Haberler

Değirmendere Ali Özbay Myo'da Torna Çalıştayı Yapıldı

Sanatsal, kültürel, bilimsel ve teknolojik alanda başarılı çalışmalara imza atan Değirmendere Ali Özbay MYO'da, Kocaeli Üniversitesi ve Kocaeli İl Kültür Turizm Müdürlüğü işbirliğinde "Seramik Teknoloji Eğitimi ve Torna Çalıştayı" gerçekleşti.

MYO Müdür Yardımcısı ve El Sanatları Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nermin Demirkol tarafından organize edilen çalıştayda Kültür ve Turizm Bakanlığı seramik sanatçıları Kütahya'dan Efsane Mehmet Yıldırım, Bilecik'ten İsmail Tekin ve Kınık Çömlekçi Atölyesi seramik sanatçısı Suriyeli Rad El Safi yer aldı.

Çalıştaya Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Kocaeli İl Kültür Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, Değirmendere Ali Özbay MYO Müdürü Doç. Dr. Poyraz Gürson, Gölcük Başiskele Termal Turizm Birliği Müdürü Ayşe Dışpınar, Gölcük Down Sendromlular Dernek Başkanı Belgin Abanoz ile Down Sendromlu çocuklar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Beyaz Kalpler Atölyesi öğretim elemanları, sanatseverler, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Çalıştayda sanatçılar torna ile şovlar gerçekleştirmenin yanında, öğrencilere Seramik Teknolojisi eğitimi de verdiler. Torna ile şekillendirilen ürünler üzerine uygulanabilecek farklı dekorlarda dikkat edilmesi gereken konular hakkında detaylı bilgiler aktarırken, sanatçılar öğrencilere tornada uygulama yaptırdı.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors