Haberler

KOÜ’lü Gönüllü İtfaiyeciler, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Kocaeli Üniversitesi’nde öğrenim gören gönüllü itfaiyeciler, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’yü ziyaret etti.

Türkiye’deki devlet üniversiteleri içerisinde ilk kez Kocaeli Üniversitesi’nde, Gönüllü İtfaiyeciler Öğrenci Kulübü kuruldu. Umuttepe Yerleşkesi’nde öğrenim gören Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, İktisat, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi gibi farklı bölümlerde okuyan 47 gönüllü öğrenciden oluşan kulüp ilk ziyaretini ise Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye yaptı.

Ziyarete öğrencilerin yanı sıra, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Doğan Kara ve ekibi, Gönüllü İtfaiyeci Orhan Sönmez, NFPA Yangın Eğitmeni Fikret Kır, Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Salih Taner Yıldırım, Dr. Öğr. Üyesi Erkan Akpınar ve Dr. Öğr. Üyesi Necmi Özdemir de katıldı.

Kocaeli Üniversitesi’nde böylesine anlamlı bir kulübün kurulmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, kulüp çalışmaları ile ilgili bilgiler aldı. Kulüp çalışmaları kapsamında, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından aktif gönüllü itfaiyecilik yapan öğrencilere belediye otobüslerinde kullanılmak üzere ücretsiz ulaşım kartı verilecek. Çeşitli araç gereçlerin olduğu konteyner yanı sıra yine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Umuttepe Yerleşkesi’ne bir itfaiye aracı tahsis edilerek, kampüste çıkması olası yangınlara gönüllü itfaiyecilerin ilk müdahale yapması sağlanmış olacak.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors