Haberler

KOÜ ile PTT Arasında Protokol İmzalandı

Kocaeli Üniversitesi ile Posta ve Telgraf Teşkilatı A.Ş. arasında protokol imzalandı. Protokolü üniversitemiz adına Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, PTT adına Genel Müdür Yardımcısı Gürbüz Akbulut imzaladı.

Rektörümüz, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Yönetimini Tebrik Etti

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Orpheus etiketi alan Sağlık Bilimleri Enstitüsü yönetimini makamında ağırladı.

KOÜ Futbol Takımı Süper Lig’de

Kocaeli Üniversitesi Futbol Takımı, Süper Lig’e yükselme maçlarında da namağlup serisini sürdürerek ‘Türkiye Üniversiteler Futbol Süper Ligi’ne yükseldi.

KOÜ’de Charlie Chaplin Sergisi

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Fuaye Alanında dün (14.05.2019) İletişim Fakültesi ve Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından Charlie Chaplin Film Afişleri Sergisi düzenlendi. KOÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nigar Pösteki’nin katılımlarıyla açılan sergiye, akademisyenler ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

GSF’den Baskı Resim Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü Arş. Gör. Suna Özgür Karaalan, baskı resim çalışmalarından oluşan eserleri sergide bir araya getirdi.

Otomotivde Nitelikli Kadın İşgücü Yetiştirme ve İstihdam İşbirliği

Kocaeli Üniversitesi Ford Otosan İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksekokuluna, Kocaeli Sanayi Odası'nın 25. Ulaşım Araçları Bakım ve Onarım Sanayi Grubu Üyeleri tarafından teknik işbirliği ziyareti gerçekleştirildi.

Rektörümüze Ziyaretler Sürüyor

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretleri devam ediyor.

Gölcük Belediye Başkanı, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Gölcük Belediye Başkanı Av. Ali Yıldırım Sezer, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye nezaket ziyaretinde bulundu.

KYS Talep Yönetim Sistemi Eğitimi Verildi

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda dün (13.05.2019) birimlere gelen taleplerin (Öneri, İstek, Memnuniyet, Şikayet, Bilgi Edinme) ve iyileştirme faaliyetlerinin (Düzeltici-Önleyici) yönetilmesi, birim kalite elçileri aracılığı ile gerçekleşmesi için Üniversite Birimlerinden gelen 140 Birim Kalite Elçisine Sistemi tanıması ve kullanımı için KYS-Talep Yönetim Sistemi ile ilgili eğitim programı düzenlendi.

KOÜ’de Hollywood Rüzgarı

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde dün (13.05.2019) Görsel İletişim Tasarımı bölümü tarafından “Hollywood Sinemasında Yapım Yönetim Süreci” adlı bir etkinlik düzenlendi. Etkinlikte konuşmacı olarak yapımcı oyuncu Timohty Patrick Cavanaugh, yazar oyuncu Brian Presley ve yapımcı Semih Eren’in yanı sıra çok sayıda öğrenci yer aldı.

Olympus Bölge Yönetici Direktörü ve Ekibi, Üniversitemizi Ziyaret Etti

Olympus MEA FZ-LLC Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölge Yönetici Direktörü Maurice Faber, Medikal Birim Genel Müdürü Kurt Hufkie ile Stephane Savaete, Celal Alp Tunç, Mert Nizamoğlu ve Emine Güç Tunç’tan oluşan heyet, üniversitemizi ziyaret etti.

KOÜ’de Hemşirelik Haftası Kutlandı

Kocaeli Üniversitesi'nde "12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası" kapsamında Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün katılımlarıyla tören düzenlendi.

Vefat ve Başsağlığı

Hereke Meslek Yüksekokulu personeli Şenay Aydoğan ÇÖL'ün eşi Universitemiz Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa ÇÖL vefat etmiştir.

Artifact-Yapay Resim Sergisi Sanatseverlerle Buluştu

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Arş. Gör. Serpil Şahin’in başlıklı resim sergisi 6-15 Mayıs 2019 tarihleri arasında Sabancı Kültür Merkezinde açık olacaktır. Sergi, 16 tanesi tuval üzeri karışık teknik, 3 tanesi özgün baskı olmak üzere toplam 19 eserden oluşmaktadır.

GSF’de Re-Portre Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Onur Karaalioğlu “Re-Portre” başlıklı sergisi sanatseverlerle buluştu.

"2019 Uluslararası Müze Günü" Kocaeli Üniversitesi'nin Katkılarıyla Kutlanacak

Uluslararası Müzeler Konseyi (ICOM)’nin her yıl bütün müzeleri davet ettiği kutlama bu yıl da Kocaeli Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Arkeoloji Bölümü ve Kocaeli Müzesi ortaklığıyla gerçekleştirilecek. "2019 Uluslararası Müze Günü" Doç. Dr. Şengül Aydıngün’ün bilimsel danışmanlığı ile 16 Mayıs’ta Kocaeli Müzesi Seniha Sami Moralı Konferans Salonunda sunumlar ve kostümlü uygulamalarla kutlanacak.

KOÜ Öğrencisinden Gürcistan’da Workshop

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisi Sevinç Çiçek, Gürcistan’da katıldığı sempozyumda workshop gerçekleştirdi.

Araştırma Etiği ve Etik Kurullar

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi tarafından "Araştırma Etiği ve Etik Kurullar: Sorunlar-Sorular" konulu seminer düzenlendi.

Mimarlık ve Tasarım Fakültesinde Ev Mobilyası Sektörü Anlatıldı

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nde ev mobilyası sektörü ile ilgili seminer düzenlendi.

KOÜ’de Sinema Söyleşileri

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü etkinlikleri kapsamında “Sinema Söyleşileri 1’’ konulu etkinlik düzenlendi.

Ebelikte Kariyer Planlama ve Kariyer Yönetimi Paneli

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından “Ebelikte Kariyer Planlama ve Kariyer Yönetimi” adlı bir panel düzenlendi.

KOÜ’de İş Hayatında Fırsat Eşitliği Söyleşisi

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Sepaş Enerji ortaklığında düzenlenen ‘İş Hayatında Fırsat Eşitliği’ konulu söyleşi, 6 Mayıs’ta gerçekleşti. Prof. Dr. Emel Baştürk moderatörlüğünde gerçekleşen etkinlikte Sepaş Enerji Kurumsal Gelişim ve Satın Alma Grup Müdürü Ebru Şahan ve Sepaş Enerji Pazarlama Müşteri Yönetimi Kurumsal İletişim Müdürü Oya Seçkinler konuk olarak yer aldı.

Eğitim Fakültesi Öğrencilerinden “Kuşaklar Arası Empatik Beceri” Etkinliği

Kocaeli Üniversitesi öğrencilerinin kuşaklar arası iletişimi güçlendirmek ve empatik beceri geliştirme adına gerçekleştirdikleri proje İzmit halkından yoğun ilgi gördü.

KOÜ Kadın Futsal Takımı Başarılarına Bir Yenisini Ekledi

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Üniversite Sporları Federasyonu tarafından organize edilen 2018-2019 Sezonu Ünilig-Süper Lig Salon Futbolu Play Off müsabakalarında Kocaeli Üniversitesi Kadın Futsal Takımı başarılarına bir yenisini daha ekledi.

KOÜ’de İnanç Tarihi Söyleşisi

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü tarafından “Şamanın Seçilmesi Ritüeli Üzerinden Anadolu Aşıklarının Seçimine Mitik Öyküler - İlahi Kudret Mi Söylence Mi?” adlı bir etkinlik düzenlendi.

KOÜ’ye Orpheus Etiketi

Orpheus, Avrupa Biyotıp ve Sağlık Bilimleri’nde doktora eğitimi organizasyonu anlamına gelmektedir. Orpheus etiketi ise, Sağlık Bilimleri Enstitülerinin akreditasyon yani doktora eğitiminde iyi uygulamalar kriterlerini yerine getirmiş ve Avrupa standartlarında bir eğitim sağlayan enstitülere verilmektedir.

Üniversitemizde Otomotiv Sektörüne Yönelik Teknik Toplantı Yapıldı

Üniversite Sanayi işbirliği adına Otomotiv sektöründe ihtiyaç duyulan mühendis ve mavi yaka eleman yetiştirilmesi için ortak mesleki eğitim ve seminer planlamalarının yapılması adına teknik toplantı gerçekleştirildi.

Sporda Çocuk Koruma Semineri

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde “Sporda Çocuk Koruma” Semineri düzenlendi.

12. Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitimi Çalıştayı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından 12. Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitimi Çalıştayı gerçekleştirildi.

İletişim Sorununun Çözümü Kendimizden Geçiyor

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Elif Karagün Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü Kültür Evi’nde “İletişim, Aile, Çocuk İletişimi, Ergenlik Dönemi Sorunları, Sınav Kaygısı, Hayat Bakışı, Sorun Çözme ve Toplumsal Cinsiyet " konulu bir konferans gerçekleştirdi.

GSF Öğrencilerinden Karma Sergi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Sahne Tasarımı Ana Sanat Dalı öğrencilerinin güz ve bahar döneminde atölye projeleri kapsamında gerçekleştirdikleri eskiz, maket, yerleştirme, kostüm ve kukla çalışmalarının yer aldığı karma sergi, sanatseverlerle buluştu.

KOÜ'de Gençleşen Türküler Esintisi

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kongre ve Kültür Merkezi'nde bugün (02.05.2019) Kocaeli Üniversitesi Türk Halk Müziği Korosu tarafından "Gençleşen Türküler Konseri" düzenlendi.

Ramazan Sohbetleri Kocaeli TV’de

Kocaeli Üniversitesi Radyo Televizyon Araştırmaları ve Uygulama Merkezi ve İlahiyat Fakültesi Dekanlığı işbirliğinde hazırlanan Kocaeli Üniversitesi Ramazan Sohbetleri programı çekimleri tamamlandı.

Benimle Oynar Mısın?

Kocaeli Üniversitesi Sosyal Tesisleri’nde bugün (02.05.2019) Engelliler Araştırma ve Uygulama Birimi tarafından “Benimle Oynar Mısın?” adlı bir etkinlik düzenlendi.

Rektörümüz, Türk Müziği Topluluğu Bahar Konserine Katıldı

Kocaeli Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Türk Müziği Topluluğu tarafından düzenlenen “Bahar Konseri”, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün katılımıyla gerçekleşti.

KOÜ'nün Şampiyonları Belli Oldu

Rektörlük Kupası Futbol Turnuvası'nın şampiyonları öğrencilerde Arslanbey Meslek Yüksekokulu, personellerde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi oldu.

"13. Geleneksel Bahar Konseri"

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kongre ve Kültür Merkezi'nde bugün (30.04.2019) Kocaeli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Sanat Müziği Korosu tarafından "13. Geleneksel Bahar Konseri" düzenlendi.

Face To Fest'19

Kocaeli Üniversitesi Liderlik Kulübü tarafından Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde "Face To Fest Ödül Töreni" adlı etkinlik gerçekleşti.

ALES Koordinasyon Toplantısı Üniversitemizde Yapıldı

Hafta sonu yapılacak olan 2019 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) ile ilgili gerekli tedbirleri görüşmek üzere Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü Başkanlığında, üniversitemizde il koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Kocaeli Kitap Fuarında

Türkiye'nin en büyük kitap fuarı olan Kocaeli Kitap Fuarı, bu yıl 11. kez kapılarını açtı. 27 Nisan 5 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan 11. Kocaeli Kitap Fuarı'na üniversitemiz de açtığı stantla renk katıyor.

Hemşireler Günü Türkülerle Kutlandı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda KOÜ Tıp Fakültesi Türk Halk Müziği Korosu tarafından Dünya Hemşireler Günü kapsamında bir konser verildi. Konsere, Kocaeli Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk, akademisyenler, hemşireler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

II. Endüstriyel Tasarım ve İmalat Alanındaki Gelişmeler Çalıştayı

Kocaeli Üniversitesi Hereke Meslek Yüksekokulu tarafından "II. Endüstriyel Tasarım ve İmalat Alanındaki Gelişmeler Çalıştayı" düzenlendi.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors