Haberler

Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı

Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonu projesi kapsamında, Kocaeli'de Suriyeli çocukların eğitiminden sorumlu sözleşmeli öğretmenler için düzenlenen Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı 5 Haziran’da başladı.

Kocaeli Üniversitesi ile Kocaeli Millî Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde, 131 sözleşmeli öğretmen için Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (KOÜ DİLMER) tarafından düzenlenen sertifika programının dersleri, Anıtpark Yerleşkesi'nde yapılıyor. Günde iki oturumda 65 ve 66 kişilik iki gruba hitaben yapılan derslere öğretmenler yoğun bir katılım gösteriyorlar.

23 Haziran'a kadar sürecek sertifika programı süresince 60 saat teorik ders dinleyecek olan öğretmenler uygulama derslerine de katılacaklar. 21 Haziranda yapılacak sınavda başarılı olan öğretmenlere, 23 Haziran Cuma günü düzenlenecek törenle sertifikaları verilecek.

KOÜ DİLMER Müdürü Prof. Dr. Gencay Zavotçu, “Öğretmenlerin yeterlilik belgesi mahiyetindeki sertifikaları alabilmeleri için böyle bir programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim. Ayrıca, imzaladıkları protokol metni ile programın düzenlenmesini sağlayan Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü ve Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik'e, Şube Müdürü Ferhat Çelik'e, program süresince Anıtpark Yerleşkesi Konferans Salonu'nu Merkezimize tahsis eden Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ahmet Küçük ile Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nezihi Köprübaşı'na teşekkür ederim” dedi.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors