Haberler

"Sezer'in Günlüğü" Fotoğraf Gösterisi ve Sergisi Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Fotoğrafçılık Kulübünün 2016/2017 akademik yılı kapanış etkinliği kapsamında, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Konferans Salonunda "Sezer'in Günlüğü" adlı Fotoğraf Gösterisi Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'nun teşrifleyle bugün (13.06.2017) gerçekleşti.

Nagihan ve Ayhan Yaşar çiftinin ikinci çocuğu olan, açık omurga (spina bifida) hastası olarak dünyaya gelen Sezer Yaşar'ın yaşamını konu alan "Sezer'in Günlüğü" adlı Fotoğraf Gösterisine ve sergisine Rektörümüz Sadettin Hülagü ve eşi Ümmühan Hülagü, Rektör Yardımcısı Ercüment Çiftçi, Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Zafer Ütkan, akademisyenler ile öğrenciler ilgi gösterdi.

Kandıra'da TEOG sınavında dereceye giren Sezer Yaşar'ın yaşamını, Görsel Sanatlar öğretmeni olan Leyla Emektar ve Fotoğraf Sanatçısı Hakan Tokuç 3 yıl süreyle takip ederek fotoğrafladı.

Leyla Emektar ve Hakan Tokuç'un açılış ve tanıtım konuşmalarının ardından Sezar Yaşar'ın yaaşama bakış açısının anlatıldığı fotoğraf gösterisi yapıldı.

Gösterinin ardından konuşan Vali Güzeloğlu, engellerin inanıldığı ve dayanışmanın sağlandığı takdirde aşılabileceğini belirterek, "Yeter ki beynimizdeki engelleri kaldıralım, yürekteki sevgiyi çoğaltalım. Sezer'in istediğine erişeceğine dair şüphem yok. Örnek olması gereken hayat öyküsünü sanatla buluşturdukları için iki değerli sanatçımızı tebrik ediyorum." Dedi. Vali Güzeloğlu, "fedakarlığın adı olan annemizi, kendi dünyasını Sezer'in dünyasına dönüştüren Babamızı kutluyorum" diyerek bu çalışmadan herkesin kendine bir pay çıkarmasını diledi.

Konuşmaların ardından "Sezer'in Günlüğü" adlı Fotoğraf Sergisi gezildi.


Haber: Vildan Selçuk (BHİ)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors