festivali" kapsamında "Türkiye'de Seramik" isimli fotoğraf sergisi açtı.

Selçuklu Belediyesi Başkan Yardımcısı, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Konya Selçuklu Belediyesi Başkan Yardımcısı Ziya Yalçınkaya, Rektörümüze nezaket ziyaretinde bulundu.

Üniversitemizde Bayramlaşma

Üniversitemizde bugün (24.08.2017) Umuttepe Yerleşkesi Sosyal Tesisler Kardelen Salonu'nda "Bayramlaşma Töreni" yapıldı.

Uluslararası Katılımlı II. Ulusal Hippoterapi Kongresi

Kocaeli Üniversitesi ile Kartepe Belediyesi tarafından gerçekleştirilen "Uluslararası Katılımlı II. Ulusal Hippoterapi Kongresi" bugün (23.08.2017) Kartepe Park Otel'de düzenlenen açılış töreni ile başladı.

KOÜ Diş Hekimliği Fakültesi DUS'da Başarılarına Devam Ediyor

Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, 2016 yılı Diş Hekimliğinde Uzmanlık Sınavı (DUS) başarı sıralamasında ikinci oldu.

Korgeneral Metin Gürak'tan, Rektörümüze Veda Ziyareti

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanlığına atanan Korgeneral Metin Gürak, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye veda ziyaretinde bulundu.

Uluslararası Deprem Gerçeği ve Kentleşme Çalıştayı IV

Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, AFAD ve Kocaeli Ticaret Odası ortaklığında düzenlenen 'Uluslararası Deprem Gerçeği ve Kentleşme Çalıştayı'nın dördüncüsü Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'ın teşrifleriyle gerçekleştirildi.

Çünkü, Bu Olanlar Nasıl Olsa Bir Rüyaydı…

Yayın yönetmenliğini ve kurgusunu Prof. Dr. Emin Sami Arısoy'un yaptığı "Çünkü, Bu Olanlar Nasıl Olsa Bir Rüyaydı…" kitabı Kocaeli Üniversitesi tarafından, 17 Ağustos'ta yitirilenlerin anısına hazırlanıp, ilk kez 2001 yılında basılmıştır.

Kocaeli Üniversitesi Bodrum-Kos Depremi Tsunami Simulasyon ve Arazi Gözlemi Çalışmalarına Katıldı

21 Temmuz 2017 günü Türkiye saati ile 01.31 de Gökova Körfezi'nde Mw: 6.6 büyüklüğünde depremin ardından tsunaminin izlerini belirlemek ve hasar tespiti yapmak amacı ile Üniversitemiz, Jeofizik Mühendisliği Bölümünden Doç.Dr. Ergin Ulutaş arazi gözlem çalışmalarına katıldı.

Uludağ Milli Parkı, Bursa ve Çevresinde Ekoloji Temelli Doğa Eğitimi

Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muhlis Özkan'ın yürütücüsü olduğu, TÜBİTAK tarafından desteklenen "Uludağ Milli Parkı, Bursa ve Çevresinde Ekoloji Temelli Doğa Eğitimi VI" projesiyle, Türkiye'nin pek çok yöresinden gelen eğitimcilere, Ekolojik Temelli Doğa eğitiminin nasıl verileceği ve doğaya duyarlı öğrenciler nasıl yetiştirileceğinin öğretilmesi hedeflendi.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors