Haberler

Uyuşturucu ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Kocaeli'de uyuşturucu ile mücadele kapsamında, bugün (29.05.2018) Kocaeli Valiliği'nde Uyuşturucu ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı.

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy'un başkanlığını yaptığı toplantı, EDOK Komutanı Tuğgeneral Kazım Dalkıran, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, il protokolü, akademisyenler ile kurum ve kuruluş temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Hüseyin Aksoy, "Bağımlılıkla mücadele oldukça önemli. Özellikle uyuşturucu konusunun üzerinde daha çok duruyoruz. Bu noktada ilimiz genelinde yürütülen önemli çalışmalar var. Toplantıda eylem planlarında değişiklik hususu varsa bunların üzerinde duracağız." dedi.

2018-2023 Uyuşturucu ile Mücadele Ulusal Strateji Belgesi ve Eylem Planı'nın değerlendirildiği toplantıda, uyuşturucuya ulaşılabilirliğin engellenmesi kapsamında Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı, Kocaeli Üniversitesi, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile kurul üyesi diğer kurum ve kuruluşların yaptığı çalışmalar üzerine fikir alışverişinde bulunuldu.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors