Haberler

SANTEK 2018, Rektörümüzün Katılımıyla Açıldı

Kocaeli Üniversitesi’nin desteklediği ve çok sayıda firmanın yer aldığı SANTEK 2018 5.Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı bugün (31.10.2018) ziyaretçilere kapılarını açtı.

SANTEK Fuarı’nda sanayideki yeniliklerin yanı sıra çok sayıda ürün sergilenecek. Fuar, 31 Ekim-3 Kasım 2018 tarihleri arasında gezilebilecek. Bu yıl 200 firmanın katıldığı ve 30 bini aşkın kişinin ziyaret etmesi beklenen fuarda Kocaeli Üniversitesi de Teknoloji Transfer Ofisi ile yerini aldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleşen açılışa Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Dede, Kocaeli Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, kaymakamlar, belediye başkanları, il protokolü ve çok sayıda davetli katıldı.

“Kocaeli, Türkiye Sanayisi’nin Başkenti”


SANTEK Fuarı’nın açılış töreninde konuşan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli’nin Türkiye sanayisinin başkenti olduğunu belirterek, “Kocaeli, geçen yılın vergi gelirlerine baktığımızda Türkiye’de ikinci sırada vergi veren bir kent. Araştırma merkezleri ve teknoloji geliştirme bölgeleriyle Türkiye’nin ARGE’sine önemli katkılar sunan bir kent. Kocaeli’de toplamda 124 AR-GE ve Tasarım Merkezi bulunmaktadır. İlimiz, Türkiye’de İstanbul’dan sonra en fazla AR-GE ve Tasarım Merkezi’ne sahip olan bir kent olma özelliğine sahip. Uluslararası bir niteliğe dönüşen SANTEK Fuarını destekliyoruz. Bu fuar, üretici ile tüketiciyi bir araya getiren; son teknolojinin paylaşılması noktasında önemli bir fuardır. Gerçekleşmesinde katkısı olan emeği geçen kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Dede, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz’ün konuşmalarının ardından protokol üyeleri fuarın açılışını gerçekleştirdi. SANTEK 2018’de yer alan firmaların stantlarını inceleyen protokol üyeleri geliştirilen teknolojiler hakkında bilgi aldı.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors