Haberler

KOÜ Eğitim Fakültesi’nden İlimizdeki Okullara Destek

Üniversitemiz ile Milli Eğitim İl Müdürlüğü arasında imzalanan işbirliği protokolü uyarınca uygulama okulları olarak belirlenen İzmit Muammer Aksoy İlkokulu ile İzmit Mehmet Akif Ortaokulu’na, Eğitim Fakültesi Dekanlığı olarak ziyarette bulunuldu.

Tüm okulların normalleşme süreciyle birlikte yüzyüze eğitime geçtikleri dönemde okullara eğitimsel ve moral destek amacıyla İl Millî Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik ve Müdür Yardımcısı Mustafa Doğan’ın da katılım gösterdiği ziyaretlerde Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elif Çelebi Öncü ile Dekan Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Doğan Güllü ve Dr. Öğr. Üyesi Cüneyt Yazıcı yer aldı.

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin COVİD-19 pandemisi öncesinde başlattığı ve farklı alanlardaki öğretim üyelerinin katkı sunduğu çeşitli akademik uygulamalarla birlikte pandemi kaynaklı eğitimsel sorunların da neler olduğuna ilişkin okul idarecileri ve öğretmenler ile yapılan görüşmelerde öğrencilerin yüksek yararını gözeterek karşılaşılan sorunların daha etkin şekilde çözümlenmesinde Eğitim Fakültesi’nin desteği önemine bir kez daha değinildi.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çelebi Öncü ziyaretlerde; okulların öğrencilerle güzelleştiğini ve neşesini kazandığını vurgulayarak, geleceği oluşturacak olan bugünün çocukları için her türlü çalışmaya katkı sunmanın önemine vurgu yaptı. Okulların çocuklar için cazibe merkezi haline dönüştürülmesi gerektiğini ve okul-öğretmen-aile işbirliğiyle daha güçlü uygulamalar yapılabileceğini ifade ederek Eğitim Fakültelerinin de bu işbirliğine destek olmasının önemli olduğunun altını çizdi.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors