Haberler

KOÜ Kültür Evi'nde 'Tasavvuf Düşüncesi'

Tarihi, kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapan, yaşam boyu eğitim anlayışı ile her yaştan insanları kadim sanatlarla buluşturan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi'nin bu ayki konuğu Prof. Dr. Mahmud Erol Kılıç oldu.

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük, dekanlar ve akademisyenlerin katılım gösterdiği kültür sohbetlerine konuk olan Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mahmud Erol Kılıç kaleme aldığı 'Tasavvuf Düşüncesi' adlı kitabı üzerinden konferans verdi.

Prof. Dr. Kılıç'ın 'Tasavvuf Düşüncesi' kitabı iştirak ettiği toplantılar yahut konferanslardaki konuşmaları ile tebliğlerinin tertip edilmesi üzerinedir. Kitap, sosyolojik Müslümanlıktan hakiki kulluğa, felsefe- tasavvuf ilişkisinden gayb problemlerine, insan, aşk, kâinat ve hayata dair ele alınan bütün meseleleri İslâm âriflerinin âyetler, hadisler ve yazarın kendi derunî tecrübelerine dayanarak tasavvuf penceresinden açıklamasından oluşuyor.

Samimi bir ortamda gerçekleştirilen sohbet sonunda, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Prof. Dr. Mahmud Erol Kılıç'a hoş sohbetleri ve doyurucu bilgiler için teşekkür ederek hediye takdiminde bulundu. Prof. Dr. Kılıç, gün içinde de KOÜ İlahiyat Fakültesi'nde "Modern Zamanlarda Kendini Bulmak" adlı söyleşi gerçekleştirdi.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors