Haberler

Fakülteleri Birinci Sırada Kazanan Öğrencilere YÖK Başkanından Mektup

Öğrencilerin başarıları nedeniyle onları teşvik etmek ve genç nesilleri desteklemek amacıyla YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ın imzasıyla gönderilen mektuplar, üniversitemiz fakültelerine birincilikle yerleşen öğrencilere iletildi.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç'ın Mektubu:

2017-2018 üniversite giriş sınavlarında aldıkları puanlarla üniversitemiz fakültelerini tercih ederek ilk sırada kazanan öğrencilerimize, Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ın mesajının yer aldığı belge, üniversitemiz senato toplantısında öğrenci ailelerin de katılımıyla takdim edildi. Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, öğrencileri başarılarından dolayı tebrik ederek, üniversite hayatlarında da başarılarının artarak devam etmesi temennisinde bulundu.

2017-2018 Üniversite giriş sınavlarında aldığınız puanla, fakültenizi birinci olarak kazandınız ve kayıt yaptırdınız. Bu sonuç sizin, ailenizin ve bizim ortak sevincimizdir. Bu mektubu, bu ortak sevincin bir ifadesi olarak yazıyorum.

Ülkemizin geleceği ve yüksek hedeflerimiz için sizleri fevkalade önemsiyoruz. Sizleri yetiştirirken nitelikli bir meslek sahibi olmanızı, mesleğinizin yanı sıra, evrensel değerler ve de kendi kültürümüzün değerleri ile donanarak yetişmenizi arzuluyoruz.

Bu süreçte 21. yüzyıl size yaşam boyu öğrenmeyi zorunlu kılıyor. Üniversite eğitimi, size mesleki bilginin yanında, araştırmayı, ifade özgürlüğünü ve farklı fikirlere saygı ile yaklaşmayı da öğretecektir. Bilim felsefesi, insana saygı, yurt sevgisi ve iman duygusu en önemli hayat göstergeniz olmalıdır.

Sevgili öğrencimiz,

Güçlü ve güvenli bir ülke konumunu hedefleyen Türkiye'nin geleceği, sizlerin elinde olacaktır. Sizler yeni beyin gücü ile Türkiye'nin kalkınma odağısınız. Ülkemiz ve milletimiz için vatanperver duygularla çok çalışmalısınız. 2023 hedeflerimize sizlerle ulaşacağız.

İnancınızın, çalışma ve yücelme azminizin sonsuz olmasını dilerim. Sizi ve ailenizi başarınız dolayısı ile gönülden tebrik eder, sevgi ile selamlarım.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors