Haberler

KOÜ'de BarCamp Etkinliği Gerçekleştirildi

Sağlık, sosyal, kültür, sanat, spor, ekonomi ve teknoloji alanlarında gerçekleştirdiği bilimsel araştırmalar ile tüm insanlığa yarar sağlayacak bilgiyi üretmeyi, ürettiği bilgi ve teknolojinin aktarımı ile kullanımını sağlamayı hedefleyen Kocaeli Üniversitesi, yeni nesil teknolojiyi de yakından takip ediyor.

Kocaeli Üniversitesi Enformatik Bölümü ile "Açık Kaynak ve Özgür Yazılım" kültürünün yaygınlaşmasını ve paydaşların gerçek deneyimler kazanmasını hedefleyen KOÜ Açık Kaynak Laboratuvarı (KOUOSL) ortaklığında, Enformatik Bölümü Akademisyeni Okutman Uğur Yıldız'ın katkılarıyla Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde BarCamp etkinliği düzenlendi.

Üretim toplumunu geliştirecek, yeni nesil teknoloji odaklı konularda sohbet ortamında geçen oturumlar ile dinleyicilerin tam etkileşiminin amaçlandığı BarCamp, herkesin katılmaya teşvik edildiği, konuşmacıları ve oturumları önceden belirlenmeyen, içeriği katılımcılar tarafından üretilen formalitesiz bir konferanstır. İşbirlikçi bir ortamda fikirlerin ve projelerin paylaşılmasına odaklanan katılımcılarla tartışmalar, demolar ve etkileşimlerle dolu tam günlük bir etkinlik olan BarCamp'ta hobi uygulamaları, ders projeleri, girişim fikirleri gibi her türlü eğitici ve etkileşimli oturumlar düzenlendi.

Bu Etkinlikte Hem Konuşmacı Hem Katılımcısınız

BarCamp'ta herkes katılımcı ve dinleyici olarak yer alabilirken, oturum teklif etmek isteyenler başlıkları boş bir alanda oluşturulan zaman plan panosuna asarak günün programı oluşturdular. Programın ardından kişiler katılacağı oturumu kendileri seçebilme özgürlüğünü tattılar.

Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nin Akdeniz ve Karadeniz Salonu'nda gün boyu gerçekleştirilen oturumlarda; Yapay Zeka, Makine Öğrenmesi, Derin Öğrenme, Arttırılmış Gerçeklik, Sanal Gerçeklik, Veri Madenciliği, Nesnelerin İnterneti, Büyük Veri, Blok-Zincir, Siber Güvenlik, Bilişim Hukuku, Web ve Mobil Uygulamalar, Oyun Geliştirme, Eğitim Teknolojileri, Açık Kaynak ve Özgür Yazılım, Veri Bilimi, Bilgisayarlı Görü, İnsan Bilgisayar Etkileşimi, Doğal Dil İşleme, Gömülü Sistemler, Siber Güvenlik, Ağ/Web Güvenliği, Adli Bilişim, Uygulama Geliştirme Çatıları, Oyun Motorları, Uzaktan Eğitim Uygulamaları, Girişimcilik, Destekler, Teknopark gibi konular hakkında sunumlar yapıldı.


Haber: Ayşegül Şahan-Senanur Türkücü (BHİ)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors