Haberler

KOÜ’de Yazar Çalıştayı Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde dün (13.11.2018), Kütüphane Daire Başkanlığı tarafından “Yazar Çalıştayı” adlı bir etkinlik düzenlendi. Konuşmacı olarak Springer Nature Lisanslama Müdürü Selin Şencanlı ve Springer Nature Bölge Direktörü Şahin Giray’ın yer aldığı etkinliğe akademisyenlerin ve öğrencilerin ilgisi yoğun oldu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fığlalı’nın katılımlarıyla yapılan çalıştaya konuşmacı olarak katılan Springer Nature Lisanslama Müdürü Selin Şencanlı, “Bilimsel Araştırmaların Yayınlanması; Etkiler ve Dinamikler”, “Springer Nature'da Araştırmalarınızın Yayınlanması; Kitaplar, Dergiler, Bildiriler” konularında bilgiler verirken Springer Nature Bölge Direktörü Şahin Giray ise “Yazar Akademisi: Yayın Sürecinde İzlenmesi Gereken Yollar” hakkında konuştu.

Çalıştayda, makalenin etkili olabilmesi için nasıl yazılması, nelere dikkat edilmesi gerektiği aktarıldı. Manuscript’in nasıl hazırlanacağı, dergi seçiminin ve başvurunun nasıl yapılması gerektiği hakkında ipuçlarının verildiği çalıştayda akademisyenlerden gelen sorular cevaplandırıldı.

Haber: Elif Ünlü (Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors