Haberler

3 Kıtaya Damga Vuran Heykeller Bu Sergide

Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi ortaklığında yürütülen 8. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu kapsamında, "3 Kıta/Continents Landart" Heykel sergisi açıldı.

Değirmendere Ali Özbay MYO Müdür Yardımcısı ve Heykel Bölümü Öğr. Gör. Dr. Ceyhun Konak tarafından düzenlenen sergi, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Kent Konseyi Genel Sekreteri Fatih Bayram, sempozyum onursal sanatçılarından Prof. Dr. Türker Özdoğan ve Mustafa Tunçalp, öğretim elemanları, öğrenciler ve sanatseverlerin katılımıyla açıldı.

Öğr. Gör. Dr. Ceyhun Konak, sergide 2015 ile 2018 yılları arasında 3 kıta'da 9 farklı ülkede gerçekleştirdiği heykellerin görsellerini sergiledi. Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş sanatçının kar, buz, kum, ahşap ve sıkıştırılmış saman gibi farklı malzemelerden ürettiği heykelleri oldukça ilgi çekici buldu ve detaylı bilgi aldı. Konak'ı kutlayan Mehmet Ellibeş başarılarının devamını diledi.

Heykel alanında Dünya çapında birçok etkinliğe katılan ve uluslararası 3 ödülü bulunan Öğr. Gör. Dr. Ceyhun Konak'ın sergisi, 10-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında Değirmendere Sanat Evi'nde ziyaret edilebilecek.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors