Haberler

14. Üniversite Yaşamına Uyum ve Tanıtım Programı

Kocaeli Üniversitesi Kocaeli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (KSHMYO) tarafından her yıl birinci sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen "Yönlendirme ve Tanıtım Toplantı"larının 14'üncüsü 26 Eylül'de KSHMYO amfi salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya okul yöneticileri, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Rüştü Taştan, etkinliği öğrencilerin yeni eğitim-öğretim yılına kolayca adapte olmaları amacıyla düzenlediklerini kaydederken 14 yıldır bu etkinliği sürdürdüklerini belirtti. Yrd. Doç. Dr. Taştan, "21. Yüzyılda Sağlık Eğitiminde Değişim Dinamikleri", "Sağlık Meslekleri Eğitiminin Önemi ve Gelecek Öngörüsü", "Kocaeli Üniversitesi Akademik Etik İlkeleri ve Öğrenci Etiği" konu başlıklarında bilgilendirmelerde bulundu.

KSHMYO Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı Öğr. Gör. Binnur Turan ise Kocaeli Üniversitesi'nin ve KOÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu'nun kısa tarihçesi, KOÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu'nda bulunan Diploma Programlarının tanıtımı ve öğrenim fırsatları hakkında öğrencileri bilgilendirdi.

Toplantı tanıtım sunumuna ilişkin soruların yanıtlanması ile sona erdi.


Haber: Simge Karataş (Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors