Haberler

Kültür Evi'nde Türk Halk Müziği Konferansı

Tarihi, kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapan, yaşam boyu eğitim anlayışı ile her yaştan insanları kadim sanatlarla buluşturan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi'nde, çeşitli konularda seminerler, konferanslar ve söyleşiler gerçekleştiriliyor.

Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi'nde; tarih, edebiyat, arkeoloji, ilahiyat, sanat, kültür, sosyal gibi konularda gerçekleştirilen etkinlikler yediden yetmişe her kesime hitap ediyor.

Kültür evi seminerleri kapsamında bu hafta Türk Halk Müziği ele alındı. Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdür Yardımcısı ve Türk Halk Müziği Anasanat Dalı Başkanı Öğretim Görevlisi Kenan Serhat İnce tarafından "Türk Halk Müziği Bağlama İcrasında Konya Tavrı" konulu seminer gerçekleştirildi. Seminerde, bağlamadaki tezene tavırlarına ilişkin bilgilerin yanı sıra çeşitli Konya türkülerinin icrasıyla örnekler verildi. Seminer sonunda Öğr. Gör. Kenan Serhat İnce'ye teşekkür belgesini, KOÜ Rektörlüğü Kültür Evi Müdürü Öğr. Gör. Yıldırım Karadeniz takdim etti.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors