Haberler

KOÜ’de Geri Dönüşüm Çamurları İle Sıfır Atık Projesi

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO ve Değirmendere Müfit Saner İlkokulu işbirliğinde devam eden sıfır atık projesinin üçüncü etkinliği geri dönüşüm seramik çamurları kullanılarak seramik pano yapımı ile devam ediyor.

KSHMYO’dan Anlamlı Proje

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri MYO öğrencileri, “Seni Unutmadık Başöğretmenim!” Toplumsal Sorumluluk Projesi kapsamında 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Aday Öğrenciler KOÜ ile Tanıştı

Kocaeli Üniversitesi'nde 10-13 Aralık tarihleri arasında, üniversite sınavına girecek adayların, hem üniversitemizi yakından tanıması hem de doğru tercih yapabilmeleri konusunda yardımcı olmak amacıyla "Aday Öğrenci Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı" yapıldı.

Başiskele Belediye Başkanı, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hükagü'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Rektörümüze Ziyaretler

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye, üniversitemiz rektörlüğüne tekrar atanması münasebetiyle yapılan tebrik ziyaretleri sürüyor;

Üniversitemizde Kimyasal Ölçümlerde Kalite Eğitimi Verildi

Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü ile TÜBİTAK UME (Ulusal Metroloji Enstitüsü)'nin ortaklaşa düzenlediği "Kimyasal Ölçümlerde Kalite " başlıklı eğitim programı Baki Komsuoğlu Kültür Merkezi Körfez Salonu'nda gerçekleştirildi.

Yeni Nesil Gazetecilik Programı Sertifika Töreni Yapıldı

Basında nitelikli eleman gücü yetiştirmek amacıyla Kocaeli Üniversitesi, İŞKUR ve Basın İlan Kurumu işbirliğinde düzenlenen 'Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim Programı Sertifika Töreni’ dün (06.12.2018) Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Kandıra Kaymakamı ve Kandıra Belediye Başkanı, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal ve Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Doğanın Enerjisi KOÜ'de

Hayatın her alanına ışık tutmak için yola çıkan Sepaş Enerji, insanın doğayla ilişkisini hatırlatmak için "Doğanın Enerjisi" temalı fotoğraf yarışması düzenledi.

KOÜSEM'e Bir Yetki de Mesleki Yeterlilik Kurumu'ndan

TÜRKAK tarafından akredite olan Kocaeli Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi (KOÜSEM), Sınav ve Belgelendirme faaliyetleri için MYK yetkisini de aldı.

KOÜ'den Liselerde Diş Sağlığı Eğitimi

Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından, Tevfik Seno Arda Lisesi'nde diş sağlığı ve bakımı üzerine eğitim verildi.

KOÜ’lü Akademisyenin Kısa Filmi Branson Film Festivali’nde Yarı Finale Kaldı

KOÜ’lü akademisyenin kısa filmi Branson Film Festivali’nde yarı finale kaldı.

Gölcük Takı Tasarım Yarışması Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi’nin işbirliğiyle Gölcük Vizyon 2023 projesi kapsamında yapılan Gölcük Takı Tasarım Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri, Gölcük Sanat Galerisi’nde yapılan törenle verildi.

KOÜ’lü Öğrenciden Büyük Başarı

TÜBİTAK tarafından düzenlenen “2241 Özel Sektöre Yönelik Lisans Tezleri Yarışması”nda Kocaeli Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği öğrencilerinden Nurhak Altın’ın projesi Türkiye ikincisi oldu.

Kültür Evi’nde “Hacivat – Karagöz” Gölge Oyunu Sahnelendi

Kocaeli kentinin bilim, eğitim ve sanat alanında üniversite-kent arasında bir köprü görevi gören Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi’nde; Türk-Osmanlı tiyatro tarihinin en popüler iki karakteri “Hacivat – Karagöz” canlandırıldı.

KOÜ’de Norm Kadro Toplantısı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde, 21-22-23 Kasım 2018 tarihlerinde, Rektör yardımcıları, dekanlar, müdürler, fakülte sekreterleri, anabilim dalı başkanları ve öğretim üyelerinin katılımlarıyla norm kadrolara ilişkin toplantı gerçekleştirildi.

Kültür Evi'nde Türk Halk Müziği Konferansı

Tarihi, kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapan, yaşam boyu eğitim anlayışı ile her yaştan insanları kadim sanatlarla buluşturan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi'nde, çeşitli konularda seminerler, konferanslar ve söyleşiler gerçekleştiriliyor.

24 Kasım Öğretmenler Günü Eğitim Fakültesi’nde Kutlandı

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında “Öğretmen Eğitiminde Toplumsal Sorumluluk” konferansı düzenlendi. Middlebury Uluslararası Çalışmalar Enstitüsü’nden Doç. Dr. Deniz Ortaçtepe’nin konuşmacı olarak yer aldığı konferansa Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elşen Veli, Eğitim Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Servettin Bilir ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Kültür Evi’nde Ağız ve Diş Sağlığı Konuşuldu

Kocaeli kentinin bilim, eğitim ve sanat alanında üniversite-kent arasında bir köprü görevi gören Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi, açıldığı günden bugüne çeşitli konularda seminerler, konferanslar ve söyleşiler gerçekleştiriyor.

Kültür Evi’nden Hattın Çelebisine Ziyaret

Kocaeli kenti ile üniversitemizi bütünleştirme çalışmalarının bir ayağı konumunda bulunan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi, üniversite öğrencilerine, personeline ve Kocaeli halkına yönelik açtığı kurslar ile geleneksel kültürümüzün yaşamasına katkı sağlıyor.

Kocaeli Barosu, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Kocaeli Baro Başkanı Av. Bahar Gültekin Candemir ve yönetim kurulu üyeleri, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye nezaket ziyaretinde bulundu.

KOÜ Diş Hekimliği Fakültesi DUS'da Başarılarına Devam Ediyor

Yükseköğretim Kurulu tarafından yapılan açıklamaya göre, 2018 yılı Diş Hekimliğinde Uzmanlık Sınavında (DUS), Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Türkiye çapında tüm üniversiteler arasında başarı sıralamasında üçüncü oldu.

Tüm Yönleriyle Hz. Peygamber ve Ahlakı Sempozyumu

Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli İl Müftülüğü, İzmit Belediyesi ve Ensar Vakfı Kocaeli Şubesi işbirliği ile 16-17 Kasım tarihlerinde "Tüm Yönleriyle Hz. Peygamber ve Ahlakı Sempozyumu" düzenlendi.

KOÜ Kültür Evi’nde Gönül Sohbetleri Devam Ediyor

Tarihi, kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapan, yaşam boyu eğitim anlayışı ile her yaştan insanları kadim sanatlarla buluşturan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi'nde gönül sohbetleri devam ediyor.

Diyabet ile Arkadaş Olmalıyız

1921'de insülini bularak diyabet hastası milyonlarca hastanın tedavisini mümkün kılan Fredrick Bantig'in doğum yıl dönümü anısına her yıl 14 Kasım'da Dünya Diyabet Günü düzenlenerek, çeşitli farkındalık etkinlikleri düzenlenmektedir.

GSF Öğrencilerinden Sonbahar Konseri

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde sonbahar konseri düzenlendi

IV. Avrupa Ekonomi Kongresi

Kocaeli Üniversitesi ve Kartepe Belediyesi ortaklığında gerçekleştirilen IV. Avrupa Ekonomi Kongresi yapılan açılış töreni ile bugün (15.11.2018) Hasan Yılmaz Kültür Merkezi’nde başladı.

Gölcük Sanat Çalıştayı

Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi, ortaklığıyla yürütülen "Gölcük Vizyon 2023" projesi kapsamında Gölcük Değirmendere Yalı Evi'nde "Gölcük Sanat Çalıştayı" düzenlendi.

Çağın Hastalığı: Bilgisayar Bağımlılığı

Gençleri sanal dünyaya hapseden bilgisayar oyunları, ergenlik dönemindeki çocuklarda ruhsal bozuklukları tetikliyor. Bilgisayar oyunlarına olan bağımlılık bu süreçte hem aileleri hem de çocukları olumsuz yönde etkiliyor. Gençliği bekleyen büyük tehlikeye dikkat çeken Prof. Dr. üyesi Nursu Çakın Memik, ailelere tavsiyelerde bulundu.

Üreten Zekaların Konuşan Makineleri

İnsanlık tarihi boyunca akıllarda soru oluşturan "Yapay Zeka" konusu Kocaeli Üniversitesi Mekatronik Kulübü öğrencileri öncülüğünde ele alındı.

KOÜ’de Yazar Çalıştayı Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde dün (13.11.2018), Kütüphane Daire Başkanlığı tarafından “Yazar Çalıştayı” adlı bir etkinlik düzenlendi. Konuşmacı olarak Springer Nature Lisanslama Müdürü Selin Şencanlı ve Springer Nature Bölge Direktörü Şahin Giray’ın yer aldığı etkinliğe akademisyenlerin ve öğrencilerin ilgisi yoğun oldu.

"Yeni Nesil Gazeteciler" Yetişiyor

Basında nitelikli eleman gücü yetiştirmek amacıyla Kocaeli Üniversitesi, İŞKUR ve Basın İlan Kurumu işbirliğinde 'Yeni Nesil Gazetecilik' eğitim programı kursiyerlerine kapılarını açtı. 2 hafta sürecek programda gazeteci adaylarına Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi akademisyenleri tarafından televizyon haberciliği, dijital habercilik, medya haberciliği, spor muhabirliği gibi alanlarda eğitim verilecek.

KOÜ'de Kızılay Haftası Kutlandı

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkez'inde dün (12.11.2018), "Kızılay Haftası Buluşmaları" adlı bir etkinlik gerçekleştirildi.

KOÜ'de Kariyer Günleri

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda, Yıldızlar Yatırım Holding ve Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi paydaşlığında "Kariyer Günleri" adlı bir etkinlik gerçekleştirildi.

1. Uluslararası Sosyal Bilimlerde Yeni Yaklaşımlar ve Eğilimler Kongresi

Kocaeli Üniversitesi'nin ev sahipliğinde 8-9 Kasım tarihleri arasında Uluslararası Sosyal Bilimlerde Yeni Yaklaşımlar ve Eğilimler Kongresi gerçekleştirildi. Kongrede Sosyal, İdari ve Beşeri Bilimler, Sağlık ve Spor Bilimleri, Hukuk ve Adalet Bilimleri, Din ve İnanç Bilimleri, Eğitim Bilimleri ve Eğitim çalışmaları ana konu başlıkları altında birçok alt sunum yapıldı.

Kocaeli Üniversitesi Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygı ve Minnetle Andı

Bugün 10 Kasım. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihal edişinin 80. yıldönümü. Tüm ülkemizde olduğu gibi Kocaeli Üniversitesi’nde de saatler 9.05’i gösterdiğinde hayat iki dakikalığına durdu. O’nu bir kez daha saygı, minnet ve özlemle anıyoruz. Cumhuriyetimize sahip çıkarak, bize gösterdiği yolda yürümeye devam ediyoruz.

Psikolojik Yönüyle Kaygı

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkez’inde “Sınav Kaygısı ve Baş Etme Yolları “ adlı bir etkinlik düzenlendi. Etkinlikte konuşmacı olarak Uzm. Psikolog Başak Kıcır yer aldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından Üniversitemize Ziyaret

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürü Mehmet Bozdemir, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

GSF Öğrencimize Bir yılda İki Ödül

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü 4. Sınıf öğrencilerimizden Fatma Soya, yaptığı afiş tasarımlarıyla adından söz ettiriyor. Öğrencimiz Fatma Soya, bu yıl katıldığı iki afiş yarışmasından da ödülle döndü.

ASKON’dan, Rektörümüze Ziyaret

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON), Rektörümüze nezaket ziyaretinde bulundu.

Atatürk ve Japonya Konferansı Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi tarafından Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümü anısına bugün (08.11.2018) konferans düzenlendi.

STK'lardan, Rektörümüze Ziyaret

İlimizin önemli Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcileri, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors