Haberler

KOÜ Tıp Fakültesi'ne Bir Akreditasyon Belgesi Daha

Marmara Bölgesi'nin tıp alanındaki amiral gemisi konumundaki Kocaeli Üniversitesi, nitelikli Tıp Eğitimi konusunda da uluslararası kalitede eğitim vermeye devam ediyor.

Sağlık alanında yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren KOÜ Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı, modern tekniklerle verdiği eğitimler sonucunda Türk KBB ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği tarafından akredite edildi.

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen tören ile Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı Akreditasyon Belge'sini aldı. Törene, KOÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, KOÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. M. Görkem Aksu, Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği Akreditasyon Kurulu Başkanı Prof. Dr. İrfan Kaygusuz, Türk KBB ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği Yeterlilik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Keleş, Türk KBB ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Özgür Yiğit ve KOÜ Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Murat Öztürk'ün yanı sıra çok sayıda akademisyen, personel ve öğrenci katıldı.

KOÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Utkan, denetlenebilmenin önemine değinerek "Cerrahi branş olarak KBB Akreditesi Kocaeli Üniversitesi için önemli bir adımdır. Gelişime açık yönlerimizle çalışmaya devam ederek birikimlerimizi belgelendiriyoruz. KBB Kliniğimizi, gerçekleştirdikleri çalışmaların sonucunda akreditasyon belgesine sahip oldukları için tebrik ediyorum." dedi.

Emek Verilmiş Yılların Bir Ödülü: "Akreditasyon"
Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Murat Öztürk, akreditasyon döneminde yapılan çalışmaları ve bölgesel faaliyetlerini şu sözlerle anlattı:

"Kulak Burun Boğaz Kliniğimiz Marmara Depremi sonrasında Umuttepe Yerleşkesine taşındı. Yutma terapisi, otoloji, rinoloji ve radyoterapi gibi tedavi yöntemlerimizi burada gerçekleştirmeye başladık. İlerleyen yıllarda ise Baş Boyun Cerrahisindeki gerekli vakalara radyoterapi uyguladık. Uygulanan tedavileri belgelendirerek akreditasyon sürecine girişi gerçekleştirmiş olduk."

Baş Boyun Cerrahisi Derneği Akreditasyon Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kaygusuz, KBB ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği Yeterlilik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Keleş ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Özgür Yiğit, akreditasyon aşamasından sonra farklı araştırma ve klinik çalışmalarına önem verileceğini belirttiler.

Tören, Prof. Dr. Özgür Yiğit, Prof. Dr. Erol Keleş ve Prof. Dr. İrfan Kaygusuz'un, KOÜ Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Murat Öztürk'e Akreditasyon Belgesi, Prof. Dr. Zafer Utkan ve Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Görkem Aksu'nun kurul yöneticilerine Teşekkür Belgesi takdim etmesi ile sona erdi.

Haber: Şengül Hökelek- Zilan Kökerer (Radyo K.İ.) Fotoğraf: Vildan Selçuk (BHİ)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors