Haberler

“Uykuda Solunum Bozuklukları” Konferansı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda bugün 16 Mart Dünya Uyku Günü kapsamında “Uykuda Solunum Bozuklukları” adlı konferans düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak KOÜ Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Haşim Boyacı katıldı.

KOÜ’de Öğretmen Okulları’nın Kuruluşunun 170. Yılı Kutlandı

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonu’nda bugün (16.03.2018) "Dârülmuallimîn'den Eğitim Fakültesi'ne Öğretmen Okullarının Kuruluşunun 170. Yıldönümü" adlı bir etkinlik düzenlendi.

"İnsan Hayatına Dokunmuş Her Hekim Yılın Hekimidir"

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonunda bugün( 15.03.2018) Kocaeli Üniversitesi ve TTB Kocaeli Tabipler Odası işbirliğinde "14 Mart Tıp Bayramı" etkinlikleri kapsamında "İyi Hekim Uygulamaları" adlı konferans düzenlendi.

Rektörümüz, Mühendislik Fakültesi Akademik Kuruluna Katıldı

Mühendislik Fakültesi Akademik Kurulu bugün(15.03.218) Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün katılımıyla gerçekleştirildi.

Bahar Alerjisi Deyip Geçmeyin!

Bahar aylarının gelmesi ile birlikte, alerjiler özellikle genetik eğilimi olan kişilerin yaşam kalitesini düşürerek günlük yaşamı olumsuz etkileyebiliyor. Ancak alerji karşıtı önlemler ile bu yakınmaları geciktirmek hatta engellemek mümkün olabiliyor.

Değirmendere Ali Özbay Myo'da Torna Çalıştayı Yapıldı

Sanatsal, kültürel, bilimsel ve teknolojik alanda başarılı çalışmalara imza atan Değirmendere Ali Özbay MYO'da, Kocaeli Üniversitesi ve Kocaeli İl Kültür Turizm Müdürlüğü işbirliğinde "Seramik Teknoloji Eğitimi ve Torna Çalıştayı" gerçekleşti.

Prof. Dr. Zafer Utkan’dan Tıp Bayramı Mesajı

Tıp alanında çalışanlar için hem bir kutlama hem de sağlık alanındaki sorunlara dikkat çekme etkinliği olan 14 Mart Tıp Bayramı, Kocaeli Üniversitesi’nde de her sene çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

KOÜ'de, 14 Mart Tıp Bayramı Etkinlikleri Başladı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda bugün (13.03.2018), Kocaeli Üniversitesi ve TTB Kocaeli Tabipler Odası tarafından düzenlenen "14 Mart Tıp Bayramı" etkinlikleri kapsamında "Tıp Fakültesi Türk Sanat Müziği Korosu" konser verdi.

İnsanların ve Makinaların Dünyası "Yapay Zeka"

İnsan gibi karar verebilen, tecrübelerinden sonuçlar çıkartıp bu sonuçları karar verme mekanizmalarında kullanan yani makinaların insan gibi düşünüp karar verme eylemine "Yapay Zeka" adı veriliyor.

Spor Bilimleri Fakültesi'nde Kadınlar Günü Etkinliği

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne özel olarak etkinlik düzenlendi.

“Telefonum, Depresyonum ve Ben” Konferansı

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Amfi-2'de bugün (12.03.2018) "Telefonum, Depresyonum ve Ben" adlı konferans düzenlendi.

KOÜ, Havacılık Sektöründe Söz Sahibi

Kocaeli Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, gelişen ve değişen havacılık sektöründe görev almaları için, üst düzey bilgiye sahip donanımlı kişileri yetiştiriyor. Çeşitli şirketlerle yapılan protokollerle öğrenciler 4. sınıfın son dönemini şirketlerde geçirerek gerçek bir bakım ortamını tanıma ve tecrübe kazanma fırsatı buluyor.

Cerrahide Zor Yara Kursu

Kocaeli Üniversitesi ev sahipliğinde, Türk Cerrahi Derneği'nin düzenlediği, "Cerrahide Zor Yara Kursu" 10.03.2018 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

KOÜ'de "Girişimci Kadınlar" Konuşuldu

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde bugün (08.03.2018) Kocaeli Üniversitesi Kadın Sorunlarını Araştırma ve Uygulama Merkezi (KASAUM) tarafından "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" etkinliği düzenlendi.

Böbrek ve Kadın Sağlığı Konferansı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda bugün (08.03.2018) Nefroloji Anabilim Dalı tarafından "Böbrek ve Kadın Sağlığı" adlı konferans düzenlendi.

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Semineri

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi ile Kocaeli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nün işbirliğinde 6 Mart'ta "Toplumsal Cinsiyet Eşitliği" konulu seminer düzenlendi.

Kuraklıkla İlgili Korkulacak Bir Durum Yok

Bu yılın kış ayları, Türkiye için mevsim normallerinin üstünde ve oldukça kurak geçerken uzmanlar halkın telaşa kapılmaması uyarısında bulundu. Doç. Dr. Halim Aytekin Ergül, "2017'nin genelinde ve 2018'in geride bıraktığımız aylarında, en büyük kuraklığımızı yaşadık ancak telaş edilecek bir durum söz konusu değildir." dedi.

İzmit'in Değerleri Pul Serisi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Seka Kâğıt Müzesi'nde çeşitli atölye etkinlikleri gerçekleştirerek çok sayıda sanatsal projeye imza atan Güzel Sanatlar Fakültesi, yeni dönemde de Seka Kağıt Müzesi ile işbirliğini sürdürüyor.

Rektörümüz, Lise Öğrencileriyle Bir Araya Geldi

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Gölcük Kazıklı Kervansaray'da lise öğrencileriyle bir araya gelerek söyleşi gerçekleştirdi.

Sağlıklı Yaşam Düşmanı: İnsülin Direnci

İnsülin direnci, insülinin vücutta depolanmasına neden olduğu için kilo alımına, karaciğer yağlanmasına, kalp ve damar hastalıklarına neden olabilir.

KOÜ'lü Öğrenciler Lise Duvarını Süsledi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri, İzmit Muallim Naci Anadolu Lisesi duvarını resimle süsledi.

Değirmendere Ali Özbay MYO Tarihi Kişileri Çinilere Aktarıyor

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO ve Kocaeli Valiliği İl Kültür Turizm Müdürlüğü işbirliğinde Kocaeli tarihinde önemli yeri olan; Kara Fatma, Karamürsel Bey, Yahya Kaptan, Sırrı Paşa, Hanibal, Orhan Gazi gibi pek çok zirve isim çinilere aktarılıyor.

KOÜ'de Hipofiz Araştırma Merkezi Konferansları

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda bugün (02.03.2018) " Hipofiz Adenomlarında 2376 Hasta Tecrübesi" adlı konferans düzenlendi.

Tacikistan'ın İstanbul Konsolosundan Üniversitemize Ziyaret

Tacikistan Cumhuriyeti İstanbul Birinci Katip Konsolosu Nodira Zuhurova, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ahmet Küçük'ü makamında ziyaret etti.

KOÜ'de 11. KALE Etkinliği Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde, Endüstri Mühendisliği tarafından 1-2 Mart tarihleri arasında "11. KALE" etkinliği düzenlendi. İş sektöründe önemli bir yere sahip olan firmaların ve temsilcilerinin yer aldığı etkinliğe öğrencilerin ilgisi yoğun oldu.

Değirmendere Ali Özbay MYO UNICERA 2018 Seramik Fuarını Ziyaret Etti

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Seramik, Cam ve Çinicilik programı öğrencileri CNR Expo'da düzenlenen UNICERA Uluslararası İstanbul Seramik, Banyo ve Mutfak Fuarı'nı ziyaret etti.

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Öğrencilerinden Tasarım Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü 1. Sınıf öğrencilerinin çalışmalarının yer aldığı sergi 26 Şubat - 5 Mart tarihleri arasında KOÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Giriş Holünde sergileniyor.

Orhan Gencebay Üniversitemizi Ziyaret Etti

Besteci ve ses sanatçısı Orhan Gencebay, 1 Mart Perşembe günü üniversitemize ziyarette bulundu. İletişim Fakültesi'nde öğrencilerle buluşan Orhan Gencebay'ı Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü makamında ağırladı.

KOÜ’de Hocalı Katliamı Anma Programı

Kocaeli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi, İstanbul Azerbaycan Başkonsolosluğu ile KOÜ Matematik ve Türk Dünyası Kulüplerinin ortaklığıyla bugün (01.03.2018) Hocalı Katliamı 26. Yıldönümü Anma Programı düzenlendi.

Türk Resim Sanatında Dönüşümler

Üniversite-kent kaynaşmasının en önemli ayaklarından birini oluşturan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi'nde alanında uzman öğretim üyeleri öğrencilerle buluşmaya devam ediyor. Gerek halkın gerekse öğrencilerin duyarlılıklarının arttırılması hedefiyle Kültür Evi'nde; tarih, edebiyat, arkeoloji, ilahiyat ve sanat gibi konularda konferans ve seminerler veriliyor.

YÖK'te Uluslararasılaşma Stratejisi Değerlendirildi

Yükseköğretimin 2018-2022 yıllarına ilişkin "Uluslararasılaşma Stratejisi"nin değerlendirilmesi amacıyla dün (28.02.2018) Yükseköğretim Kurulu'nda (YÖK) bir toplantı düzenlendi.

KOÜ'de Kariyer Günleri

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde, İşletme Kulübü tarafından 27-28 Şubat tarihleri arasında "Kariyer Günleri" adlı etkinlik düzenlendi. Kariyer Günleri'nde iş dünyasından önemli temsilciler yer alarak, tecrübelerini öğrencilerle paylaştılar.

KOÜ'de Kadın Sağlığı ve Eğitimi Projesi Gerçekleştirildi

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 212 No'lu Konferans Salonu'nda bugün (27.02.2018), "Kocaeli Kadın Sağlığı Eğitim Projesi" gerçekleştirildi.

Kadim Gelenek: Müzikle Manevi Tedavi

Osmanlı Dönemi'nde müziğin, ruhsal ve fiziksel iyileştirici etkilerinin olduğu biliniyor ve bu ezgiler günün bazı dilimlerinde hastalara dinletiliyordu. Tarihi oldukça eskiye dayanan "Müzikle Tedavi" yöntemi, birçok hastalığın tedavisinde kullanılıp olumlu sonuçlar alınmıştır. Öyle ki yapılan araştırmalar müzik sayesinde otizm hastalarının iletişim becerilerinin geliştiğini de gözler önüne sermiştir.

KOÜ THM Korosu İlk Konserini Kandıra'da Verdi

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Türk Halk Müziği Korosu bu yılki ilk konserini Kandıra'da Prof. Dr. Turan Güneş Kültür ve Kongre Merkezi'nde verdi.

Denizcilik Fakültesi'nde Çifte Açılış

Kocaeli Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nde yenilenen Simülatör Eğitim Merkezi ve yeni yapılan sosyal tesisin açılışı bugün (22.02.2018) yapıldı.

Rektörümüze Ziyaret

T.C. Merkez Bankası Meclis Üyesi Prof. Dr. Nurullah Genç ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Abdullah Çağlar, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda KOÜ İmzası

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası ev sahibi adaylığı çalışmaları kapsamında düzenlenen logo yarışmasında Kocaeli Üniversitesi Grafik Bölümü mezunu öğrencilerimizden Erhan Yalur birinci oldu.

Sessiz Canlar İçin Hukuk

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde bugün (21.02.2018) "Sessiz Canlar İçin Hukuk" adlı konferans düzenlendi.

KOÜ, İmagine Akademi ile Öğrencilere Ücretsiz Eğitim Sunuyor

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde dün (20.02.2018) "Microsoft Eğitimleri Çözümleri Bilgilendirme Semineri" düzenlendi. Seminerde konuşmacı olarak Microsoft Danışmanı İsmet Benli yer aldı.

Başarılı Akademisyen Ödülünü Kocaeli Valisine Takdim Etti

Bu yıl Fransa, Amerika ve Japonya'daki kar heykel yarışmalarına katılan Ceyhun Konak, Japonya'da aldığı Nayoro Belediyesi Özel Ödülü'nü Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy'a takdim etti.

Kocaeli Üniversitesi Stratejik Planı Tamamlandı

Kocaeli Üniversitesi 2019-2023 Stratejik Planı'nın belirlendiği 'Kocaeli Üniversitesi Stratejik Plan Toplantısı' Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün başkanlığında bugün (20.02.2018) gerçekleştirildi.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors