Haberler

Gölcük Takı Tasarım Yarışması Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi’nin işbirliğiyle Gölcük Vizyon 2023 projesi kapsamında yapılan Gölcük Takı Tasarım Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri, Gölcük Sanat Galerisi’nde yapılan törenle verildi.

Törene Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Müdürü Doç. Dr. Poyraz Gürson, Gölcük Belediye Başkan Yardımcıları Levent Değirmenci ile İbrahim Tektaş, Müdür Yardımcısı ve Proje Yürütücüsü Doç. Dr. Ceyhun Konak, Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk, yarışmanın jüri üyeleri, öğretim üyeleri, il protokolü ve dereceye giren yarışmacılar katılım gösterdi.

Törende ilk konuşmayı yapan Proje Yürütücüsü Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Ceyhun Konak, ilkini gerçekleştirdikleri yarışmayı kalıcı bir hale getirmek istediklerini ifade ederek, “Bu yılın Truva yılı olmasından ötürü bu yarışmaya konu olarak Truva’yı seçtik. Ülkemizin çoğu yerinden katılım oldu. Jürimiz tarafından yapılan değerlendirme sonucunda 10 proje ödüllendirildi. Yarışmanın düzenlenmesinde bizlere destek olan başta Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’e, Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk’e, sponsorlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Öğr. Gör. Abdil Saraçoğlu’nun, jüri üyelerini takdim etmesinin ardından konuşan Değirmendere Ali Özbay MYO Müdürü Doç. Dr. Poyraz Gürson, “Gerçekten farkındalığı çok yüksek ve ilk proje olmasına rağmen çok dikkat çeken bir yarışma oldu. Katılımınız için ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” ifadesinde bulundu.

Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk, sanat ve sanatçıya değer veren bir kentte böyle güzel bir etkinliğin olmasından ötürü memnuniyet duyduklarını aktarırken, Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci ise, “Bugüne kadar çok önemli projeler yaptık. Aralarında uluslararası sempozyumlar, fotoğraf yarışmaları var. Gölcük’te sanatsal anlamda çok güzel işler yapılıyor. Kocaeli’de, belki de Türkiye’de, ilçe olarak bu kadar etkinlik yapan bir başka belediye olduğunu düşünmüyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Yarışmada birinciliği Esin Nalbantoğlu, ikinciliği Bektaş Şahin, üçüncülüğü Hamdi Gün kazandı. Mansiyon ödüllerini Tolga Fırat ve Gökçe Özden Erem; sergileme ödüllerini ise Alper Arkun, Banu Altıntaş, Abdullah Demirel, Zeynep Esmer ve Mehmet Tunahan Kamçı aldı. Ödül kazananlara ödülleri protokol tarafından verildi. Törende ayrıca yarışma sponsorlarına da teşekkür amacıyla plaket verildi.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors