Haberler

USKAF III 2 Aralık'ta Gerçekleştirilecek

İlki Kocaeli Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Ulusal Sağlıkta Kalite Formu'nun (USKAF) üçüncüsü 2 Aralık 2017 Cumartesi günü gerçekleştirilecek.

MANOSMED KOÜ Desteğiyle Yapılacak

Kocaeli Üniversitesi'nin destekleriyle MANOSMED (Mediterranean Mobile University of Mastology) toplantısı 13-15 Aralık 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

KOÜ'de ''Ben de Varım'' Dediler

Kocaeli Üniversitesi'nde oyuncuları şizofreni tedavisi gören hastalardan oluşan 'Ben de Varım' tiyatro gösterisi sahnelendi.

Yeni Poliklinik Binasının İnşaat Çalışmaları Hızla Devam Ediyor

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nin sunduğu sağlık hizmetlerinde kalitenin artırılması için geliştirilen büyük projelerden biri olan yeni poliklinik binasının temel kazma çalışmaları hızla devam ediyor.

Rektörümüze Ziyaretler

Kocaeli Erzurumlular Federasyonu ile Ensar Vakfı Başkanı, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye ziyarette bulundular.

KOÜ'de Mikser Genç Liderler Projesi Çalıştayı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından, iş dünyasına yenilikçi liderler kazandırmak için yola çıkan Mikser Genç Liderler Projesi'nin, ikinci çalıştayı 13-15 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirildi.

II. Avrupa Ekonomi Kongresi

Kocaeli Üniversitesi ve Kartepe Belediyesi ortaklığında gerçekleştirilen II. Avrupa Ekonomi Kongresi yapılan açılış töreni ile bugün (16.11.2017) Kartepe Park Otel'de başladı.

Prof. Dr. Ali İhya Karaman Emekli Oldu

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonunda dün (14.11.2017) Diş Hekimliği Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Ali İhya Karaman için emeklilik töreni düzenlendi.

Diyabet Farkındalık Toplantısı: "Kadın ve Diyabet"

14 Kasım Dünya Diyabet Günü kapsamında Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde dün (14.11.2017) diyabet hastalarına yönelik bilgilendirme ve farkındalık toplantısı yapıldı. Her yıl farklı bir tema ve sloganla farkındalık yaratılan diyabetin bu yıl ki teması "Sağlıklı Bir Gelecek", sloganı ise "Kadın ve Diyabet" olarak belirlendi.

Erişkin Aşılama ve Pnömokok Aşılamasında Güncel Bilgiler

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda Dünya Pnömoni Günü dolayısıyla dün (14.11.2017) "Erişkin Aşılama ve Pnömokok Aşılamasında Güncel Bilgiler" konferansı düzenlendi.

Rektörümüz'den Arslanbey Yerleşkesi'ne Ziyaret

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Arslanbey Yerleşkesi'nde bulunan Ziraat Bilimleri ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Arslanbey MYO, İzmit MYO, Gıda ve Tarım MYO ile Ali Rıza Veziroğlu MYO'yu ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

3. Ar-Ge Proje Pazarı Sonuçlandı

SANTEK 2017 4. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı kapsamında Kocaeli Üniversitesi ile Kocaeli Sanayi Odası ortaklığında düzenlenen 3. Ar-Ge Proje Pazarı'nda ödüller sahibini buldu.

Mekatronik Mühendisliği'ne Akıllı Ulaşım Çözümleri Yarışmasında Üçüncülük

Kocaeli Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği, geliştirdikleri proje ile Akıllı Ulaşım Çözümleri yarışmasında üçüncülük ödülü kazandı.

Kanser Hastalarına Avrupa Standardının Üstünde Tedavi İmkanı

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nin sunduğu sağlık hizmetlerinde kalitenin daha da arttırılması için bir yeniliğe daha imza atıldı. Sağlık Bakanlığı, her gün yüzlerce hastaya radyoterapi hizmeti veren Kocaeli Üniversitesi Radyasyon Onkolojisine kanser hastalarına daha modern bir teknoloji kullanılarak radyoterapi yapılması için yoğunluk ayarlı Lineer Akseleratör (LINAC Radyoterapi Cihazı) tahsis etti.

Rektörümüz Atatürk’ü Anma Konserine Katıldı

Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 79. Yıl dönümü anma programları kapsamında, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Müziği Korosu’nun düzenlemiş olduğu “Atatürk'ü Anma” konserine Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü ve eşi Ümmühan Hülagü katıldı.

9. Cerrahi Araştırma Kongresi

Kocaeli Üniversitesi ev sahipliğinde, Türk Cerrahi Derneği tarafından gerçekleştirilen '9. Cerrahi Araştırma Kongresi' 10-12 Kasım tarihleri arasında yapıldı.

Doğa Sporları Turizm Çalıştayı'nın Sonuç Bildirgesi Yayınlandı

Kocaeli Üniversitesi ile Kartepe Belediyesi ortaklığında, Kartepe ilçesinde doğa sporlarını canlandırmak ve bu alana yönelik turizme dikkat çekmek amacıyla düzenlenen "Doğa Sporları Turizm Çalıştayı"nın sonuç bildirgesi yayınlandı.

Kocaeli Üniversitesi Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü Saygı ve Minnetle Andı

Bugün 10 Kasım. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihal edişinin 79. yıldönümü. Tüm ülkemizde olduğu gibi Kocaeli Üniversitesi'nde de saatler 9.05'i gösterdiğinde hayat iki dakikalığına durdu. O'nu bir kez daha saygı, minnet ve özlemle anıyoruz. Cumhuriyetimize sahip çıkarak, bize gösterdiği yolda yürümeye devam ediyoruz.

Kocaeli Üniversitesi Stratejik Plan Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi 2019-2023 Stratejik Planı'nın belirleneceği 'Kocaeli Üniversitesi Stratejik Plan Toplantısı' Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün başkanlığında bugün (09.11.2017) gerçekleştirildi.

Fakülteleri Birinci Sırada Kazanan Öğrencilere YÖK Başkanından Mektup

Öğrencilerin başarıları nedeniyle onları teşvik etmek ve genç nesilleri desteklemek amacıyla YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ın imzasıyla gönderilen mektuplar, üniversitemiz fakültelerine birincilikle yerleşen öğrencilere iletildi.

Organ Bağışı Hayat Kurtarıyor

Organ yetmezliğinin en etkili tedavisi organ naklidir. Organ naklinin önündeki en büyük engellerden birisi ise halk arasındaki yanlış inanışlar.

KOÜ TTO-Cost ve İkili İşbirlikleri Bilgi Günü

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonunda dün (08.11.2017) "KOÜ TTO-Cost ve İkili İşbirlikleri Bilgi Günü" konferansı düzenlendi.

Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü: "Bu Topraklarda Mustafa Kemaller Tükenmez"

Kocaeli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi tarafından Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 79. yıl dönümü anısına bugün (08.11.2017) konferans düzenlendi.

Kocaeli Üniversitesi ile Sistem Teknik Endüstriyel Fırınlar Ltd. Şti. Arasında İşbirliği İmzalandı

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (KOÜ TTO)'nin girişimleriyle Kocaeli Üniversitesi ve Sistem Teknik Endüstriyel Fırınlar Ltd. Şti. arasında işbirliği iyi niyet anlaşması imzalandı.

Serdivanlı Hayırseverlerden Hastanemize Destek

Sakarya Serdivan Belediyesi ve hayırsever Hoşkan ile Batur aileleri üniversitemiz Arastırma ve Uygulama Hastanesi'nin dört özel odasını yeniledi.

Yrd. Doç. Dr. Mutlu Çelik "Dondurarak Muhafaza Etme En İyi Yöntem"

Yrd. Doç. Dr. Mutlu Çelik, "Evde hazırlanan konservelere karşı dondurulmuş gıdaları öneriyoruz. Çünkü dondurarak muhafaza etme yöntemi tazesine en yakın muhafaza yöntemidir" dedi.

Erasmus+ Personel Ders Verme Hareketliliği Bilgilendirme Toplantısı

Üniversitemiz akademik personeline yönelik "Erasmus+ Personel Ders Verme Hareketliliği Bilgilendirme Toplantısı" bugün (07.11.2017) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

I. Moleküler Klonlama ve Protein Ekspresyon Uygulamaları Kursu

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Deneysel ve Klinik Araştırmalar Merkezi tarafından 06-08 Kasım tarihleri arasında düzenlenen "I. Moleküler Klonlama ve Protein Ekspresyon Uygulamaları Kursu" yapılan açılış ile bugün başladı.

Rektörümüz Üniversiteli Pazarı'nda İncelemede Bulundu

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, bugün (03.11.2017) Kocaeli Üniversitesi ile İzmit Belediyesi ortaklığında yapılan Üniversiteli Pazarı'nı ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük ve Genel Sekreter Dr. Fatih Akbulut'un da eşlik ettiği ziyarette Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, KOÜ Vakfı Genel Sekreteri Cihan Emre Tomruk'tan 'Üniversiteli Pazarı' ile ilgili bilgi aldı.

Yrd. Doç. Dr. Atlam, "Ülke Ekonomisi İçin Tasarruf Yapmalıyız"

Tasarruf, yaşamın her alanında uygulanarak hem kişini kendisine hem de ülke ekonomisine katkı yapmasını sağlar. İnsanların ve diğer canlıların kullandığı, vazgeçilmez olan maddelerin tüketiminde dikkatli davranma, gereği kadar kullanma ve idareli tüketme yaşamın devam etmesinde önemli rol oynuyor. 1924 yılından itibaren de tasarruf konusunda bilinç oluşturmak adına günler belirlenerek, insanlara tasarrufun yararı anlatılıyor.

3. Ar-Ge Proje Pazarı" Tanıtım Programı

Kocaeli Üniversitesi ile Kocaeli Sanayi Odası ortaklığında düzenlenen '3. Ar-Ge Proje Pazarı' tanıtım programı, Kocaeli Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü İlhan Aydın, Kocaeli Üniversitesi Genel Sekreteri Dr. Fatih Akbulut, Kocaeli Üniversitesi Teknopark Genel Müdürü Ahmet Balkaya, Kocaeli Sanayi Odası Genel Sekreteri Mehmet Turabi, Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Yöneticisi Mehlika Kocabaş Akay ve firma temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

KOÜ'nün Şampiyonu Spor Bilimleri Fakültesi

Spor Bilimleri Fakültesi, Rektörlük Kupası Futbol Turnuvası'nda şampiyon oldu.

SANTEK 2017 Kapılarını Açtı

Kocaeli Üniversitesi'nin desteklediği ve çok sayıda firmanın yer aldığı SANTEK 2017 4.Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı bugün ziyaretçilere kapılarını açtı.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektöründen, Rektörümüze Nezaket Ziyareti

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Tıp Fakültesi Ana Bilim Dalı Başkanları Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastane Konferans salonunda bugün (01.11.2017) Tıp Fakültesi Ana Bilim Dalı Başkanları toplantısı gerçekleştirildi.

Bir Osmanlı Mirası Bosna, Bir Lider Aliya İzzetbegoviç

Bosna Hersek'in bağımsızlığı için savaşan ve felsefesiyle dünyaya mal olan ülkenin ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç anısına dün (31.10.2017) "Bir Osmanlı Mirası Bosna, Bir Lider Aliya İzzetbegoviç" adlı konferans düzenlendi.

Gölcük Vizyon 2023 Proje Toplantısı

Gölcük Vizyon 2023 Proje toplantısı dün Ford Otosan Gölcük Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Meme Kanseri Hastalarının Sorunları ve Farkındalık Programı

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, her 10 kadından birinin meme kanserine yakalandığını ve erken tanının kanserin önlenmesinde büyük etken olduğunu vurguladı.

Müzikten Müzikale Yolculuk "Mamma Mia"

Açıldığı günden bu yana faaliyetlerini hız kesmeden sürdüren Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü Kültür Evi, birçok konuda her kesime yönelik ücretsiz seminerler gerçekleştirmeye devam ediyor. Tarihi, kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapan KOÜ Kültür Evi, uzmanlar eşliğinde verdiği eğitimlerle adından söz ettiriyor.

Uzunçiftlik Nuh Çimento MYO Bir Protokole Daha İmza Attı

Kocaeli Üniversitesi Uzunçiftlik Nuh Çimento Meslek Yüksekokulu ile İntertek Kalite Servisleri Ltd. Şti. arasında "Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavlarının Yapılması" alanında protokol yapıldı.

Rektörümüz, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu'na Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yılı kapsamında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu'na katıldı. Rektörümüz, Kocaeli Valiliği tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı Kutlama Töreni'nde de yer aldı.

Duayen Gazeteci Berberakis: "Avrupa, Türkiye'ye Karşı Adil Değil"

Kocaeli Üniversitesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ortaklığında "Darbeler" temasıyla bu yıl ilki gerçekleştirilen Kartepe Zirvesi, birbirinden önemli isimleri ağırlamaya devam ediyor. Ana etkinliği "Uluslararası 15 Temmuz ve Darbeler Sempozyumu: Küresel Etkiler, Medya ve Demokrasi" olan zirvede, dünyanın farklı bölgelerinden düşünür, akademisyen, medya mensubu ve siyasetçilerin katıldığı konferans ve paneller gerçekleştiriliyor.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors