Haberler

KOÜ'ye En İyi Sözlü Bildiri Ödülü

16. Uluslararası Kardiyoloji ve Kardiyovaskuler Cerrahide Yenilikler Kongresi'nde, üniversitemiz en iyi sözlü bildiri ödülü kazandı.

30 Ekim - 1 Kasım tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleştirilen 16. Uluslararası Kardiyoloji ve Kardiyovaskuler Cerrahide Yenilikler Kongresi'nde, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Ana Bilim Dalı, Kocaeli Üniversitesi Kök Hücre ve Gen Tedavileri Araştırma ve Uygulama Merkezi (KÖGEM) ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi Derince Eğitim Araştırma Hastanesi ortaklığında sunulan "Metforminin Yaşlanmış Sıçanlarda Aterosklerotik Süreç Üzerinde Koruyucu Etkisi" adlı çalışma, en iyi sözlü bildiri ödülünü kazandı.

Kocaeli Üniversitesi Deneysel Tıp Araştırma ve Uygulama Birimi'nde (DETAB) yapılan çalışmalar neticesinde hazırlanan sözlü bildiriye katkı sunanlar arasında, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Derince Eğitim Araştırma Hastanesi'nden Uzm Dr. Özgür Barış, KOÜ KÖGEM araştırmacılarından Dr. Öğretim Üyesi Gökhan Duruksu ile Dr. Öğretim Üyesi Gülçin Gacar, KOÜ Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Öğretim Üyesi Prof. Dr. İpek Komsuoğlu Çelikyurt, KOÜ KÖGEM Müdürü Prof. Dr. Yusufhan Yazır ve KOÜ DETAB Müdürü Prof. Dr. Tijen Utkan yer aldı.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors