Haberler

KOÜ’de Kariyer Günleri

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda dün (27.12.2018) Alışan Lojistik ve Kocaeli Teknoloji Transfer Ofisi paydaşlığında “Kariyer Günleri” adlı bir etkinlik gerçekleştirildi. Programda konuşmacı olarak Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Girişimcilik ve Şirketleşme Takım Lideri Alican Oflaz, Alışan Lojistik İcra Kurulu Üyesi Ayhan Özekin ve İnsan Kaynakları Müdürü Dr. Gülşahiden Durucan yer aldı.

TÜBİTAK Big Programı hakkında açıklamalarda bulunan Alican Oflaz, ”Bizler ön kuluçka ve kuluçka imkanları sağlayarak, öğrenci ve akademisyenlere gerekli sermaye ve desteği veriyoruz. Eğitim kapsamında teknik danışmanlık ve laboratuvar desteğinde bulunuyoruz. Girişimcilik kampı da kurarak pazar analizi gerçekleştiriyoruz. “dedi.

Ayhan Özekin, etkinliğin düzenlenme amacından bahsederek Alışan Lojistik Firması’nı tanıttı. Özekin, “Dünya ticaret hayatında üretilen ürünlerin bir yerden bir yere taşınma zorunluluğu söz konusudur. Geçmişten günümüze kervan, tren, uçakla ulaşım nispeten kolaylaşmıştı. Bugün geldiğimiz noktada lojistik kavramında ulaşım altyapısı mevcuttur. Lojistik aktivitelerinin temelinde müşteri bulunur. “diye konuştu.

Meslek seçiminin önemine değinen Dr. Gülşahiden Durucan ise, “İnsanın önce kendini tanıması gerekiyor. Yeteneklerinin ve yeterliliğinin farkında olması gerekmektedir. Kendi özeleştirisini yapabilen insanlar bu hayatta başarılı olur. Bizim sektörümüzde de çalışacak kişide başta çoklu fonksiyonluluk, müşteri odaklılık, ikna kabiliyeti, temsil ve güvenilirlik gibi özelliklerin olması gerekmektedir.” ifadelerini kullandı. Etkinliğin sonunda Alışan Lojistik Firması tarafından, öğrencilerden staj ve iş başvurusu alındı.

Haber: Gizem Uçar (Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors