Haberler

KOÜ Diş Hekimliği Fakültesi DUS'da Başarılarına Devam Ediyor

Yükseköğretim Kurulu tarafından yapılan açıklamaya göre, 2018 yılı Diş Hekimliğinde Uzmanlık Sınavında (DUS), Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Türkiye çapında tüm üniversiteler arasında başarı sıralamasında üçüncü oldu.

Eylül 2018 döneminde yapılan Diş Hekimliğinde Uzmanlık Sınavına, 4000’e yakın diş hekimi müracaat etmiş, ilk 40’ta 4 mezunumuz yer almıştır. Türkiye 3.sü, 18.si, 29.su ve 39.su Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezunudur.

Öğrencilerin bireysel çaba ve çalışmalarının bu başarıda çok büyük önemi olduğunu belirten Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Özel, “Bu başarı akademisyenlerimizin, öğrencilerimize verdiği kaliteli eğitim ile öğrencilerimizin çalışmalarının harmanlandığı bir başarıdır. ÖSYM tarafından yapılan bu merkezi sınava da Türkiye genelindeki 66 Diş Hekimliği Fakültesi arasında 3. olmak ve bireysel olarak derece çıkarmak önemli bir başarıdır. Öğrencilerimizi ve akademisyenlerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Haber: Simge Karataş (Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors