Haberler

Spor Savaş Değildir

Fiziksel aktivite azlığı çocuklarımız için de çağımızın en büyük problemlerinden biri. Avrupa Konseyi, sağlıklı bir nesil için çocukların 30 dakikadan az olmamak şartıyla haftada 3 - 4 kez düzenli spor yapmasını istiyor.

Biz Başardık Sıra Sizde

Lösemi hastası olan çocuklara yardım etmek amacıyla 1998 yılında kurulan Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV), 20'nci yılını özel bir projeyle kutladı.

Asım Kocabıyık MYO Mükemmellikte Üç Yıldız Kalite Ödülü Aldı

Kocaeli Üniversitesi Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu EFQM mükemmellikte üç yıldız kalite ödülü aldı.

Rektörümüz Kocaeli Üniversitesi'nin 2023 Vizyonunu Açıkladı

Üniversitemizin geçmiş dönemini değerlendirmek ve gelecekteki vizyonunu ortaya koymak maksadıyla Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün sunumuyla gerçekleştirilen “KOÜ Vizyon 2023” toplantısı bugün (13.12.2018) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Mekrezi’nde gerçekleştirildi.

KOÜ’de Geri Dönüşüm Çamurları İle Sıfır Atık Projesi

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO ve Değirmendere Müfit Saner İlkokulu işbirliğinde devam eden sıfır atık projesinin üçüncü etkinliği geri dönüşüm seramik çamurları kullanılarak seramik pano yapımı ile devam ediyor.

KSHMYO’dan Anlamlı Proje

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri MYO öğrencileri, “Seni Unutmadık Başöğretmenim!” Toplumsal Sorumluluk Projesi kapsamında 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Aday Öğrenciler KOÜ ile Tanıştı

Kocaeli Üniversitesi'nde 10-13 Aralık tarihleri arasında, üniversite sınavına girecek adayların, hem üniversitemizi yakından tanıması hem de doğru tercih yapabilmeleri konusunda yardımcı olmak amacıyla "Aday Öğrenci Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı" yapıldı.

Üniversitemizde Kimyasal Ölçümlerde Kalite Eğitimi Verildi

Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü ile TÜBİTAK UME (Ulusal Metroloji Enstitüsü)'nin ortaklaşa düzenlediği "Kimyasal Ölçümlerde Kalite " başlıklı eğitim programı Baki Komsuoğlu Kültür Merkezi Körfez Salonu'nda gerçekleştirildi.

Yeni Nesil Gazetecilik Programı Sertifika Töreni Yapıldı

Basında nitelikli eleman gücü yetiştirmek amacıyla Kocaeli Üniversitesi, İŞKUR ve Basın İlan Kurumu işbirliğinde düzenlenen 'Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim Programı Sertifika Töreni’ dün (06.12.2018) Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Doğanın Enerjisi KOÜ'de

Hayatın her alanına ışık tutmak için yola çıkan Sepaş Enerji, insanın doğayla ilişkisini hatırlatmak için "Doğanın Enerjisi" temalı fotoğraf yarışması düzenledi.

KOÜSEM'e Bir Yetki de Mesleki Yeterlilik Kurumu'ndan

TÜRKAK tarafından akredite olan Kocaeli Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi (KOÜSEM), Sınav ve Belgelendirme faaliyetleri için MYK yetkisini de aldı.

KOÜ'den Liselerde Diş Sağlığı Eğitimi

Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından, Tevfik Seno Arda Lisesi'nde diş sağlığı ve bakımı üzerine eğitim verildi.

Diş Hekimliği Fakültesi Önlük Giyme Töreni Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2018-2019 Akademik Yılı 3.sınıf öğrencilerinin önlük giyme töreni 4 Aralık 2018 Salı günü Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Rektörümüz, Yemekhanede İncelemelerde Bulundu

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Sosyal Tesislerde bulunan öğrenci yemekhanesi, mutfağı ve Spor Bilimleri Fakültesinde yeni açılan yemekhaneyi teftiş etti.

KOÜ Kurumsal Dış Değerlendirme Programı Başladı

Kocaeli Üniversitesi’nin 2018 yılı dış değerlendirme programı, bugün (01.12.2018) YÖK Kalite Kurulu Kurumsal Dış Değerlendirme Takımı’nın ön ziyareti ile başladı.

KOÜ’lü Akademisyenin Kısa Filmi Branson Film Festivali’nde Yarı Finale Kaldı

KOÜ’lü akademisyenin kısa filmi Branson Film Festivali’nde yarı finale kaldı.

Gölcük Takı Tasarım Yarışması Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi’nin işbirliğiyle Gölcük Vizyon 2023 projesi kapsamında yapılan Gölcük Takı Tasarım Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri, Gölcük Sanat Galerisi’nde yapılan törenle verildi.

KOÜ’lü Öğrenciden Büyük Başarı

TÜBİTAK tarafından düzenlenen “2241 Özel Sektöre Yönelik Lisans Tezleri Yarışması”nda Kocaeli Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği öğrencilerinden Nurhak Altın’ın projesi Türkiye ikincisi oldu.

Kültür Evi’nde “Hacivat – Karagöz” Gölge Oyunu Sahnelendi

Kocaeli kentinin bilim, eğitim ve sanat alanında üniversite-kent arasında bir köprü görevi gören Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi’nde; Türk-Osmanlı tiyatro tarihinin en popüler iki karakteri “Hacivat – Karagöz” canlandırıldı.

POSCO ASSAN’dan KOÜ Öğrencilerine Burs İmkanı

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde bugün (28.11.2018) “Posco Assan TST Burs Töreni” düzenlendi. Konuşmacı olarak Posco Assan CEO’su Hae-Ik Jeong’un yer aldığı etkinliğe, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Tekin Öztürk, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selman Aziz Erden, İş Destek Birimleri Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Özdemir, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

KOÜ’de Norm Kadro Toplantısı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde, 21-22-23 Kasım 2018 tarihlerinde, Rektör yardımcıları, dekanlar, müdürler, fakülte sekreterleri, anabilim dalı başkanları ve öğretim üyelerinin katılımlarıyla norm kadrolara ilişkin toplantı gerçekleştirildi.

Kültür Evi'nde Türk Halk Müziği Konferansı

Tarihi, kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapan, yaşam boyu eğitim anlayışı ile her yaştan insanları kadim sanatlarla buluşturan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi'nde, çeşitli konularda seminerler, konferanslar ve söyleşiler gerçekleştiriliyor.

24 Kasım Öğretmenler Günü Eğitim Fakültesi’nde Kutlandı

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında “Öğretmen Eğitiminde Toplumsal Sorumluluk” konferansı düzenlendi. Middlebury Uluslararası Çalışmalar Enstitüsü’nden Doç. Dr. Deniz Ortaçtepe’nin konuşmacı olarak yer aldığı konferansa Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elşen Veli, Eğitim Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Servettin Bilir ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Uluslararası Marmara Fen ve Sosyal Bilimler Kongresi

Kocaeli Üniversitesi ile TÜBİTAK-MAM ortaklığında düzenlenen “Uluslararası Marmara Fen ve Sosyal Bilimler Kongresi” bugün (23.11.2018) yapılan açılış töreni ile başladı.

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'den Rektörlük Atamasına Yönelik Açıklama

Ülkemizin en önemli ve güçlü kurumlarından biri olan Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü’ne atandığım 18 Kasım 2014 tarihinden bugüne geçen 4 yıllık süre içerisinde, kentiyle bütünleşen, kurum içi barışı ön plana çıkartan, öğrenci odaklı bir yönetim sürdürmeyi ilke olarak benimseyerek ilk dönemimizi tamamlamış bulunuyoruz.

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Bir Dönem Daha Rektör Olarak Atandı

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü'ne bir dönem daha Prof. Dr. Sadettin Hülagü atandı.

Kültür Evi’nde Ağız ve Diş Sağlığı Konuşuldu

Kocaeli kentinin bilim, eğitim ve sanat alanında üniversite-kent arasında bir köprü görevi gören Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi, açıldığı günden bugüne çeşitli konularda seminerler, konferanslar ve söyleşiler gerçekleştiriyor.

Kültür Evi’nden Hattın Çelebisine Ziyaret

Kocaeli kenti ile üniversitemizi bütünleştirme çalışmalarının bir ayağı konumunda bulunan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi, üniversite öğrencilerine, personeline ve Kocaeli halkına yönelik açtığı kurslar ile geleneksel kültürümüzün yaşamasına katkı sağlıyor.

Kocaeli Barosu, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Kocaeli Baro Başkanı Av. Bahar Gültekin Candemir ve yönetim kurulu üyeleri, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye nezaket ziyaretinde bulundu.

KOÜ Diş Hekimliği Fakültesi DUS'da Başarılarına Devam Ediyor

Yükseköğretim Kurulu tarafından yapılan açıklamaya göre, 2018 yılı Diş Hekimliğinde Uzmanlık Sınavında (DUS), Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Türkiye çapında tüm üniversiteler arasında başarı sıralamasında üçüncü oldu.

Tüm Yönleriyle Hz. Peygamber ve Ahlakı Sempozyumu

Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli İl Müftülüğü, İzmit Belediyesi ve Ensar Vakfı Kocaeli Şubesi işbirliği ile 16-17 Kasım tarihlerinde "Tüm Yönleriyle Hz. Peygamber ve Ahlakı Sempozyumu" düzenlendi.

KOÜ Kültür Evi’nde Gönül Sohbetleri Devam Ediyor

Tarihi, kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapan, yaşam boyu eğitim anlayışı ile her yaştan insanları kadim sanatlarla buluşturan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi'nde gönül sohbetleri devam ediyor.

Diyabet ile Arkadaş Olmalıyız

1921'de insülini bularak diyabet hastası milyonlarca hastanın tedavisini mümkün kılan Fredrick Bantig'in doğum yıl dönümü anısına her yıl 14 Kasım'da Dünya Diyabet Günü düzenlenerek, çeşitli farkındalık etkinlikleri düzenlenmektedir.

GSF Öğrencilerinden Sonbahar Konseri

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde sonbahar konseri düzenlendi

IV. Avrupa Ekonomi Kongresi

Kocaeli Üniversitesi ve Kartepe Belediyesi ortaklığında gerçekleştirilen IV. Avrupa Ekonomi Kongresi yapılan açılış töreni ile bugün (15.11.2018) Hasan Yılmaz Kültür Merkezi’nde başladı.

Gölcük Sanat Çalıştayı

Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi, ortaklığıyla yürütülen "Gölcük Vizyon 2023" projesi kapsamında Gölcük Değirmendere Yalı Evi'nde "Gölcük Sanat Çalıştayı" düzenlendi.

Çağın Hastalığı: Bilgisayar Bağımlılığı

Gençleri sanal dünyaya hapseden bilgisayar oyunları, ergenlik dönemindeki çocuklarda ruhsal bozuklukları tetikliyor. Bilgisayar oyunlarına olan bağımlılık bu süreçte hem aileleri hem de çocukları olumsuz yönde etkiliyor. Gençliği bekleyen büyük tehlikeye dikkat çeken Prof. Dr. üyesi Nursu Çakın Memik, ailelere tavsiyelerde bulundu.

Üreten Zekaların Konuşan Makineleri

İnsanlık tarihi boyunca akıllarda soru oluşturan "Yapay Zeka" konusu Kocaeli Üniversitesi Mekatronik Kulübü öğrencileri öncülüğünde ele alındı.

KOÜ’de Yazar Çalıştayı Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde dün (13.11.2018), Kütüphane Daire Başkanlığı tarafından “Yazar Çalıştayı” adlı bir etkinlik düzenlendi. Konuşmacı olarak Springer Nature Lisanslama Müdürü Selin Şencanlı ve Springer Nature Bölge Direktörü Şahin Giray’ın yer aldığı etkinliğe akademisyenlerin ve öğrencilerin ilgisi yoğun oldu.

"Yeni Nesil Gazeteciler" Yetişiyor

Basında nitelikli eleman gücü yetiştirmek amacıyla Kocaeli Üniversitesi, İŞKUR ve Basın İlan Kurumu işbirliğinde 'Yeni Nesil Gazetecilik' eğitim programı kursiyerlerine kapılarını açtı. 2 hafta sürecek programda gazeteci adaylarına Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi akademisyenleri tarafından televizyon haberciliği, dijital habercilik, medya haberciliği, spor muhabirliği gibi alanlarda eğitim verilecek.

KOÜ'de Kızılay Haftası Kutlandı

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkez'inde dün (12.11.2018), "Kızılay Haftası Buluşmaları" adlı bir etkinlik gerçekleştirildi.

KOÜ'de Kariyer Günleri

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda, Yıldızlar Yatırım Holding ve Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi paydaşlığında "Kariyer Günleri" adlı bir etkinlik gerçekleştirildi.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors