Haberler

Nöroendokrin Tümör, Prostat Kanserinde Radyonüklid Görüntüleme ve Tedavi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen "Nöroendokrin Tümör, Prostat Kanserinde Radyonüklid Görüntüleme ve Tedavi" konulu konferans dün (27.10.2016) Ramada Plaza Otel'de gerçekleştirildi.

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafet Cantürk, akademisyenler ve araştırmacılar katıldığı konferansta İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Levent Kabasakal konuşmacı olarak yer aldı. İki oturum şeklinde yapılan konferansta Prof. Dr. Kabasakal, 'Nöroendokrin Tümörlerde Radyonüklid Görüntüleme ve Tedavi' ve 'Prostat Kanserinde Radyonüklid Görüntüleme ve Tedavi' başlıklı konularda bir sunum gerçekleştirdi.

Konferans açılış konuşmasını Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Nükleer Tıp Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hakan Demir yaptı. Prof. Dr. Demir, "Tüm Tıp branşlarında olduğu gibi nükleer tıpta da son günlerde çok ciddi gelişmeler oluyor. Bunlar günlük hayatımıza da yansıyor. Nükleer tıp bölümü olarak da biz bunları hem hastalarımıza hem de klinisyenlerimize yansıtmaya çalışıyoruz. Bunlardan bir tanesi de nöroendokrin tümör ve prostat kanseri ile ilgili olarak hem görüntüleme alanında hem de tedavi alanındaki son yıllardaki gelişmeler. Bu konu ile ilgili olarak bize Prof. Dr. Prof. Dr. Levent Kabasakal bir bilgilendirmede bulunacak" dedi.

Prof. Dr. Levent Kabasakal ise konuşmacı olarak kendisini davet ettikleri için Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Nükleer Tıp Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hakan Demir'e teşekkür ederek sözlerine başladı. Prof. Dr. Kabasakal, "Buraya gelip sizlerle bu konu üzerine konuşmaktan son derece memnunum. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Nükleer Tıp Ana Bilim Dalı'nın durumunu iyi biliyorum. Son dönemde yapılan çalışmalar gerçekten takdire şayan ve bu çalışmalar ile birlikte nükleer tıp merkezleri içerisinde Kocaeli Üniversitesi'nin çok önemli bir yere geldiğini söyleyebiliriz" dedi.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Levent Kabasakal, konferansın devamında, 'Nöroendokrin Tümörlerde Radyonüklid Görüntüleme ve Tedavi' ve 'Prostat Kanserinde Radyonüklid Görüntüleme ve Tedavi' başlıklı sunumlarını gerçekleştirdi. Prof. Dr. Kabasakal, sunumunda nöroendokrin tümörlerin ve prostat kanserlerinin teşhisi, görüntülenmesi, görüntüleme tekniklerindeki son gelişmeler ve tedavi süreci ile ilgili bilgiler verdi. Konferansın sonunda ise, Prof. Dr. Kabasakal katılımcıların sorularını yanıtladı.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors