Haberler

Kuşaklararası Etkileşim İçin Sanat

Kocaeli Üniversitesi, Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi'nce desteklenen "Kuşaklararası Etkileşim İçin Sanat: Bebek Patlaması ve Z Kuşağı'nın Seramik Sanatı İle Buluşması" isimli proje, Gebze'de eğitim veren Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu'nda başladı.

Projenin açılışına Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ile dede ve nineler katıldı.

Yürütücülüğünü Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Soner Polat'ın yaptığı projede Doç. Dr. Safiye Başar, Arş. Gör. Dr. Yaser Arslan ve Arş. Gör. Gizem Günçavdı ise araştırmacı olarak görev aldı. Ayrıca Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Hayat Boyu Öğrenme ve Yetişkin Eğitimi yüksek lisans öğrencisi Yıldız Okçu ve Seramik Bölümü yüksek lisans öğrencisi Hanife Altınay ise projeye uygulamacı olarak destek sunmaktadır.

Kuşaklararası Etkileşim
10 hafta sürecek projede, proje uygulayıcılarının danışmanlığında 15 dede ve nine, 24 anasınıfı öğrencisi ile birlikte haftada bir gün seramik sanatına yönelik çalışmalar yapılacak. Böylece çocuklar ile dede ve nineler arasında kuşaklararası köprü kurularak bilgi alışverişi sağlanacaktır.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors