Haberler

Çalışan Kadın Olmak

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nda 'Çalışan Kadın Olmak' adlı bir konferans düzenlendi.

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri MYO Amfisi'nde düzenlenen konferanslar serisinin 56. sına Öğretim Görevlisi Serap Arsal Yıldırım konuşmacı olarak katıldı. Cinsiyet eşitsiz politikaların kadının çalışma yaşamına etkileri üzerine gerçekleşen konferansa Okul Müdürü Yrd.Doç.Dr.Rüştü Taştan, akademisyenler ve öğrenciler ilgi gösterdi. Kadının geçmişten günümüze sosyal konumundan bahseden Yıldırım, "sosyal haklar bakımından kadınların geride kalması örgütsüzlük, sendikalardaki erkek egemenliği, cinisiyet eşitsizliğinin sadece yasalarla düzenlenmeye çalışılması gibi sebeplere bağlı olarak gerçekleşiyor" diye konuştu.

Kadınlara yönelik yapılan eşitsizlikler sadec az gelişmiş ya da gelişmekte olan toplumlarda değil, gelişmiş toplumlarda da kendini gösterdiğini vurgulayan Öğr.Gör. Yıldırım bu tutumun ortadan kalkması için cinsiyetçi yaklaşımların sonlanması gerektiğini söyledi.

Konferans sonunda Okul Müdürü Yrd.Doç.Dr.Rüştü Taştan konuşmacıya teşekkür ederek, konferansların devam edeceğini belirtti.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors