Haberler

Sanayi Odasının Projesine Üniversitemizden Destek

Kocaeli Sanayi Odasının koordinatörlüğünce yürütülen AB destekli “Enerji Verimliliği Konusunda Firmaları Desteklemek İçin Yeni Bir Hizmet Modeli Geliştirmesi Projesi” kapsamında Wallonia Ticaret ve Sanayi Odasının Kocaeli Üniversitesi çevrimiçi paydaş ziyareti toplantısı gerçekleşti.

Toplantının açılış konuşmalarını Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Yıldırım ve Wallonia Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Philippe Barras yaptı.

Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fığlalı konuşmasında Kocaeli Üniversitesi hakkında istatistiki bilgiler vererek, Kocaeli Üniversitesi olarak üniversite-sanayi işbirliğine oldukça önem verdiklerini ve bu konuda her türlü işbirliğine hazır olduklarını ifade etti.

Toplantı kapsamında, Kocaeli Üniversitesi Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Oğuzhan Urhan ile Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. Genel Müdürü Doç. Dr. İsmet Tıkız Kocaeli Üniversitesi Teknopark ve Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi hakkında bilgiler verdi.

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Engin Özdemir ve Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan'ın da Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümünü tanıtarak Kocaeli Sanayi Odasının yürüttüğü projenin önemine değindikleri toplantı, gerçekleştirilen konuşmaların ardından sona erdi.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors