Haberler

D Gurubu Bitirme Projeleri Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi "D Gurubu Bitirme Projeleri Sergisi" bugün (19.12.2017) Seka Kağıt Müzesi'nde yapılan açılış töreniyle sergilenmeye başladı.

Üstün Başarı İçin Takım Olmak

Kocaeli Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı Hizmet İçi Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Üstün Başarı İçin Takım Olmak' adlı seminer bugün (19.12.2017) Kartepe Park Otel'de gerçekleştirildi.

KOÜ'lü Sporculardan Üstün Başarı

Kocaeli Üniversitesi spor branşlarında başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor.

Radyasyon ve Sağlığımız Konferansı

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde Gelişim ve Öğrenme Dersi kapsamında; Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı ve aynı zamanda Tıp Fakültesi Nükleer tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hakan Demir "Radyasyon ve sağlığımız" başlıklı konferans verdi.

Eğitim Yöneticilerine Kuşaklararası Farklılıkların Yönetimi Semineri

Üniversite-kent işbirliğini sürdürmek amacı ile Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Öğretim Üyesi Doç. Dr. Soner Polat tarafından Kocaeli Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda görev yapan okul yöneticilerine "Okulun Sosyal Sermayesi Olarak Farklı Öğretmen Kuşaklarına Bakmak: Kuşaklararası Farklılıkların Yönetimi" isimli bir seminer düzenlendi.

Değirmendere Ali Özbay MYO Bilecik'e Teknik Gezi Düzenledi

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Seramik, Cam ve Çinicilik programı öğrencileri Seramik, Cam ve Çinicilik Program Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Nermin Demirkol ile birlikte Seramik ve Çini Teknolojisi, Seramik Proses Teknikleri dersleri kapsamında organizasyonunu Bilecik Valiliği İl Kültür Turizm Müdürlüğü'nün yaptığı Bilecik'e teknik gezi düzenledi.

KOÜ Öğrencileri Huzurevi Sakinleri ile Bir Araya Geldi

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi bünyesinde Doç. Dr. Elif Karagün tarafından yürütülen Toplumsal Sorumluluk Dersini alan öğrenciler; "Nesiller Gülümsesin" isimli proje ile Kocaeli Huzurevi sakinlerine eğlenceli bir gün yaşattı.

Endüstriyel İşgücü ve İstihdam Çalıştayı

Kocaeli bölgesinde ihtiyaç duyulan Ulusal Meslek Standartları'nda (UMS) tanımlı endüstriyel iş gücünün yetiştirilmesinde önemli role sahip olan Kocaeli Üniversitesi, sanayinin işgücü ve istihdam ihtiyaçlarına yönelik çalışmalara bir yenisini ekledi.

10. Çocuk Sağlığı Toplantısı Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi konferans salonunda bugün (15.12.2017), Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı tarafından "10. Çocuk Sağlığı Toplantısı" gerçekleştirildi. Kocaeli Üniversitesi'nin yanı sıra farklı şehirlerden çok sayıda akademisyenin konuşma yaptığı toplantıya ilgi yoğun oldu.

KOÜ Kültür Evi'nde 'Tasavvuf Düşüncesi'

Tarihi, kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapan, yaşam boyu eğitim anlayışı ile her yaştan insanları kadim sanatlarla buluşturan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi'nin bu ayki konuğu Prof. Dr. Mahmud Erol Kılıç oldu.

Sporda Teknoloji Kullanımı Paneli

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde 'Futbolda Teknoloji Kullanımı' paneli gerçekleştirildi.

KOÜ'de İlk Yardım Eğitimi Verildi

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde bugün (14.12.2017), KOÜ Personel Daire Başkanlığı Hizmet İçi Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen "İlk Yardım Eğitimi" konulu seminerin ilk oturumu gerçekleştirildi.

KOÜ'de Valide Sultanlar Konferansı Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi B Blok Konferans Salonu'nda bugün (14.12.2017) Tarih Bölümü tarafından "Valide Sultanlar" adlı konferans düzenlendi. Konferansta konuşmacı olarak İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Akyıldız yer aldı.

Modern Zamanlarda Kendini Bulmak

Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi konferans salonunda dün (15.12.2017) "Modern Zamanlarda Kendini Bulmak" adlı söyleşi düzenlendi.

DETAB Kursu Sona Erdi

Kocaeli Üniversitesi Hayvan Deneyleri Yerel Etik Kurulu ile Deneysel Tıp Araştırma ve Uygulama Birimi tarafından on dördüncüsü düzenlenen "Deney Hayvanları Kullanımı Sertifika Programı" bugün (14.12.2017) yapılan sertifika töreni ile sona erdi.

"Bir Kent Bir Mekan": Fotoğraf ve Video Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından "Bir Kent Bir Mekan": Fotoğraf ve Video Sergisi Seka Kağıt Müzesi'nde açıldı.

Rektörümüz, 242. ÜAK Toplantısına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı'nın düzenlemiş olduğu 242. Üniversitelerarası Kurul (ÜAK) toplantısına katıldı.

Hoca Ahmet Yesevi'yi Anlamak

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda bugün (13.12.2017) Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı tarafından "Hoca Ahmet Yesevi'yi Anlamak" konulu konferans gerçekleştirildi.

Rektörümüz, Siyasi Parti İl Başkanlarıyla Bir Araya Geldi

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, siyasi parti il başkanlarıyla bugün(13.12.2017) kahvaltıda bir araya geldi.

Etkinliklerle İlk Okuma Yazma Öğretimi

Kocaeli Üniversitesi Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde dün (12.12.2017) Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü tarafından "Etkinliklerle İlk Okuma Yazma Öğretimi" konulu eğitim semineri düzenlendi.

"Hayalimdeki Yansımalar" Kişisel Mücevher Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Programı Kordinatörü Öğr. Gör. Abdil Saraçoğlu'nun "Halimdeki Yansımalar" isimli Mücevher Sergisi, Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Gölcük Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezinde gerçekleştirildi.

Üniversiteli Pazarı Açıldı

Bilimden sağlığa, sanattan spora hayatın her alanında var olan, öğrenciyi merkezine alarak gerçekleştirdiği projelerle adından söz ettirmeye devam eden Kocaeli Üniversitesi, Üniversite-Yerel Yönetimler işbirliğinin güzel bir örneğini daha hayata geçirdi.

KOÜ Kültür Evi'nde Müzik Yeteneği Semineri Düzenlendi

Sanatsal ve kültürel eğitime katkı yapan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi, ev sahipliği yaptığı seminerlerle yediden yetmişe her kesime hitap etmeye devam ediyor.

"Glutensiz Kampüs ve Çölyak Nedir?"

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans salonunda dün (11.12.2017), KOÜ Toplumsal Sorumluluk Projeleri Grubu ve Liderlik Kulübü ortaklığında "ÇÖLYAK" semineri düzenlendi.

Spor Bilimleri Fakültesi'nde Spor Sakatlıkları Semineri Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde "Spor Sakatlıkları" semineri yapıldı. Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cevdet Cumhur Kesemenli'nin konuşmacı olarak yer aldığı seminere Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Demir, Dekan yardımcıları, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

EDOK Komutanından Rektörümüze İadeyi Ziyaret

Kara Kuvvetleri Komutanlığı (K.K.K) EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kazım Dalkıran, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye iadeyi ziyarette bulundu.

Üniversiteli Pazarı Açılıyor

Kocaeli Üniversitesi ile İzmit Belediyesi işbirliğinde yapılan 'Üniversiteli Pazarı' 13 Aralık Çarşamba günü açılıyor.

KOÜ İzmit Körfezi Çevresindeki Çökmeleri Araştıracak

Kurulduğu yıldan itibaren bünyesinde yürütülen projelerle hem Kocaeli'ye hem de Marmara Bölgesi'ne değer katan Kocaeli Üniversitesi, TÜBİTAK destekli ARDEB 1001 projesiyle Doğu Marmara İzmit Körfezi'nde düşey yönlü yer değişmelerini, zemin çökmelerini ve bina yoğunluğu ile sıvılaşmanın zemin deformasyonları üzerindeki etkisini araştıracak.

KOÜ Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Fuarı'na Katıldı

Kocaeli Üniversitesi, Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatcılar Meclisi ortaklığında düzenlenen "Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Fuarı" katıldı.

Arkeoloji Dersinde Karaosmanoğlu Sürprizi

Kocaeli Üniversitesi Arkeoloji Bölümü öğrencileri, ders görmek amacıyla ziyaret ettikleri Seka Kağıt Müzesi'nde bir sürprizle karşılaştı. Derse Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu katıldı.

Kocaeli Mahalle Halkı Afetlere Hazırlık Eğitim Projesi

Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen "Kocaeli Mahalle Halkı Afetlere Hazırlık Eğitim Projesi"nin bu yılki son eğitimi 05-06 Aralık tarihlerinde Karamürsel İlçesinde Altın Kemer Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Mevlana ve İnsan Hakları

Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2 No'lu Amfi'de bugün (08.12.2017) "Mevlana ve İnsan Hakları" konulu konferans düzenlendi.

Aday Öğrenci Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi'nde 4-5-7-8 Aralık tarihleri arasında lise öğrencilerinin Kocaeli Üniversitesi'ni yakından tanıması amacıyla "Aday Öğrenci Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı" yapıldı.

KOÜ Sharks Galibiyetle Başladı

Kocaeli Üniversitesi, Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Ünilig Korumalı Futbol müsabakalarına galibiyetle başladı.

Rektörümüz, Canlı Vaka Uygulamasına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Türk Gastroenteroloji Derneği tarafından Antalya'da düzenlenen "34. Ulusal Gastroenteroloji Kongresi"ne katıldı.

KOÜ'de Temel Atma ve Açılış Töreni

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Ek Poliklinik Binası Temel Atma Töreni ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Hastane Anayol ve Terminal Durak Yapımı ile Sağlık Bakanlığı'nın üniversitemize tahsis ettiği Radyasyon Onkoloji Linear Akseleratör Radyoterapi Cihazı'nın açılış töreni 8 Aralık Cuma günü yapılacak. Başbakan Yardımcımız Sayın Fikri Işık'ın teşrifleriyle gerçekleştirilecek tören, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle düzenlenecek.

Gönül Köprüsü "Leyla'dan Sonra"

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri Leyla'dan Sonra projesi kapsamında kronik hastalık tanısı konmuş çocukların yanında olmaya, mutluluklarını paylaşmaya ve onların ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

KSHMYO'ya 2 Ödül Birden

Kocaeli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (KSHMYO) öğretim elemanları ve Podoloji Programı öğrencileri Türkiye'de bu sene ilk defa uluslararası katılımlı olarak düzenlenen 4. Ulusal Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulları Sempozyumundan 2 ödül ile döndü.

KOÜ Öğrencileri Gölköy'de Kütüphane Kuruyor

Kocaeli Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü toplumsal sorunlara fayda sağlayabilmek amacıyla projeler düzenliyor. Endüstri Mühendisliği Kulübü, bu sene üçüncüsü 8-9-10 Aralık tarihlerinde Ordu Gölköy'de yapılacak "Gülümseten Düşler Kitaplardan Geçer" projesini daha çok kişiye duyurabilmek ve kitap bağışı toplayabilmek için destek bekliyor.

KOÜ'ye En İyi Bildiri Ödülü

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bergün Meriç Bingül, Dünya Spor Bilimleri Araştırmaları Kongresi"nde en iyi bildiri ödülünü kazandı.

Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifika Eğitimi

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik ve Hemşirelik Bölümü öğrencilerine Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifika Eğitimi düzenlendi.

Ulusal Sağlıkta Kalite Formu III.'sü Düzenlendi

İlki Kocaeli Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Ulusal Sağlıkta Kalite Formu'nun (USKAF) üçüncüsü 2 Aralık 2017 Cumartesi günü gerçekleştirildi.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors