Haberler

Türkiye İçin Örnek Birliktelikte Yeni Protokol İmzalandı

Gölcük Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Kent Konseyi birlikteliğinde Gölcük Vizyon 2023 Projesi Protokolü imza töreni Prof.Dr.Sadettin Hülagü, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer ve Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr.Metin Şentürk’ün katılımı ile gerçekleştirildi ve Türkiye için örnek birliktelikte hayata geçecek projeler açıklandı.

Rektörümüze Ziyaretler

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye, yapılan nezaket ziyaretleri sürüyor;

Okullarımızın Mezuniyet Törenleri

2019 yılında okullarımızda yapılan mezuniyet törenleri...

Ahşap Heykel Sempozyumunun Sanatçıları Belirlendi

Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi işbirliğiyle düzenlenecek olan 26. Uluslararası Değirmendere Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel sempozyumu’nun sanatçılarını belirlemek üzere Jüri toplantısı yapıldı.

Rektörümüz, Arslanbey Yerleşkesi’nde İncelemelerde Bulundu

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Arslanbey Yerleşkesi’nde inşaatında sona gelinen Sosyal Tesisler Binası ile yemekhane bölgesi başta olmak üzere çeşitli alanlarda incelemelerde bulundu.

Hereke MYO'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Paneli Düzenlendi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında, Hereke Meslek Yüksek Okulu Konferans Salonunda dün (01.07.2019) panel düzenlendi. Akademik ve idari personeli ile öğrencilerin ilgi gösterdiği panel Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Rektörümüz, Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nı Ziyaret Etti

Rektörümüzü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nı ziyaret etti.

GSF Resim Bölümü Öğrencilerine Ödül

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri, yaptıkları resimlerle 9. Ponart Geleneksel Resim Yarışmasında sergileme ödülü kazandı.

GSF Müzik Bölümü Korosu’na 2 ödül

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Korosu 16 Haziran 2019 tarihinde 24. Türkiye Korolar Şenliği’ne katıldı.

Gölmek Kursları Resim Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Gölcük Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile gerçekleştirilen kurs kapsamında açılan sergi sanatseverlerden büyük ilgi gördü.

KOÜ’de Yıl Sonu Şenlikleri Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi 2019 Yıl Sonu Şenlikleri 19-21 Haziran tarihleri arasında Umuttepe Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerle yapıldı.

Japonya Ashinaga Vakfından Üniversitemize Ziyaret

Japonya Ashinaga Vakfından Hiroshi Lizuka çeşitli temaslarda bulunmak üzere üniversitemizi ziyaret etti.

Değirmendere Ali Özbay MYO'dan Mezuniyet Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Mezuniyet Sergisi açılışı 12 Haziran'da Seka Kağıt Müzesi'nde yoğun katılımla gerçekleşti.

KOÜ Kültür Evi "II. İslam Sanatları Sergisi"

Kocaeli ile üniversitemizi bütünleştirme çalışmalarının bir ayağı konumunda olan Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü Kültür Evi, bugüne kadar düzenlediği kurslarla adından sıkça söz ettiriyor.

26. KÖGEM Kursu Başladı

Kocaeli Üniversitesi Kök Hücre ve Gen Tedavileri Araştırma ve Uygulama Merkezi (KÖGEM) tarafından 26'ncısı düzenlenen "Kök Hücre ve Doku Mühendisliği Kursu: Temel Kök Hücre Teknikleri ve Moleküler Biyoloji Uygulamaları" bugün (10.06.2019), Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde başladı. Bir hafta sürecek kursa, 18 kursiyer katılım gösteriyor.

Spor Bilimlerinde "Temel Afet Bilinci" Eğitimi Verildi

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde Gelişim Öğrenme Dersi kapsamında, Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürlüğünce "Temel Afet Bilinci" eğitimi verildi.

Temel Sanat Eğitimi Yıl Sonu Sergisi

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde dün (30.05.2019) Temel Sanat Eğitimi Yıl Sonu Sergisi düzenlendi. Etkinliğe konuşmacı olarak İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nigar Pösteki, Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Dr. Öğr. Üyesi İsmail Keskin katıldı.

KOÜ Değirmendere Ali Özbay MYO Bir İlke İmza Attı

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO ve Değirmendere Müfit Saner İlkokulu işbirliğinde gerçekleştirilen "Seramik ve Cam Atıklar ile Müfit Saner İlkokulu'nun Güzelleştirilmesi" projesinin proje sunumu ve proje etkinlikleri Müfit Saner İlkokulu'nda yoğun bir katılımla gerçekleşti.

KOÜ’den Çocuklara Yönelik Önemli Proje

Kocaeli Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından yürütülen programlamanın ilkokul düzeyi çocukların 21.yy becerilerine ve sayısal düşünme becerilerine etkilerinin araştırıldığı projenin 1. fazı tamamlandı.

"Töre" Oyununun İlk Gösterimi Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin sahnelediği ‘Töre’ adlı oyunun ilk gösterimi, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Güzel Sanatlar Fakültesi Prof. Dr. Nigar Pösteki, dekan yardımcıları, akademisyenler ve öğrencilerin katılımıyla bugün (30.05.2019) gerçekleştirildi.

Üniversitemizde Bayramlaşma

Üniversitemizde Umuttepe Yerleşkesi Sosyal Tesisler Kardelen Salonu'nda bugün (30.05.2019) "Bayramlaşma Töreni" yapıldı.

Soframızı Açıyoruz Aşımızı Paylaşıyoruz Projesi Hayata Geçirildi

Kocaeli Üniversitesi Engelliler Araştırma ve Uygulama Birimi yürütücülüğnde; Spor Bilimleri Fakültesi, Turizm İşletmecilik ve Otelcilik Yüksekokulu ile Gastronomi Kulübü öğrencileri ortaklığında ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü'nün desteği ile “Soframızı açıyoruz Aşımızı Paylaşıyoruz” isimli proje gerçekleştirildi.

Körfez Belediye Başkanı, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

KOÜ’lü Miniklerden Bale Resitali

Kocaeli Üniversitesi Ihlamur Anaokulu tarafından, Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde bugün (27.05.2019) yılsonu gösterisi düzenlendi.

Kandıra’da Geleneksel Fener Şenliği ve Gençlik Şöleni

Kocaeli Üniversitesi Kandıra Meslek Yüksekokulu, Kandıra Belediyesi ve Türk Hava Kurumu iş birliği ile düzenlenen 10. Geleneksel Fener Şenliği Kandıra Namazgah Mesire Alanında 21 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleşti.

Hereke MYO’dan Hexagon Studio Firmasına Teknik Gezi

Kocaeli Üniversitesi Hereke Meslek Yüksekokulu Mekatronik Programı öğretim elemanları ve öğrencileri 23 Mayıs’ta TAYSAD Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Hexagon Studio firmasına teknik gezi düzenledi. Geziye Elektronik ve Otomasyon Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Ümmühan Altıntop, Elektronik Program Koordinatörü Öğr. Gör. Şener Deniz, Mekatronik Program Koordinatörü Öğr. Gör. Uğur Yücel ve öğrenciler katıldı.

Küresel İklim Değişikliği ve Vektör Kaynaklı Zoonozlara Tek Sağlık Yaklaşımı

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda, Küresel İklim Değişikliği ve Vektör Kaynaklı Zoonozlara Tek Sağlık Yaklaşımı adlı bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğe konuşmacı olarak Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Rüştü Taştan katıldı.

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde "Şiir ve Delilik" Etkinliği Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonu’nda dün (23.05.2019) "Şiir ve Delilik" etkinliği düzenlendi. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Yıldız’ın konuşmacı olarak yer aldığı etkinliğe, çok sayıda öğrenci katıldı. Prof. Dr. Mustafa Yıldız, Şiir ve Delilik konulu sunumunu gerçekleştirdi.

‘KOÜ’de Sinema Söyleşileri-2’

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Kocaeli Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü tarafından Sinema Söyleşileri-2 adlı bir etkinlik düzenlendi.

KOÜ’den Farkındalık Projesi: “Satranç Arkadaşım”

Spor Bilimleri Fakültesi bünyesinde Doç. Dr. Elif Karagün tarafından yürütülen "Toplumsal Sorumluluk Projesi" dersi kapsamında Üniversitemiz Engelliler Araştırma ve Uygulama Birimi Koordinatörlüğü ile birlikte "Satranç Arkadaşım" konulu bir proje çalışması hazırlanmıştır.

KOÜ'lü Öğrenciye En İyi Bildiri Ödülü

Ege Üniversitesi 22. Uluslararası İktisat Öğrencileri Kongresi’nde Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü 4. sınıf öğrencisi Gamze Rona Sever, ödül aldı.

Tenis Turnuvası Şampiyonları Kupalarına Kavuştu

Kocaeli Üniversitesi tarafından düzenlenen Rektörlük Kupası Tenis Turnuvası'nda dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları verildi.

Güzel Sanatlar Fakültesinde Temel Sanat Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesinde Dekan Prof. Dr. Nigar Pösteki ve Temel Eğitim Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Zehra Canan Bayer önderliğinde Temel Sanat Eğitimi Sergisi 20 Mayıs’da, açıldı.

KOÜ’de Âşıklar Geçidi

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda dün (21.05.2019), Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Halk Edebiyatı Anabilim Dalı tarafından “Âşıklar Geçidi” isimli bir etkinlik düzenlendi. Birçok öğrencinin katıldığı etkinliğe Âşık Erol Ergani ve Âşık Şahin Turgutoğlu katıldı.

Sosyal Medya ve Dijital Habercilik

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde "Sosyal Medya ve Dijital Habercilik" adlı bir etkinlik düzenlendi. Gazeteci ve Yazar Selman Bağcı’nın konuşmacı olarak yer aldığı etkinliğe, öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Kocaeli İli Kültürel Miras Çalışmaları Paneli

Üniversitemiz akademik personeli Hilton Convention Center da düzenlenen “2019 Heritage İstanbul Restorasyon Arkeoloji Müzecilik Teknolojileri Fuar ve Konferansı”na katılarak Kocaeli İli Kültürel Miras Çalışmaları Paneli’nde sunum gerçekleştirdi.

Hereke MYO VLE Elektronik'e Teknik Gezi Düzenledi

Kocaeli Üniversitesi Hereke Meslek Yüksekokulu Elektronik ve Otomasyon Bölümü öğretim elemanları ve öğrencileri, 16.05.2019 tarihinde, Gebze TOSB-TAYSAD Organize Sanayi Bölgesinde bulunan VLE Elektronik'e teknik gezi düzenledi.

KOÜ’lü Akademisyen, Alerjik Astımı Olanlara Uyarılarda Bulundu

Alerjik astım tüm dünyada 300 milyon insanı etkileyen, ülkemizde ise yaklaşık olarak her 12-13 yetişkin ve 7-8 çocuktan birinde görülen bir rahatsızlık olarak bilinmektedir. Bahar aylarında da polenlerin çoğalmasıyla birlikte alerjik astımı olan kişileri zor bir süreç bekliyor. Alerjik astım, nefes darlığı, kuru öksürük, hırıltılı solunum belirtileriyle ortaya çıkmaktadır.

TGD Doğu Marmara-Batı Karadeniz Toplantısı Yapıldı

Türkiye Gastroenteroloji Derneği (TGD) Doğu Marmara-Batı Karadeniz Toplantısı dün (16.05.2019) Kartepe Park Otel'de gerçekleştirildi.

Hereke MYO'da Deprem Semineri Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Hereke MYO Dış Ticaret Bölümü tarafından 9 Mayıs 2019 tarihinde “Depremde riski azaltma ve depremlerle baş edebilmede hazırlıklı ve dirençli bir toplum yaratılması” konulu bilgilendirme semineri düzenlendi.

Eğitim Fakültesi Öğrenci Kongresi Yapıldı

III. Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrenci Kongresi “Eğitimde Yenilikçi Yaklaşımlar” başlığı altında 16-17 Mayıs 2019 tarihlerinde Prof.Dr.Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezinde yapıldı.

KOÜ’de Bilgi Yarışma Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Seminer Salonu’nda 14 Mayıs 2019 tarihinde "Spor Kültürü Bilgi Yarışması" düzenlendi.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors