Haberler

Küçük Yaştaki Çocuklar Dijital Medyadan Uzak Durmalı

Dijital dünya günümüzde çocukların yaşamlarının bir parçası haline gelmiş durumda. Sosyal medya ve dijital ortamda olması gerektiğinden fazla ve çok yoğun zaman geçirmek çocukların sosyal çevrelerindeki etkileşime zarar verebilir. Gerçek sosyal etkileşim, başkalarının duygularını anlamada beceriler geliştirmek için gereklidir.

Her Zaman Depreme Hazırlıklı Olmalıyız

Çanakkale’de meydana gelen deprem İstanbul başta olmak üzere Bursa ve İzmir’de de hissedildi. Herkes Büyük Marmara Depreminin habercisi olabileceğini düşünüyor Prof. Dr. Bülent Oruç, deprem ile ilgili merak edilenleri yanıtladı.

Bireyler Sanatın İçinde Olmalılar

Heykel, sanatsal bakış açısıyla meydana getirilmiş üç boyutlu formlara denir. Heykel temelde mekânın kapsanması, kavranması ve mekân ile ilişki kurulması ile ilgilenir. Heykel, taş ve ahşap gibi malzemelerden yontularak yapılabileceği gibi, kil, balmumu gibi ara malzemelerden modellenerek, bronz ve tunç gibi metallerden dökülebilir.

IWW2019 Komite Toplantısı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan 10. International Conference On Image Processing, Wavelet and Applications (IWW2019)” ile ilgili olarak organizasyon komite toplantısı gerçekleştirildi.

İnşaat Mühendisi Olmak Hayatı Görebilmektir

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda dün (21.02.2019), Kocaeli Genç İnşaat Mühendisliği Odası tarafından bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğe konuşmacı olarak İnşaat Mühendisi Cem Kafadar ve Mert Sezer katıldı.

Rektörümüz, Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi’ni İnceledi

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi’nde inşaatı tamamlanan ve yakın zamanda hizmete başlayacak olan Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

KOÜ Devlet Konservatuvarından Sakarya’da Söyleşi ve Dinleti

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Erol Parlak ve Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Enver Mete Aslan Sakarya’da söyleşi ve dinleti programında aynı sahneyi paylaştılar.

Rektörümüze Ziyaretler

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye, üniversitemiz rektörlüğüne tekrar atanması münasebetiyle yapılan tebrik ziyaretleri sürüyor;

Sosyal Medyanın Etkileri

İletişim araçlarının en yeni hali, günümüzdeki etkisini fazlasıyla hissettiren sosyal medya, eş zamanlı bir iletişim trafiğidir. Web kullanıcılarının hizmetine sunulan bu ortam ile tek yönlü sağlanan bilgi paylaşımı, çift taraflı ve eş zamanlı bilgi paylaşımına dönüşmüştür.

Seramik-Cam Atıkların Kamusal Alanda Kullanımı Konferansı

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO, Karamürsel Kaymakamlığı, Karamürsel Belediyesi, Karamürsel Kent Konseyi, KADEY işbirliğinde Karamürsel Belediyesi Konferans Salonu’nda seramik ve cam atıkların kamusal alanda kullanımı ile ilgili bir konferans gerçekleşti.

Rektörümüz, İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyeleriyle Bir Araya Geldi

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Yönetim Kurulu Üyeleri ve öğretim üyeleri ile bir araya geldi. Toplantıda İlahiyat Fakültesi'nin durumu görüşüldü.

GSF Seramik Bölümü UNICERA Seramik Fuarı’na Katıldı

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü, 5-9 Şubat 2019 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilen UNICERA Seramik Fuarı’na öğrenci çalışmalarıyla katıldı. Türkiye’nin en büyük ihtisas fuarı olan UNICERA, bu yıl 130 ülkeden seramik üreticisi, tasarımcı ve alıcıyı konuk etti.

Kadın Kimyacılar Farkındalık İçin Bir Araya Geldi

Kimyasal bileşiklerin adlandırması ve genelde kimya bilimini tanımlamakta kullanılan IUPAC (The International Union of Pure and Applied Chemistry )'ın 12 Şubat 2019’da kuruluşunun 100. Yılı dolayısıyla 44 ülkede 200 den fazla yerde Uluslararası Kadın Kahvaltı (Global Women’s Breakfast) etkinliği düzenlendi.

"Enerji Kaynaklarının Gelişmesi Ülkemizi Güçlendirecektir"

Enerji kaynakları herhangi bir yöntemle enerji üretilmesini sağlayan kaynaklardır. Güneş, Rüzgâr, Jeotermal gibi pek çok enerji kaynağı bulunur.

Güzel Sanatlar Fakültesi KOÜ'yü Sanatla Buluşturmaya Devam Ediyor

Kocaeli Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde duvar resmi kapsamında üretilen iki çalışma ile şifa için hastaneye gelen hastalara moral verecek pozitif görseller yapıldı.

''Aldığımız Kalori, Harcadığımız Kaloriden Fazla Olmamalı''

Obezite, günümüzde gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en önemli sağlık sorunları arasında yer almaktadır. Obezite genel olarak bedenin yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının aşırı artması sonucu boy uzunluğuna göre vücut ağırlığının arzu edilen düzeyin üstüne çıkmasıdır.

Erken Tanı Tedaviyi Kolaylaştırır

“Dünya Kanser Günü” her yıl 4 Şubat’ta kanser ile ilgili farkındalık ve bilinç düzeyinin artmasını sağlamak, kansere karşı mücadelede önemli bir adım olan doğru bilinen yanlışlardan kurtulmak ve doğruların herkese ulaşmasını hedeflemek amacıyla dünya genelinde kutlanmaktadır.

Kronik Tıkayıcı Akciğer Hastalığı: KOAH

KOAH hastalığının tedavi sürecinde ilk olarak sigara kullanılıyorsa bırakılmalıdır. Kullanılmıyorsa zararlı gazlar solunan iş yerlerinde çalışanlar mümkünse bu işlerden ayrılmalıdırlar.

KOÜ KBB Ekibi Sevindirmeye Devam Ediyor

Biyonik kulak (Kohlear implant), çok ileri derecede işitme kaybı olan veya hiç işitemeyen kişilerde ses duyusunu sağlayan cerrahi olarak iç kulağa yerleştirilen elektronik aygıttır. Bir veya her iki kulağa birden implante edilebilir.

Sıfır Atık Projesine Seramik ile Destek Veriliyor

Halk arasında pişmiş toprak esaslı malzeme olarak bilinen seramik, kayaların dış etkiler sebebiyle parçalanmasıyla oluşan kil ve benzeri maddelerin yoğurulup yüksek sıcaklıkta pişirilmesiyle elde edilir. Seramik, insan hayatında geçmişle bugün arasında kurulan bir bağ olarak yer alır.

Sosyal ve Beşeri Alanlar Bilgi Günü

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından “Sosyal ve Beşeri Alanlar Bilgi Günü” düzenlendi. Etkinliğe Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, TÜBİTAK Ulusal İrtibat Noktasından Burcu Bahar Goğüş Doğan, Teknoloji Transfer Ofisi çalışanları ve çok sayıda davetli katıldı.

KOÜ’de Sanal ve Artırılmış Gerçeklik Projeleri Yapılıyor

Sanal gerçeklik görüntü, hologram, ses, konum vb. duyusal unsurların gerçek dünyayla etkileşimli değil de gerçek dünyanın bir taklidi olarak oluşturulmasıdır.

“Bir Çocuğu Tanımanın En İyi Yolu Oyundur”

Oyun, çocuğun ruhsal gelişimine ayrılmaz biçimde bağlıdır. Adeta mesleki uğraşıdır çocuğun ve gerçekten bu gözle görülmesi gerekir.

“Türkiye, Vitaminli Besinler Açısından Zengin Bir Ülke”

Vitaminler, tüm hücrelerin sağlığı ve normal işleyişi için hayati öneme sahip organik besinlerdir. Vitaminler besinlerimizde bulunmadığı zaman, metabolizmada bozukluklara yol açabilirler. Vitaminler vücudun sağlıklı gelişimi, sindirim fonksiyonları, enfeksiyonlara karşı bağışıklık kazanması açısından oldukça gereklidir.

Doç. Dr. Ceyhun Konak Ülkemizi Başarıyla Temsil Etmeye Devam Ediyor

Kocaeli Üniversitesi Heykel Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Ceyhun Konak Amerika’da düzenlenen Uluslararası Breckenridge Kar Heykel Sempozyumu’na üst üste üçüncü kez katıldı.

Yalova Üniversitesi'nden Teknik Ziyaret

Yalova Üniversitesi tarafından; Üniversite-Sanayi işbirliğin örnek uygulamalarından biri olan Kocaeli Üniversitesi Ford Otosan İhsaniye Otomotiv MYO'ya teknik gezi düzenlendi.

KOÜ’deki Sevimli Dostlar için 15 Bölgeye Yemek Bırakılıyor

Hayvanlar bizlerin sessiz dostlarıdır. Bireyler olarak hayvanların yaşama haklarına saygı gösterdiğimiz zaman onları korumak için gerekli çabayı da kendiliğinden göstermiş oluruz. Kocaeli Üniversitesi de bu bilinçle başta Umuttepe Yerleşkesi olmak üzere tüm yerleşkelerinde çok sayıda sevimli dostları misafir ediyor.

Doç. Dr. Konak, Üniversitemizi Fransa’da Temsil Etti

Kocaeli Üniversitesi Heykel Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Ceyhun Konak Fransa’da düzenlenen 28. Uluslararası Valloire Buz Heykel Sempozyumu’na katıldı. Avustralya, Danimarka, Filipinler, Fransa, Hollanda, Litvanya, Meksika, Rusya, Tayvan ve Ukrayna’dan Heykeltraşların katıldığı organizasyonda Konak, Türkiye’yi ve Üniversitemizi başarıyla temsil etti.

Tarihi Geçmiş Kozmetik Ürünlere Dikkat

Birçok kozmetik ürünün ambalajında son kullanma tarihi olsa da bazı makyaj malzemelerinde bu son kullanım tarihi çok dikkat çekici olmadığı için gözden kaçar. Ancak, kozmetik ürünlerin son kullanım tarihi sağlık açısından riskler barındırdığı için dikkat edilmesi gereken önemli bir konudur.

Harita Mühendisliği’nde İki Konferans Birden

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Harita Mühendisliği ve Harita Mühendisliği Kulübü tarafından gerçekleştirilen konferanslarla, öğrencilere özel sektör hakkında bilgiler verildi.

KOÜ ile ARMAN Tasarım Arasında İşbirliği

Üniversite-Sanayi işbirliğine büyük önem veren Kocaeli Üniversitesi, işbirliklerini arttırarak devam ettiriyor. Her geçen gün sanayi kuruluşları ile yeni işbirliklerine imza atan Kocaeli Üniversitesi, 2019 yılının ilk işbirliğini Arman Tasarım ve Ürün Geliştirme Hizmetleri LTD. ŞTİ. ile gerçekleştirdi.

Tıp Fakültesi Ana Bilim Dalı Başkanları Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Ana Bilim Dalı Başkanları Toplantısı bugün (17.01.2019) Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü başkanlığında gerçekleştirildi.

GALMED Pharmaceuticals Firmasından Gelen Heyet, Üniversitemizde Çeşitli İncelemelerde Bulundu

Kocaeli Üniversitesi Gastroenteroloji alanında ileri tekniklerin uygulandığı gelişmiş bir merkez konumunda yer alıyor. Avrupa çapında akredite olan Kocaeli Üniversitesi Gastroentroloji Ünitesi’nde, erken evre kanser tedavisi başta olmak üzere ulusal ve uluslararası düzeyde çok sayıda eğitim de veriliyor.

Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Temel Sanat Sergisi Açıldı

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Antre Sanat Galerisi'nde Temel Sanat Eğitimi sergisi açıldı.

Rektörümüz Engelsiz Üniversite için Öğrencilerle Buluştu

Kocaeli Üniversitesi’nde engelsiz üniversite için etkinlik düzenlendi. Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinlikte, üniversitemizde öğrenim gören öğrencilerin sorunları dinlendi. Etkinlik sonrası ise Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, öğrenciler ile bir araya geldi.

KOÜ Minik Öğrencileri Seramikle Buluşturmaya Devam Ediyor

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Seramik atölyeleri bu kez Gölcük Donanma İlköğretim Okulu 2/D sınıfı öğrencilerini seramikle buluşturdu.

KOÜ Kütüphanesi Kullanıcılarına 3.5 Milyon Yayın Sunuyor

Kocaeli Üniversitesi Kütüphanesi değişen ve gelişen teknolojiye ayak uydurarak hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor. Her geçen gün sağladığı kütüphanecilik hizmetini geliştiren ve erişilebilir kaynak sayısını arttıran Kocaeli Üniversitesi Kütüphanesi kapılarını her daim öğrencilerine ve personeline açık tutuyor.

“Aşı, Birkaç Kuşak Sonrasını da Korur”

Aşılama, hastalık sonucunda oluşabilecek maddi ve manevi tüm kayıpları önleyecek, büyük tasarruf sağlayan tek sağlık yatırımıdır. Aşılar; enfeksiyon hastalıklarında, savaşta ve onların ortadan kaldırılmasında en önemli silahtır.

Üniversitemizde Yeni Yıl Kutlaması Yapıldı

Üniversitemizde bugün (31.12.2018) Umuttepe Yerleşkesi Sosyal Tesisler Kardelen Salon'da "Yeni Yıl Kutlaması" yapıldı.

KOÜ Kültür Evi’nde Gönül Sohbetleri Devam Ediyor

Tarihi, kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapan, yaşam boyu eğitim anlayışı ile her yaştan insanları kadim sanatlarla buluşturan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi'nde gönül sohbetleri devam ediyor.

KOÜ TSM Korosu’ ndan Yıl Sonu Konseri

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde bugün Fen Edebiyat Fakültesi tarafından "Türk Sanat Müziği Korosu 2018 Yıl Sonu Konseri" gerçekleştirildi.

Doğa Dostu Yeni Uygulama

Günlük yaşamda hemen hemen her yerde kullanılan plastik ürünler doğada yüzyıllarca bozulmadan kalabilmektedir. Plastik poşetler, hem doğada hem de insan vücudunda geri dönüşümü olmayan hasarlar bırakırken bu ürünlerin doğada yok olma süreside bin yılı bulabilmektedir.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors