Haberler

KOÜ, En İyi Poster Sunumu Ödülünü Kazandı

Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 4. Sınıf öğrencisi Zeinep Selim Kechagıa, "Effects of Characterization Material and Bleaching Agent Application on Surface Roughness of Composites" başlıklı çalışma ile "5th International 7th National Students' Research Days, Innovative Dentistry" kongresinde En İyi Poster Sunumu Ödülünü kazandı.

Duayen Şair Öğrencilerimiz ile Buluştu

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi B Blok Konferans Salonu'nda dün (17.04.2018), "Ruhan Odabaş ile Kent-Kültür Edebiyat Sohbetleri-1" adlı etkinlik düzenlendi.

EKPSS Toplantısı Yapıldı

Pazar günü yapılacak olan EKPSS (Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı) ile ilgili gerekli tedbirleri görüşmek üzere Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü Başkanlığında, KOÜ Kültür Evi'nde toplantı gerçekleştirildi. 2081 adayın 33 ayrı binada gireceği sınavda 983 kişi görevli olacak.

Güzel Sanatlar Fakültesi Duvar Resmi Atölye Sergisi Gerçekleştirildi

Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Eğitim Bölümü, Duvar Resmi Atölye Sergisi 02-16 Nisan tarihinde Antre Sanat Galerisi'nde gerçekleştirildi.

Üniversitemizde Aday Öğrenci Tanıtım Günleri Devam Ediyor

Kocaeli Üniversitesi'nde 16-20 Nisan tarihleri arasında lise öğrencilerinin Kocaeli Üniversitesi'ni yakından tanıması amacıyla "Aday Öğrenci Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı" yapılıyor.

KOÜ Korfbol Takımı Türkiye İkincisi Oldu

Kocaeli Üniversitesi Korfbol Takımı, Korfbol Süper Lig Türkiye Şampiyonası'nda ikinci oldu.

KOÜ, Üniversite-Sanayi İşbirliğine Bir Yenisini Daha Ekledi

Üniversite-Sanayi işbirliğine büyük önem veren Kocaeli Üniversitesi, işbirliklerini arttırarak devam ettiriyor. Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (KOÜ TTO)'nin girişimleriyle Kocaeli Üniversitesi ve Sistem Teknik Sanayi Fırınları A.Ş. arasında dün (13.04.2018) iyi niyet anlaşması imzalandı.

Eski Başbakan Nihat Erim'in Kitapları KOÜ'de

Kocaeli Üniversitesi Merkez Kütüphanesi'ne, Türkiye Cumhuriyeti Eski Başbakanı Merhum Prof. Dr. Nihat Erim'in damadı Prof. Dr. Akın Önalp ve kızı Işıl Önalp tarafından Nihat Erim'in kendi koleksiyonu olan yaklaşık 3 bin kitabı bağışlandı.

KOÜ, Sağlık Alanında Bilgi Vermeye Devam Ediyor

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda bugün (12.04.2018), Radyoloji Anabilim Dalı tarafından "Dural-Pial Arteriovenöz Fistüllerin Tanı, Tedavi ve Güncel Gelişmeleri" adlı seminer düzenlendi.

İzmit Simidi, KOÜ Tarafından Tanıtılıyor

Kocaeli Üniversitesi, kent-üniversite buluşmalarından bir yenisine daha imza atarak "İzmit Simidi Afişleri Sergisi" ile Doğu Marmara Tarım Fuarı'nda yerini aldı.

KOÜ, Mars'taki İlk Şehirlerin Projelerini Sergiledi

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi tarafından Mars'ta kurulabilecek ilk şehirlerin planlama, tasarım ve mimarlık projelerinin sergisi bugün (11.04.2018) Kocaeli Bilim Merkezi'nde kapılarını açtı.

Erasmus Oryantasyon Toplantısı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde bugün (11.04.2018), Uluslararası İlişkiler Birimi Erasmus Danışmanları tarafından Erasmus+Öğrenim Hareketliliğine katılmaya hak kazanan öğrencilere yönelik "Erasmus Oryantasyon Toplantısı" gerçekleştirildi.

Rektörümüz, Sanayi ve Teknoloji Zirvesi'ne Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Gebze Teknik Üniversitesi'nde düzenlenen "Sanayi ve Teknoloji Zirvesi"nin açılışına katıldı.

Minik Öğrenciler KOÜ'de Seramik Yaptı

Kocaeli'deki ilköğretim okulu öğrencilerinin seramik ile tanışmasına öncülük eden Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu, Müfit Saner ilköğretim Okulu 1. Sınıf öğrencileri ile sınıf öğretmenlerini ve Gölcük Tema temsilcilerini ağırladı.

KOÜ Vakfı Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Vakfı'nın 24. Olağan Genel Kurul Toplantısı, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün başkanlığında bugün (10.04.2018) Anıtpark Yerleşkesi konferans salonunda gerçekleştirildi.

KOÜ'de Geleneksel Türk Okçuluğu Kursu

Kocaeli Üniversitesi ile Kartepe Belediyesi işbirliğiyle geleneksel Türk Okçuluğu kursları veriliyor.

KOÜ Marstaki İlk Şehirlerin Projelerini Üretti

Kocaeli Üniversitesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mars’ta kurulabilecek ilk şehirlerin planlama, tasarım ve mimarlık projelerini üretti.

KOÜ'lü Doktor ABD'ye Gidiyor

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi başarılı mezunlarından Dr. Ayşe Cantürk, ABD Boston Steward Carney Hospital'a dahiliye uzmanı olarak gidiyor.

KOÜ'de Keman ve Piyano Çalıştayı Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda Keman ve Piyano Çalıştayı düzenlendi.

TÖMERLER Buluşuyor

Kocaeli Üniversitesi Yabancılara Dil Öğretim Merkezi (DİLMER) Düzce Üniversitesi ev sahipliğinde, Türkçe Öğretim Merkezlerinin (TÖMER) bilgi alışverişinde bulunmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen etkinliğe katıldı.

Yeni Poliklinik Binası Şekillendi

Marmara bölgesinin en önemli sağlık merkezlerinden biri olan Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde mevcut poliklinik binasındaki modern sağlık hizmetlerinin daha da geliştirilmesi amacıyla yapımına devam edilen yeni poliklinik binası 4 aylık sürecin ardından büyük oranda şekillendi.

KOÜ Otizmli Çocukları Unutmadı

Sosyal sorumluluk projelerinde her zaman ön planda olan Kocaeli Üniversitesi yapmış olduğu anlamlı etkinliklerle toplumsal alanda öncülük etmeye devam ediyor.

Rektörümüz, Avukatlar Günü Hukuk Balosu'na Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, 5 Nisan Avukatlar Günü kapsamında düzenlenen Avukatlar Günü Hukuk Balosu gecesine katıldı. Rektörümüz, Avukat Spor Oyunlarında voleybol branşında dereceye giren avukatlara ödüllerini takdim etti.

Rektörümüz, Nebi Güdük Gençlik Merkezi'nin Açılışına Katıldı

İzmit Belediyesi ve Ensar Vakfı Kocaeli Şubesi tarafından 28 Haziran Mahallesi'nde yaptırılan ve geçtiğimiz kasım ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaşamını yitiren sınıf arkadaşı Nebi Güdük'ün adı verilen gençlik merkezi, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün katılımıyla dualarla açıldı.

KOÜ Standı KOİF 2018'de İlgi Odağı Oldu

Kocaeli Üniversitesi'nin de destekleriyle 5-7 Nisan tarihleri arasında 'Kariyerine Yön Ver' sloganıyla düzenlenen KOİF 2018'de, Üniversitemiz açtığı stantla öğrencilerin ve vatandaşların ilgi odağı oldu.

KOİF 2018 Kapılarını Açtı

Ülkemizde hayata geçen 'İstihdamda Milli Seferberlik' programına destek vermek amacıyla Kocaeli Valiliği koordinatörlüğünde Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Kocaeli Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Sanayi Odası ve Kocaeli Ticaret Odası ortaklığında bölgemizdeki en büyük İnsan Kaynakları İstihdam Fuarı ve Kariyer Günleri (KOİF 2018) bugün (05.04.2018) Uluslarası Fuar Merkezinde kapılarını açtı.

KOÜ, Teniste Fırtına Gibi Esti

Kocaeli Üniversitesi Erkek ve Kadın Tenis takımları, Antalya'da düzenlenen tenis müsabakalarında elde ettikleri başarılarla üniversitemizi gururlandırdı.

Sahne Sanatları Bölümü 27 Mart Dünya Tiyatro Gününü Kutladı

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü 27 Mart Dünya Tiyatro Günü'nü etkinliklerle kutladı.

Rektörlük Kupası Şampiyonları Derbi Maçında

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, fakülteler arası Rektörlük Futbol Turnuvası şampiyonu Spor Bilimleri Fakültesi oyuncuları ile birlikte Galatasaray-Trabzonspor maçını izledi.

Özgül Öğrenme Bozukluğunda 3S Kuralı; "Sevgi, Saygı, Sabır"

Özgül öğrenme bozukluğu, halk arasında az bilinmesine karşın en basit tanımıyla herhangi bir zihinsel, duyusal, nörolojik, fiziksel ve ruhsal engele bağlı olmaksızın kişinin okuma, yazma ve matematik alanlarının biri veya birkaçında yetersizlikler yaşamasıdır. Fakat ne yazık ki özgül öğrenme bozukluğu yaşayan çocuklar, aileleri ve öğretmenleri tarafından çoğu zaman fark edilememektedir.

KOÜ Hastanesi'nin Duvarları Renklenmeye Devam Ediyor

Güzel Sanatlar Fakültesi, Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ndeki duvar resmi uygulamalarının ikincisini tamamladı.

25. Kök Hücre ve Doku Mühendisliği Kursu Başladı

Kocaeli Üniversitesi Kök Hücre ve Gen Tedavileri Araştırma ve Uygulama Merkezi (KÖGEM) tarafından 25'incisi düzenlenen "Kök Hücre ve Doku Mühendisliği Kursu: Temel Kök Hücre Teknikleri ve Moleküler Biyoloji Uygulamaları" bugün (02.04.2018) Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde başladı.

Rektörümüz, Genç Yöneticilerle Bir Araya Geldi

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, dün (31.03.2018) Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kocaeli Şubesi tarafından düzenlenen 'Genç Yönetici Okulu' programında gençler ile bir araya geldi.

KOÜ Kültür Evi, Kapılarını Down Sendromlu Çocuklara Açtı

Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü Kültür Evi'nde, Gölcük Down Sendromlular Derneği'nden gelen çocuklara ebru sanatı öğretildi.

KOÜ'de "Tecrübe" Konuştu

Kocaeli Üniversitesi Karamürsel Meslek Yüksekokulu'nda 13-15 Mart tarihlerinde "Tecrübe Konuşuyor" başlıklı kariyer günleri etkinliği düzenlendi.

Kültür Evi'nde "Endülüs'ten Ortaçağ Avrupası'na Müzikal Etkileşimler" Konferansı

Kocaeli'nin bilimden eğitime, kültürden sanata birçok alanda gelişmesine katkı sağlayan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi'nde üniversite-kent kaynaşmasına öncülük eden söyleşiler hız kesmeden devam ediyor.

KOÜ'de Bipolar Gününe Özel Farkındalık Semineri

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda bugün (30.03.2018), Toplum ve Ruh Sağlığı Birimi (TORSAB) tarafından "30 Mart Dünya Bipolar Günü; Farkındalık ve Damgalama ile Mücadele" isimli seminer düzenlendi.

Rektörümüz, DETAB Binasında İncelemelerde Bulundu

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, kaba inşaatı biten Kocaeli Üniversitesi Deneysel Tıp Araştırma ve Uygulama Birimi'nde (DETAB) incelemelerde bulundu.

KOÜ ile Kartepe Belediyesi Arasında Kongre Paydaşlığı

Üniversite-yerel yönetimler işbirliğinde yaptığı çalışmalarla Türkiye'ye örnek olan Kocaeli Üniversitesi, bu noktadaki öncülüğünü devam ettirme açısında yerel yönetimlerle olan işbirliklerini sağlamlaştırıyor.

Osmanlı'nın Bilinmeyen Tarihine KOÜ Damgası

İstanbul Beşiktaş'taki Şeyh Yahya Efendi Külliyesi ve Haziresi'nde 2 bin 500 mezar taşını tek tek okuyan Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Şefaattin Deniz, Osmanlı-Yunanistan savaşında şehit oldukları tahmin edilen 19 Osmanlı askerinin mezarını belirledi.

Yeniçağın Alfabesi: Kodlama

Yakın gelecekte her türlü üretimin temelini, yazılımın oluşturacağı öngörülürken yazılım dili olan kodlamanın öğretimi de en önemli unsurlardan biri olarak öne çıkıyor. Prof. Dr. Mehmet Yıldırım da kodlama eğitiminin önemi ve küçük yaşta verilen kodlama eğitiminin yararları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yıldırım, "Gelecekte kodlama yeteneği olan kişiler daha başarılı olacak." dedi.

Mühendislik Fakültesi'nde 'Projemle Tanış' Etkinliği

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde bugün (29.03.2018) "CIGRE Üniversitelerle Buluşuyor" projesi kapsamında 'Projemle Tanış' etkinliği gerçekleştirildi.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors