Haberler

Şehit Polis Serdar Gökbayrak Üst Geçidi Açılış Töreni Üniversitemiz B Girişi Önünde Yapılarak Hizmete Girdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Şehit Polis Serdar Gökbayrak Üst Geçidi bugün (21.10.2016) düzenlenen törenle hizmete girdi. Törene Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İl Emniyet Müdürü Levent Yarımel, İl Müftüsü Yusuf Doğan, Şehit Polis Serdar Gökbayrak’ın Ailesi ve yakınları, Rektör yardımcıları, dekanlar, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

15 Temmuz darbe girişimi sırasında görev yaptığı İstanbul’da şehit edilen Derinceli Polis Serdar Gökbayrak’ın adı verilen üst geçidin açılış töreninde konuşan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu 15 Temmuz şehitlerini anarak sözlerine başladı. Aziz Şehidimiz Polis Serdar Gökbayrak’ın ismininin verildiği insana hizmeti amaçlayan üst geçit köprüsünün üstündeyiz, bu elbette acımızı dindirmeyecektir ama şehidimizin isminin daima yaşatmak adına güzel bir çalışmadır, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Üniversitemiz şehidimizin ismi ile Gökbayrak ismiyle adeta yıldızlaştı. Serdar Gökbayrak şehidimizin kardeşleri aramızda. O yaşıyor aramızda bu güzel eserde yaşayacak, bu güzel eserde onun ismiyle daha güzel bir hale geldik. Üniversitemiz her şeyin en güzeline layık üniversitemiz bizim baş tacımız. Yürüyen merdivenli çok mükemmel çok kaliteli bir işçiliğiyle güzel bir geçidi buraya kazandırdık.

Çocuklarımızın öğrencilerimizin buradan daha güvenli bir şekilde okullarına gitme imkanları oldu Hayırlı olsun emeği geçen arkadaşlarına da teşekkür ediyorum” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü ise “ Üniversitemize hayırlı olsun. 15 Temmuz hain kalkışmasında ülkemiz için canını feda eden bu şehitlerimizin anısına Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bu hatıralarını yaşatmak bize bıraktıkları emanetlere sahip çıkmak noktasında güzel bir gün yaşıyoruz. Herkese katılımından dolayı teşekkür ediyorum. Cumanın bereketi herkesin üzerine olsun” şeklinde konuştu.

AK Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, “Tarihimizi diğer nesillere en doğru şekilde aktarmaya çalışıyoruz. Eserlere şehitlerimizin isimlerini vererek tarihi en doğru şekilde aktarmaya çalışıyoruz. Bu anlamda bu eser çok önemli. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi

Kocaeli Üniversitesi Umutepe Yerleşkesi’nde öğrencilerin karşıdan karşıya güvenli geçişlerini sağlamak amacıyla Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından Umuttepe Yerleşkesi B Kapısı bölgesine yapılan yaya üst geçidi çelik malzemeden imal edildi. Yaklaşık 50 metre uzunluğuna sahip yaya geçidinin kampüs kısmındaki kısmı kot farkından dolayı düzayak şeklinde yapıldı. Köprüde 1 adet iniş-çıkış yürüyen merdiven, bir adet de asansör yer alıyor. Proje kapsamında 116 ton çelik malzeme kullanıldı. Projede 100 metreküp kazı, 150 metreküp beton çalışması gerçekleştirildi. Çalışmada 300 metreküp taşduvar, 500 metrekare de kaldırım imalatı yapıldı.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors