Haberler

Sıfır Atık Projesine Seramik ile Destek Veriliyor

Halk arasında pişmiş toprak esaslı malzeme olarak bilinen seramik, kayaların dış etkiler sebebiyle parçalanmasıyla oluşan kil ve benzeri maddelerin yoğurulup yüksek sıcaklıkta pişirilmesiyle elde edilir. Seramik, insan hayatında geçmişle bugün arasında kurulan bir bağ olarak yer alır.

Sosyal ve Beşeri Alanlar Bilgi Günü

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından “Sosyal ve Beşeri Alanlar Bilgi Günü” düzenlendi. Etkinliğe Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, TÜBİTAK Ulusal İrtibat Noktasından Burcu Bahar Goğüş Doğan, Teknoloji Transfer Ofisi çalışanları ve çok sayıda davetli katıldı.

KOÜ’de Sanal ve Artırılmış Gerçeklik Projeleri Yapılıyor

Sanal gerçeklik görüntü, hologram, ses, konum vb. duyusal unsurların gerçek dünyayla etkileşimli değil de gerçek dünyanın bir taklidi olarak oluşturulmasıdır.

“Bir Çocuğu Tanımanın En İyi Yolu Oyundur”

Oyun, çocuğun ruhsal gelişimine ayrılmaz biçimde bağlıdır. Adeta mesleki uğraşıdır çocuğun ve gerçekten bu gözle görülmesi gerekir.

“Türkiye, Vitaminli Besinler Açısından Zengin Bir Ülke”

Vitaminler, tüm hücrelerin sağlığı ve normal işleyişi için hayati öneme sahip organik besinlerdir. Vitaminler besinlerimizde bulunmadığı zaman, metabolizmada bozukluklara yol açabilirler. Vitaminler vücudun sağlıklı gelişimi, sindirim fonksiyonları, enfeksiyonlara karşı bağışıklık kazanması açısından oldukça gereklidir.

Doç. Dr. Ceyhun Konak Ülkemizi Başarıyla Temsil Etmeye Devam Ediyor

Kocaeli Üniversitesi Heykel Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Ceyhun Konak Amerika’da düzenlenen Uluslararası Breckenridge Kar Heykel Sempozyumu’na üst üste üçüncü kez katıldı.

Yalova Üniversitesi'nden Teknik Ziyaret

Yalova Üniversitesi tarafından; Üniversite-Sanayi işbirliğin örnek uygulamalarından biri olan Kocaeli Üniversitesi Ford Otosan İhsaniye Otomotiv MYO'ya teknik gezi düzenlendi.

KOÜ DETAB Uluslararası Boyutta Çalışmalarını Sürdürüyor

Deneysel Tıp Araştırma ve Uygulama Birimi (DETAB) , Kocaeli Üniversitesi senato kararıyla 1999 yılında 'Birim' olarak kurulmuştur. 24 Nisan 2006'dan itibaren Umuttepe'deki binasında faaliyet göstermektedir.

KOÜ’deki Sevimli Dostlar için 15 Bölgeye Yemek Bırakılıyor

Hayvanlar bizlerin sessiz dostlarıdır. Bireyler olarak hayvanların yaşama haklarına saygı gösterdiğimiz zaman onları korumak için gerekli çabayı da kendiliğinden göstermiş oluruz. Kocaeli Üniversitesi de bu bilinçle başta Umuttepe Yerleşkesi olmak üzere tüm yerleşkelerinde çok sayıda sevimli dostları misafir ediyor.

Doç. Dr. Konak, Üniversitemizi Fransa’da Temsil Etti

Kocaeli Üniversitesi Heykel Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Ceyhun Konak Fransa’da düzenlenen 28. Uluslararası Valloire Buz Heykel Sempozyumu’na katıldı. Avustralya, Danimarka, Filipinler, Fransa, Hollanda, Litvanya, Meksika, Rusya, Tayvan ve Ukrayna’dan Heykeltraşların katıldığı organizasyonda Konak, Türkiye’yi ve Üniversitemizi başarıyla temsil etti.

Tarihi Geçmiş Kozmetik Ürünlere Dikkat

Birçok kozmetik ürünün ambalajında son kullanma tarihi olsa da bazı makyaj malzemelerinde bu son kullanım tarihi çok dikkat çekici olmadığı için gözden kaçar. Ancak, kozmetik ürünlerin son kullanım tarihi sağlık açısından riskler barındırdığı için dikkat edilmesi gereken önemli bir konudur.

KOÜ’den Kültürel Mirasımıza Yönelik Önemli Proje

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü tarafından yürütülen Somut Olmayan Kültürel Mirasın Korunması, Aktifleştirilmesi Yeni İletişim Olanaklarının Değerlendirilmesi (SOKÜM) projesi kapsamında bugün “Halk Anlatıları Arama Tasarım Toplantısı” düzenlendi.

Harita Mühendisliği’nde İki Konferans Birden

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Harita Mühendisliği ve Harita Mühendisliği Kulübü tarafından gerçekleştirilen konferanslarla, öğrencilere özel sektör hakkında bilgiler verildi.

KOÜ ile ARMAN Tasarım Arasında İşbirliği

Üniversite-Sanayi işbirliğine büyük önem veren Kocaeli Üniversitesi, işbirliklerini arttırarak devam ettiriyor. Her geçen gün sanayi kuruluşları ile yeni işbirliklerine imza atan Kocaeli Üniversitesi, 2019 yılının ilk işbirliğini Arman Tasarım ve Ürün Geliştirme Hizmetleri LTD. ŞTİ. ile gerçekleştirdi.

Tıp Fakültesi Ana Bilim Dalı Başkanları Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Ana Bilim Dalı Başkanları Toplantısı bugün (17.01.2019) Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü başkanlığında gerçekleştirildi.

GALMED Pharmaceuticals Firmasından Gelen Heyet, Üniversitemizde Çeşitli İncelemelerde Bulundu

Kocaeli Üniversitesi Gastroenteroloji alanında ileri tekniklerin uygulandığı gelişmiş bir merkez konumunda yer alıyor. Avrupa çapında akredite olan Kocaeli Üniversitesi Gastroentroloji Ünitesi’nde, erken evre kanser tedavisi başta olmak üzere ulusal ve uluslararası düzeyde çok sayıda eğitim de veriliyor.

Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Temel Sanat Sergisi Açıldı

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Antre Sanat Galerisi'nde Temel Sanat Eğitimi sergisi açıldı.

Ford Otosan İhsaniye Otomotiv MYO’da Beşinci Yıl Etkinlikleri Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Ford Otosan İhsaniye Otomotiv MYO’nun açılışının beşinci yılında anlamlı faaliyetler gerçekleştirildi.

Yeni Poliklinik Binası Şekillendi

Avrupa standartlarının üzerinde hizmet veren ve Marmara Bölgesi'nin parlayan yıldızı olan Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde, hastalara verilecek hizmeti bir üst seviyeye taşıyacak olan yeni poliklinik binasının kaba inşaatı sona erdi.

2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan genelge ile 2019 yılı, “Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı” olarak ilan edildi. Bu kapsamda Prof. Dr. Fuat Sezgin’in anısını yaşatmak ve onu tanıtmak adına yıl boyunca çeşitli çalışmalara imza atılacak.

Rektörümüz Engelsiz Üniversite için Öğrencilerle Buluştu

Kocaeli Üniversitesi’nde engelsiz üniversite için etkinlik düzenlendi. Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinlikte, üniversitemizde öğrenim gören öğrencilerin sorunları dinlendi. Etkinlik sonrası ise Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, öğrenciler ile bir araya geldi.

KOÜ Minik Öğrencileri Seramikle Buluşturmaya Devam Ediyor

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Seramik atölyeleri bu kez Gölcük Donanma İlköğretim Okulu 2/D sınıfı öğrencilerini seramikle buluşturdu.

KOÜ Kütüphanesi Kullanıcılarına 3.5 Milyon Yayın Sunuyor

Kocaeli Üniversitesi Kütüphanesi değişen ve gelişen teknolojiye ayak uydurarak hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor. Her geçen gün sağladığı kütüphanecilik hizmetini geliştiren ve erişilebilir kaynak sayısını arttıran Kocaeli Üniversitesi Kütüphanesi kapılarını her daim öğrencilerine ve personeline açık tutuyor.

“Aşı, Birkaç Kuşak Sonrasını da Korur”

Aşılama, hastalık sonucunda oluşabilecek maddi ve manevi tüm kayıpları önleyecek, büyük tasarruf sağlayan tek sağlık yatırımıdır. Aşılar; enfeksiyon hastalıklarında, savaşta ve onların ortadan kaldırılmasında en önemli silahtır.

Üniversitemizde Yeni Yıl Kutlaması Yapıldı

Üniversitemizde bugün (31.12.2018) Umuttepe Yerleşkesi Sosyal Tesisler Kardelen Salon'da "Yeni Yıl Kutlaması" yapıldı.

KOÜ Kültür Evi’nde Gönül Sohbetleri Devam Ediyor

Tarihi, kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapan, yaşam boyu eğitim anlayışı ile her yaştan insanları kadim sanatlarla buluşturan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi'nde gönül sohbetleri devam ediyor.

KOÜ TSM Korosu’ ndan Yıl Sonu Konseri

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde bugün Fen Edebiyat Fakültesi tarafından "Türk Sanat Müziği Korosu 2018 Yıl Sonu Konseri" gerçekleştirildi.

Doğa Dostu Yeni Uygulama

Günlük yaşamda hemen hemen her yerde kullanılan plastik ürünler doğada yüzyıllarca bozulmadan kalabilmektedir. Plastik poşetler, hem doğada hem de insan vücudunda geri dönüşümü olmayan hasarlar bırakırken bu ürünlerin doğada yok olma süreside bin yılı bulabilmektedir.

Sosyal Girişimcilik KOÜ’ de Anlatıldı

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde dün (27.12.2018) Sosyal Girişimcilik adlı bir etkinlik düzenlendi. Tülay Yanıkoğlu Yazıcı’nın konuşmacı yer aldığı etkinliğe çok sayıda öğrenci katıldı.

Satranç Turnuvası’nın Kazananı Belli Oldu

Kocaeli Üniversitesi Kardelen Sosyal Tesisleri’nde KOÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ve KOÜ Spor Bilimleri Fakültesi ortaklığında 26 öğrencinin katılımı ile Satranç Turnuvası düzenlendi.

KOÜ’de Kariyer Günleri

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda dün (27.12.2018) Alışan Lojistik ve Kocaeli Teknoloji Transfer Ofisi paydaşlığında “Kariyer Günleri” adlı bir etkinlik gerçekleştirildi. Programda konuşmacı olarak Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Girişimcilik ve Şirketleşme Takım Lideri Alican Oflaz, Alışan Lojistik İcra Kurulu Üyesi Ayhan Özekin ve İnsan Kaynakları Müdürü Dr. Gülşahiden Durucan yer aldı.

Mühendislik Fakültesi’nde Öğrenciler Projelerini Sergiledi

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Aydınlatma Laboratuvarı’nda dün (27.12.2018) Elektrik Mühendisliği Bölümü tarafından “Projelerimiz 1 Sergisi” adlı bir etkinlik düzenlendi.

Rektörümüz, Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Yerleşkesi’nde İncelemelerde Bulundu

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında FETÖ/PDY Terör Örgütü ile yakınlığı tespit edilen, Özel Erkul Koleji eğitim kompleksinin üniversitemize kazandırılması ile birlikte, kahraman şehidimiz Astsubay Ömer Halisdemir’ in adı verilmişti. Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, tadilat çalışmaları süren okulda incelemelerde bulundu.

KOÜ, Yemekhane Hizmetleriyle de Öğrencisinin Yanında

Sağlık, eğitim, mühendislik ve daha pek çok alanda sunduğu imkanlar ile öğrencilerin yüzünü güldürmeyi başaran Kocaeli Üniversitesi, bünyesinde sürdürdüğü sosyal faaliyetlerle de öğrencilerin memnuniyetini arttırıyor.

Futbolda Teknoloji Kullanımı

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Seminer Salonu’nda dün (26.12.2018) “Futbolda Teknoloji Kullanımı, Futbol Yönetiminin Sorunları ve Çözüm Önerileri” adlı bir panel düzenlendi. Rıza Erdal’ın başkanlık yaptığı panelde, konuşmacı olarak TRT Spor Yorumcusu Kaya Çilingiroğlu, TRT Spor Yorumcusu Alp Pehlivan ile Merkez Hakem Kurulu eski Başkanı ve TRT Spor Yorumcusu Mustafa Çulcu katıldı.

İzmit Belediyesi Kadın Basketbol Takımı Üniversitemizde Öğrencilerle Buluştu

Kadın Basketbol Süper Ligi’nde kentimizi başarıyla temsil eden İzmit Belediyesi Kadın Basketbol Takımı, üniversitemiz öğrencileri ile buluştu.

KOÜ Bayrağı, İsviçre Alpleri’nde Dalgalandı

Kocaeli üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Müdür Yrd. ve Heykel Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ceyhun Konak İsviçre’de 3 yılda bir düzenlenen 5. Uluslararası Pontresina Kar Heykel sempozyumunda ülkemizi ve üniversitemizi bir kez daha başarıyla temsil etti.

Bugün Engelsizsiniz! Peki Yarın?

Kocaeli Üniversitesi Gazanfer Bilge Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Dünya Engelliler Günü ve Haftası kapsamında, zihinsel engelli arkadaşları ile onların ailelerini okullarında misafir ettiler.

KOÜ’den Özel Bireylere Yönelik Projeler

Üniversitemizde her yıl özel bireylere yönelik çeşitli projeler hayata geçiriliyor. Spor Bilimleri Fakültesi Dekan yardımcısı Doç. Dr. Elif Karagün’ün yürüttüğü spor psikolojisi dersi kapsamında sosyal sorumluluk proje çalışması olarak Vinsan’da bulunan KOÇDER’de Otizmli bireylere 6 haftalık spor programı uygulandı. Proje çalışması yürüten öğrenciler, otizmli çocuklar ve aileleriyle birlikte 6 hafta süresince oldukça mutlu olduklarını belirttiler.

Üniversitemizde Yazar Çalıştayı Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde dün (20.12.2018) Elsevier Yayınevi ve Kocaeli Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığının işbirliğiyle “Yazar Çalıştayı” adlı bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğe konuşmacı olarak Elsevier Firmasından Saide Sak’ın katılmasının yanı sıra akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

KOÜ’de Paramedik Günü Kutlandı

Paramedik, diğer adı ile Acil Tıp Teknikeri, acil tıbbi durumlarda hasta veya yaralılara bakım yapan meslek grubuna verilen unvandır. Paramedik, acil durum çağrılarına cevap vermek, tıbbi hizmetler yapmak ve hastaları tıbbi tesislere taşımakla yükümlüdür.

Üniversitemizde 12. KALE Etkinliği Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü tarafından “12. KALE NİRENGİ” adlı bir etkinlik düzenlendi.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors