Haberler

"Yeni Nesil Gazeteciler" Yetişiyor

Basında nitelikli eleman gücü yetiştirmek amacıyla Kocaeli Üniversitesi, İŞKUR ve Basın İlan Kurumu işbirliğinde 'Yeni Nesil Gazetecilik' eğitim programı kursiyerlerine kapılarını açtı. 2 hafta sürecek programda gazeteci adaylarına Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi akademisyenleri tarafından televizyon haberciliği, dijital habercilik, medya haberciliği, spor muhabirliği gibi alanlarda eğitim verilecek.

Yerel ve ulusal medyaya nitelikli personel kazandırmayı hedefleyen istihdam amaçlı Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim Programı, dün (12.11.2018) Kocaeli Üniversitesi Prof. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde eğitime başladı. Bu yıl ikincisi düzenlenen program kapsamında gazetecilik mesleğinde ilerlemek isteyen öğrencilere haberciliğin farklı alanlarında 2 hafta boyunca eğitimler verilecek.

İŞKUR'dan Günlük Maddi Destek Sağlanacak
Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde başlayan "Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim Programı" kapsamında 2 hafta boyunca hafta içi her gün eğitim verilecek. 20 dersin toplamda 80 saat verileceği programda basın alanında kariyer yapmış akademisyenler ile yerel ve ulusal medyadan tanınmış tecrübeli gazeteciler bilgi, deneyim ve tecrübelerini gazeteci adaylarına aktaracak. İletişim fakültesi 4. sınıf öğrencileri ve yeni mezun öğrencilerin yanı sıra yüksek lisans yapan öğrencilerden Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim Programına kayıt yaptıran, 30 kursiyere katılım gösterdikleri her gün için İŞKUR tarafından 25 TL ücret ödenecek.

9 aylık süreçte istihdam ve iş başı eğitim sağlayacak program, basın sektörüne nitelikli elaman kazandırılması, yazılı basın sektörünün yapısal ve dijital dönüşümünün gerçekleştirilmesi amacını taşıyor.

Haber: Zilan KÖKERER (Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors