Haberler

Rektörlük Konferanslarının Konuğu Sayıştay Başkanı Oldu

Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü Konferansları kapsamında Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş’ın katılımlarıyla “Muhasebe -Denetim Mesleği Geçmişi, Bugünü, Geleceği, “Kariyer Planlaması” konulu konferans düzenlendi.

Rektörümüz, Adım Adım Ekonomi Kocaeli Programına Katıldı

Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak'ın teşrifleriyle Kocaeli Ticaret Odası'nda gerçekleştirilen Adım Adım Ekonomi Kocaeli programına Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü de katıldı.

Rektörümüz, Şehit Esma Kız Yurdu Öğrencileriyle Buluştu

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Şehit Esma Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu’ndaki öğrencilerle bir araya gelerek söyleşi gerçekleştirdi.

Geleceğin İletişimcileri Yarışması Başlıyor

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Genel Müdürlüğü Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından bu yıl 5. si düzenlenecek olan TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması kapsamında bugün (05.03.2018) Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde TRT Eğitim Dairesi Başkanlığı, TRT Medya Eğitim Koordinatörlüğü tarafından yarışma tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya TRT Eğitim Dairesi Başkanlığı Müdürü Ekrem Özdemir, TRT Medya Eğitim Koordinatörü Kutalmış Yiğit, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Önemli Bir Sorun: Kronik Hepatitler

Kronik hepatit 6 aydan uzun süren karaciğer iltihabıdır. En büyük sebebi Hepatit B, Hepatit C ve Hepatit D‘dir. Uzun süre sinsi ve bariz bir belirti vermeden seyredebilir. Karaciğer yetmezliğiyle, sirozla ve karaciğer kanseri ile sonuçlanabilir.

KOÜ Kültür Evi’nde Drama Öğretimi Konuşuldu

Kocaeli'nin bilimden eğitime, kültürden sanata birçok alanda gelişmesine katkı sağlayan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi'nde üniversite-kent kaynaşmasına öncülük eden söyleşiler hız kesmeden devam ediyor.

KOÜ, Kandıra'da Muhteşem Bir Konser Verdi

Üniversitemiz personel ve öğrencilerinden oluşan "Gençleşen Türküler" T.H.M. Uygulama Topluluğu Korosu, Şef İsmet Ünsal yönetiminde Kandıra Prof. Dr. Turan Güneş Kültür ve Kongre Merkezi'nde muhteşem bir halk konseri verdi.

Rektörümüz, Lise Öğrencileriyle Buluştu

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Fen Lisesi’nde öğrencilerle bir araya gelerek söyleşide bulundu.

5. USKAF Gerçekleştirildi

Kocaeli Üniversitesi’nin destekleriyle bu yıl beşincisi yapılan USKAF (Ulusal Sağlık Kalite Formu), İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve İTÜ Kariyer Merkezi’nin ev sahipliğinde, 18-19 Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

ROTE’19 Çalıştayı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Ford Otosan İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksekokulu tarafından yürütülen “İmalat Sanayisi Mesleki Eğitimine Robotik Üretim Teknolojilerinin Entegrasyonu Projesi” kapsamında bugün (20.02.2019) “Robotik Teknolojilerin Eğitime Entegrasyonu Ufuk Tarama Çalıştayı (ROTE’19)” gerçekleştirildi.

Karamürsel Alp Çalıştayı

Kocaeli Üniversitesi, Karamürsel Kaymakamlığı ve Karamürsel Belediyesi ortaklığında Karamürsel Alp Çalıştayı düzenlendi. Kararmürsel Kültür Merkezi’nde düzenlenen çalıştaya Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Karamürsel Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özcan Gündoğdu, akademisyenler ve çok sayıda davetli katıldı.

KOÜDAK Batı Torosların En Yüksek Zirvelerinde

Kocaeli Üniversitesi Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (KOÜDAK) yarıyıl tatilinde batı torosların en yüksek zirvelerinde tırmanışlar gerçekleştirdi.

KOÜ’de “Dijital Çağda Yönetişim ve E-Belediyecilik” Çalıştayı

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü tarafından Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde dün (27.02.2019) TÜBİTAK-SOBAG destekli 117K012 no’lu “E - Yönetişim Bağlamında Yeni Medya Ortamlarında Belediye – Yurttaş Etkileşimi: Kocaeli İli Örneği” başlıklı projenin çalıştayı gerçekleştirildi. Körfez Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Aslı Kuş ile İzmit Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Server Yıldırım’ın katılımı ile gerçekleştirilen çalıştaya, akademisyenler ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

KOÜ’nün Bileğini Kimse Bükemedi

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası’nda, Kocaeli Üniversitesi, Türkiye Şampiyonu oldu.

Fen Edebiyat Fakültesi Akademik Kurulu

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Akademik Kurulu, bugün (27.02.2019) Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nilgün Fığlalı ve Prof. Dr. Ahmet Küçük’ün katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Koreli Heyet Üniversitemizi Ziyaret Etti

Kore Üniversitesi’nden Choonglai Cho ve beraberindeki heyet üniversitemizi ziyaret etti.

Gölcük Vizyon 2023 Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi işbirliği ile yıllardır başarıyla yürütülen Gölcük Vizyon 2023 Projesi kapsamında, bugüne kadar projeye katılım sağlayan öğretim üyeleriyle toplantı gerçekleştirildi.

ABD Öğrenci Vizeleri ve Summer Work and Travel Programı

ABD İstanbul Başkonsolosu Jennifer Davis, üniversitemizdeki öğrencilerle buluşarak, "ABD Öğrenci Vizeleri ve Summer Work and Travel Programı"nı tanıttı.

Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Anlamlı Bir Proje Daha

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü, İl Emniyet Müdürlüğü’nün “Mesajım Var” projesi için üzerinde kamu spotu içerikli mesaj olan afiş ve broşürler tasarladı.

En Yaratıcı Ödül KOÜ'ye

Kocaeli Üniversitesi ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 'Beyaz Kalpler' yılın en yaratıcı etkinliği seçildi.

KOÜ’de İş Sağlığı ve Güvenliği Anlatıldı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda Sağlık Bilimleri Toplantısı düzenlendi. Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ercan Arpaz İş sağlığı ve güvenliği hakkında bilgiler verdi.

MÜDEK Değerlendirme Dönemi Yapıldı

2018-2019 MÜDEK değerlendirme dönemi, Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde gerçekleştirildi.

Küçük Yaştaki Çocuklar Dijital Medyadan Uzak Durmalı

Dijital dünya günümüzde çocukların yaşamlarının bir parçası haline gelmiş durumda. Sosyal medya ve dijital ortamda olması gerektiğinden fazla ve çok yoğun zaman geçirmek çocukların sosyal çevrelerindeki etkileşime zarar verebilir. Gerçek sosyal etkileşim, başkalarının duygularını anlamada beceriler geliştirmek için gereklidir.

Her Zaman Depreme Hazırlıklı Olmalıyız

Çanakkale’de meydana gelen deprem İstanbul başta olmak üzere Bursa ve İzmir’de de hissedildi. Herkes Büyük Marmara Depreminin habercisi olabileceğini düşünüyor Prof. Dr. Bülent Oruç, deprem ile ilgili merak edilenleri yanıtladı.

Bireyler Sanatın İçinde Olmalılar

Heykel, sanatsal bakış açısıyla meydana getirilmiş üç boyutlu formlara denir. Heykel temelde mekânın kapsanması, kavranması ve mekân ile ilişki kurulması ile ilgilenir. Heykel, taş ve ahşap gibi malzemelerden yontularak yapılabileceği gibi, kil, balmumu gibi ara malzemelerden modellenerek, bronz ve tunç gibi metallerden dökülebilir.

IWW2019 Komite Toplantısı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan 10. International Conference On Image Processing, Wavelet and Applications (IWW2019)” ile ilgili olarak organizasyon komite toplantısı gerçekleştirildi.

İnşaat Mühendisi Olmak Hayatı Görebilmektir

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda dün (21.02.2019), Kocaeli Genç İnşaat Mühendisliği Odası tarafından bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğe konuşmacı olarak İnşaat Mühendisi Cem Kafadar ve Mert Sezer katıldı.

Rektörümüz, Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi’ni İnceledi

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi’nde inşaatı tamamlanan ve yakın zamanda hizmete başlayacak olan Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

KOÜ Devlet Konservatuvarından Sakarya’da Söyleşi ve Dinleti

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Erol Parlak ve Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Enver Mete Aslan Sakarya’da söyleşi ve dinleti programında aynı sahneyi paylaştılar.

Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü Uluslararası Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ortaklığında yürütülen “Türkiye Seminerleri”nin ilk konuğu, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü oldu.

Sosyal Medyanın Etkileri

İletişim araçlarının en yeni hali, günümüzdeki etkisini fazlasıyla hissettiren sosyal medya, eş zamanlı bir iletişim trafiğidir. Web kullanıcılarının hizmetine sunulan bu ortam ile tek yönlü sağlanan bilgi paylaşımı, çift taraflı ve eş zamanlı bilgi paylaşımına dönüşmüştür.

Seramik-Cam Atıkların Kamusal Alanda Kullanımı Konferansı

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO, Karamürsel Kaymakamlığı, Karamürsel Belediyesi, Karamürsel Kent Konseyi, KADEY işbirliğinde Karamürsel Belediyesi Konferans Salonu’nda seramik ve cam atıkların kamusal alanda kullanımı ile ilgili bir konferans gerçekleşti.

Rektörümüz, İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyeleriyle Bir Araya Geldi

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Yönetim Kurulu Üyeleri ve öğretim üyeleri ile bir araya geldi. Toplantıda İlahiyat Fakültesi'nin durumu görüşüldü.

Rektörümüz, Lise Öğrencileriyle Buluştu

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Fen Lisesi’nde öğrencilerle bir araya gelerek söyleşide bulundu.

GSF Seramik Bölümü UNICERA Seramik Fuarı’na Katıldı

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü, 5-9 Şubat 2019 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilen UNICERA Seramik Fuarı’na öğrenci çalışmalarıyla katıldı. Türkiye’nin en büyük ihtisas fuarı olan UNICERA, bu yıl 130 ülkeden seramik üreticisi, tasarımcı ve alıcıyı konuk etti.

Kadın Kimyacılar Farkındalık İçin Bir Araya Geldi

Kimyasal bileşiklerin adlandırması ve genelde kimya bilimini tanımlamakta kullanılan IUPAC (The International Union of Pure and Applied Chemistry )'ın 12 Şubat 2019’da kuruluşunun 100. Yılı dolayısıyla 44 ülkede 200 den fazla yerde Uluslararası Kadın Kahvaltı (Global Women’s Breakfast) etkinliği düzenlendi.

"Enerji Kaynaklarının Gelişmesi Ülkemizi Güçlendirecektir"

Enerji kaynakları herhangi bir yöntemle enerji üretilmesini sağlayan kaynaklardır. Güneş, Rüzgâr, Jeotermal gibi pek çok enerji kaynağı bulunur.

Güzel Sanatlar Fakültesi KOÜ'yü Sanatla Buluşturmaya Devam Ediyor

Kocaeli Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde duvar resmi kapsamında üretilen iki çalışma ile şifa için hastaneye gelen hastalara moral verecek pozitif görseller yapıldı.

''Aldığımız Kalori, Harcadığımız Kaloriden Fazla Olmamalı''

Obezite, günümüzde gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en önemli sağlık sorunları arasında yer almaktadır. Obezite genel olarak bedenin yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının aşırı artması sonucu boy uzunluğuna göre vücut ağırlığının arzu edilen düzeyin üstüne çıkmasıdır.

Erken Tanı Tedaviyi Kolaylaştırır

“Dünya Kanser Günü” her yıl 4 Şubat’ta kanser ile ilgili farkındalık ve bilinç düzeyinin artmasını sağlamak, kansere karşı mücadelede önemli bir adım olan doğru bilinen yanlışlardan kurtulmak ve doğruların herkese ulaşmasını hedeflemek amacıyla dünya genelinde kutlanmaktadır.

Kronik Tıkayıcı Akciğer Hastalığı: KOAH

KOAH hastalığının tedavi sürecinde ilk olarak sigara kullanılıyorsa bırakılmalıdır. Kullanılmıyorsa zararlı gazlar solunan iş yerlerinde çalışanlar mümkünse bu işlerden ayrılmalıdırlar.

KOÜ KBB Ekibi Sevindirmeye Devam Ediyor

Biyonik kulak (Kohlear implant), çok ileri derecede işitme kaybı olan veya hiç işitemeyen kişilerde ses duyusunu sağlayan cerrahi olarak iç kulağa yerleştirilen elektronik aygıttır. Bir veya her iki kulağa birden implante edilebilir.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors